zachmurzenie duże
poniedziałek
Kolejna droga powiatowa w gminie do remontu
07 kwietnia 2017 r. | 18:18
13

W toku są przygotowania Powiatu Kłobuckiego do remontu drogi powiatowej relacji Grodzisko-Pierzchno-Libidza. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Maciej Biernacki wraz z wójtem Wręczycy Wielkiej Henrykiem Krawczykiem oraz dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku Andrzejem Kucharczykiem, w związku z planem przebudowy, uczestniczyli w środę 5 kwietnia, w przeglądzie tej drogi.

Zapadła już decyzja o przygotowaniu stosownego projektu. W oparciu o prowadzone wcześniej w tej sprawie rozmowy oraz poczynione uzgodnienia, Starosta Kłobucki podjął decyzję o złożeniu wniosku o współfinansowanie remontu tej drogi, do właściwych organów samorządu Województwa Śląskiego.

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji o dofinansowaniu, zakończenie inwestycji i oddanie do użytku drogi po przebudowie, planuje się na rok 2018. /Powiat Kłobucki/13 odpowiedzi na “Kolejna droga powiatowa w gminie do remontu”

 1. Rafał Kocik pisze:

  Proponuję również przyjrzeć się drodze z Wręczycy Wielkiej do Węglowic tak niedawno i wspaniale zrobionej ze wsparciem środków unijnych. Droga miała być wzmocniona i poszerzona a tu niespodzianka droga zaczyna się rozłazić a asfalt kruszyć. Przy wjeździe do lasu jadąc w kierunku Borowego już są znaczne ubytki asfaltu pobocza pękają a wszystko miało być wzmocnione lecz jadąc dalej odcinek tuz przed przejazdem na ostrym łuku w prawo asfalt chyba nie doczeka nawet zimy. Jeżdżące tą drogą znaczne ilości samochodów ciężarowych w kierunku do Herb rozniosą tą drogę na swych oponach. Następny łuk w prawo 300m za przejazdem na całej długości łuku tuz przy asfalcie są dziury 20cm w poboczu zrobione prze koła tych ciężkich samochodów, to tylko kwestia niedługiego czasu jak oberwie na tym łuku cały asfalt. Gdyż jeżdżąca służba drogowa nie kwapi się do wzmocnienia pobocza. Dodatkowo prawie na całej długości tej wspaniałej drogi jest dziura na środku drogi tak jak jest łączenie pasów.

  0
  0
 2. jerry pisze:

  A kiedy zrobia droge z truskolas do klobucka przez hutke tam jest masakra

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *