zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
GOK wydaje ponad 1 mln zł na pensje!
05 września 2017 r. | 12:50
21

Urząd Gminy Wręczyca Wielka opublikował informację o przebiegu wykonania planów finansowych gminnej instytucji kultury za I półrocze 2017 roku. Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej ma roczny budżet w wysokości 1 787 000 zł, z czego znaczna większość z tej kwoty przeznaczona jest na wynagrodzenia - 1 069 034 zł. Z innych ciekawych informacji, podczas I Dni Gminy Wręczyca Wielka GOK zarobił 3691 zł.

Z ciekawszych wydatków, GOK wydaje 35 000 zł na książki, 20 000 zł na podróże służbowe i 13 000 zł przeznacza na nagrody dla pracowników.

Poniżej znajdziecie zarządzenie Wójta w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UG Wręczyca Wielka

 21 odpowiedzi na “GOK wydaje ponad 1 mln zł na pensje!”

 1. Stefan pisze:

  Rudy mierny ale wierny.

  0
  0
 2. Wojciech pisze:

  Jako bywatel gminy chciał bym wiedzieć co kryje się pod pojęciami
  Podróże służbowe
  Uslugi telekomunikacyjne
  Pozostałe usługi

  0
  0
 3. Jolanta pisze:

  Ja również chętnie bym się dowiedziała co się kryje pod tymi ogólnymi sformułowaniami.

  0
  0
 4. Mieszkanka Gminy pisze:

  Moim zdaniem :
  podróże służbowe : podróże w celu szkoleń pracowników
  usługi telekomunikacyjne : internet, telefon, telefony służbowe, opłata radiowo-telewizyjna
  pozostałe usługi : obsługa sceny, ochrona, inwestycje, zadania podmiotowe ośrodka … nie wiem sama
  mogę się mylić ale to moja interpretacja pojęć.

  0
  0
 5. Mieszkanka pisze:

  Bardzo dobrze, że wydaje na pracowników i ich nagrody!!!P. red. Pawle to chyba dobrze, że pracownicy dobrze zarabiają w GOK-u. Chociaż on jeden uczciwy…

  0
  0
 6. seba pisze:

  Wydać publiczne pieniądze na wypłaty i nagrody to najprościej. Co więcej ? Wiem wiem … orkiestra, mażoretki, teatrzyk ale mam wątpliwości czy tak instytucja nie mogła by działać lepiej. Ale to moje zdanie.
  A p. Paweł po to prowadzi portal aby pokazywać na co idą nasze podatki. I bardzo dobrze.

  0
  0
 7. Ignacy Kamiński pisze:

  Skoro dyrektor zarabia tam ponad 100 tysięcy to 1 milion na pensje nie robi wrażenia. Ale skoro dyrektor bierze tylko 10 proc. z całości, a nie pracuje tam 100 osób, to trzeba mieć wątpliwości.

  0
  0
 8. mieszkaniec pisze:

  Pan Dyrektor Andrzej Kała to zacny mieszkaniec naszej miejscowości. Niestrudzony propagator kultury w naszej Wielkiej Wręczycy ( i okolicach nawet ). Nauczmy się szanować dobro jakie posiadamy. Jest z nami tyle lat ( niewiele mniej od kochanego przywódcy naczelnika ) a mógł robić prawdziwe pieniądze na konferansjerce choćby w Opolu ( wszystkie te Kamele, Orzechy i inne Torbickie nie spały po nocach obawiając się, że może ich zastąpić ). Tylko nie chciał – bo to prawdziwy lokalny patriota. I trzeba mu oddać należny szacunek choćby tak skromnym uposażeniem. Ceńmy to co mamy. Mógł kręcić swego wąsa i raczyć publiczność kwiecistą polszczyzną gdzie indziej. A wybrał naszą mała Wielką wieś. Brawo Panie Andrzej !!! Niech nas Pan ukulturalnia jeszcze przez wiele dekad.

  0
  0
  • ksrycha pisze:

   A ja bym mu benefis zorganizowała. Wystąpi teatr Wręcz, zagra orkiestra … a koło gospodyń zatańczy na rurze.

   0
   0
 9. kulejowa pisze:

  Na rurze to ino Elka 🙂

  0
  0
 10. frank pisze:

  Jak Elunia to tylko na scenie KS. “Sokół” !!!

  0
  0
 11. jerry pisze:

  Co to za instytucja ktora wiecej wygaje na pensje jak na dzialalnosc statutowa

  0
  0
 12. gdzies pomiedzy pisze:

  czepiacie sie, biorąc pod uwage wydatki innych instytucji to wcale nie jest tak dużo… Polecam czytanie ze zrozumieniem bo widze autor celowo miesza…

  0
  0
 13. gdzies pomiedzy pisze:

  te 13.000 z tytułu to GOK przeznacza na nagrody ale nie dla pracowników tylko na nagrody konkursowe!

  0
  0
 14. łucja pisze:

  Nie czepiamy się tylko wyrażamy pogląd. Są pewne plusy działalności ( wspomniana orkiestra, przedstawienia teatralne, zajęcia w GOK ). Ale mam wrażenie, że p. dyrektor i pracownicy stworzyli sobie ciepłe posadki. Coś robić muszą bo trzeba mieć wytłumaczenie dla tak dobrych zarobków niemniej moim zdaniem mało. A proporcje jakość do kosztów są zachwiane.

  0
  0
  • jerry pisze:

   Gok dziala.tylko dla mieszkancow wreczycy wiekszosc dzieci uczestniczacych w zajeciach jest z wreczycy .
   Nie kazdy ma mozliwosc dowozu dziecka a moze by tak cos zorganizowac w szkolach lepiej dojechac instruktorowi jak dzieciom
   Jesli chodzi o atrakcje dla doroslych glownie folklor . Kiedys mialo byc kino o tym cisza mozna by obejrzec fajny film niekoniecznie nowosc

   0
   0
 15. patryk pisze:

  skoro wydaja mln na pensje, z czego dyrektor pobiera 100tys, to na pozostałych pracowników przypada 900tys, jest ich ok.30, jak nie wiecej. Tak wiec ok 30 tys (albo mniej) brutto na rok to tak dużo??

  0
  0
  • Juras pisze:

   Chyba 15

   0
   0
  • patryk pisze:

   z 15 moze byc stacjonarnych, do tego dochodzą pracownicy bibliotek z całej gminy + instruktorzy zajec (od kazdego instrumentu jest inny, od plastyki, swietlicy, itp…)

   0
   0
 16. Łukasz pisze:

  Trzeba pamiętać ze ten milion to jest kwota brutto , netto wychodzi ok 800tys zł odliczając pensje dyrektora ok 700tys zł na miesiąc ok. 59tys zł , w samej Wreczycy zatrudnionych jest ok 15 osob do tego dochodzą pracownicy bibliotek w innych miejscowościach, 2-3tys zł na reke to duzo ?

  0
  0
  • jerry pisze:

   Za prace na naszym terenie od pn do pt od 7_15 to taka pensja to bardzo duzo powiedz babka po studiach na kasach w markecie swiatek piatek i nie kazda tyle zarobi

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *