zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
KP PSP w Kłobucku
Ćwiczenia Kompanii Gaśniczej OSP
27 października 2016 r. | 19:04
0

Ochotnicze Straże Pożarne z Wręczycy Wielkiej, Czarnej Wsi i Truskolasów, wraz z innymi jednostkami OSP, wzięły udział w XVII ćwiczeniach Kompanii Gaśniczej OSP powiatu kłobuckiego, które odbyły się w Zakrzewie. Oprócz naszych OSP, w ćwiczeniach wzięli udział druhowi z: OSP Wilkowiecko, OSP Starokrzepice, OSP Panki, OSP Ostrowy, OSP Krzepice, OSP Łobodno, OSP Lipie, OSP Mokra, OSP Przystajń, a także JRG z Kłobucka.

Siły i środki biorące udział w ćwiczeniach:

Pluton I – d-ca plutonu d-ca zastępu OSP Ostrowy
OSP Ostrowy GBA Pr 2/18/500
OSP Czarna Wieś GBA 2,5/16
OSP Panki GCBA 5,5/32

Pluton II – d-ca plutonu d-ca zastępu OSP Krzepice
OSP Krzepice GCBA 5/32
OSP Wręczyca Wielka GBA 2,5/16
OSP Truskolasy GBA 3,5/16

Pluton III – d-ca plutonu d-ca zastępu OSP Przystajń
OSP Przystajń GBA 4/28/3,5
OSP Łobodno GBA 1,7/24
OSP Lipie GBA 3,5/16

Pluton R- d-ca plutonu d-ca zastępu OSP Wilkowiecko
OSP Wilkowiecko GBA 2/17
OSP Starokrzepice GBM 2,5/8
OSP Mokra 3/16

JRG PSP w Kłobucku d-ca kompanii – z-ca d-cy kompanii
SLRR - Nissan Pickup

Za PSP w Kłobucku: Osoba postronna telefonicznie informuje straż pożarną, iż na terenie lasu znajdującego się w niedalekiej odległości od budynku Nadleśnictwa Kłobuck, w miejscowości Kłobuck ( ul. Zakrzewska ) w wyniku zaprószenia ognia lub celowego podpalenia, powstał pożar, który z uwagi na silny wiatr szybko się rozprzestrzenia obejmując coraz większy obszar leśny. Pożar zagraża także budynkom znajdującym się w pobliżu terenów leśnych. Zadaniem przybyłych na miejsce sił i środków straży pożarnej jest zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia oraz ugaszenie pożaru. Jednym z głównych zamiarów taktycznych KDR jest zapewnienie ciągłości dostarczania środka gaśniczego, ograniczenie a następnie ugaszenie pożaru poprzez realizację zadań przez zastępy kompanii.

W celu podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych na teren lasu zostaje zadysponowana kompania gaśnicza nr 6 „Kłobuck”, wchodząca w skład Śląskiej Brygady Odwodowej. Przejazd kolumny pojazdów pożarniczych przez miasto Kłobuck zabezpieczył patrol Policji. Ćwiczenia zostały przeprowadzone w sposób sprawny i zorganizowany. Nie odnotowano strat w sprzęcie ani wypadków z ludźmi.

Zachęcam do obejrzenia materiału wideo przygotowanego przez Kanał Zielony.

PAWEŁ GĄSIORSKI
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *