zachmurzenie umiarkowane
19°
18°
czwartek
Radni przeciw funduszowi sołeckiemu!
03 marca 2017 r. | 16:16
3

Podobnie jak w ubiegłym toku, mimo propozycji Mieszkańców Wręczycy Wielkiej, Rada Gminy Wręczyca Wielka nie wyraziła zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy na 2018 rok środków stanowiących fundusz sołecki. A chodzi o kwotę ok. 722 tys. zł.

Przedstawiciele sołectwa Wręczyca Wielka zaprezentowali kalkulację, jak ten fundusz mógł wyglądać (znajdziecie ją poniżej).

Poniżej równiez znajdziecie uchwałę w sprawie funduszu.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 

wewreczycy.pl

UG Wręczycy Wielkiej

 3 odpowiedzi na “Radni przeciw funduszowi sołeckiemu!”

 1. Pop pisze:

  Po co fundusz solecki, dla wojta na.odchodne i dla radnych karierowiczow dac

  1
  0
 2. RK pisze:

  W takim razie po co te sołectwa a właściwie inne pytanie po co ta Rada Gminy ? Właściwie to są przedstawiciele wyborców a robią wszystko aby ich znienawidzić. Może po zakończeniu kadencji pełnionej przez tą elitę warto zgłosić wniosek o wszczęcie postepowania wobec całego tego grona. W treści z pewnością można zawrzeć Urzędnik w trakcie pełnienia funkcji w zmowie z innymi świadomie działał na szkodę mieszkańców gminy.

  0
  0
 3. Rebel2017ww pisze:

  Najpierw Redaktor napisze bzdurę a potem ludzie większe dopisują.
  Tak żeby trochę prawdy wprowadzić nie wszyscy radni są przeciwni funduszowi sołeckiemu i od lat głosują za jego wyodrębnieniem. Część radnych organizowała nawet szkolenia i warsztaty z zasad pozyskania i rozliczenia funduszu sołeckiego. Na warsztatach byli prawie wszyscy sołtysi z tego co pamiętam bo też tam byłem. Niestety niewielu ma odwagę przyjść w lutym na sesję i zamanifestować swoje poparcie dla funduszu, który ma być stricte dla sołtysów i rad sołeckich. Więc może Radni głosujący przeciw funduszowi mają rację, że nikt tych pieniędzy dobrze nie spożytkuje, a gmina ma i realizuje ogromne inwestycje na które są potrzebne środki.
  Tak więc trochę więcej zainteresowania o swoje a mniej narzekania, informacje prasowe bardziej rzetelne i na czas bo w rankingu na radnych to już tygodniowe spóźnienia są.

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *