słabe opady śniegu
niedziela
16-letni podpalacz lasów w gminie Wręczyca Wielka w rękach policjantów
25 sierpnia 2023 r. | 14:02
7

W maju i w czerwcu bieżącego roku w leśnictwie Wręczyca Wielka doszło do kilku pożarów lasów, które spowodowały straty w wysokości prawie 2,5 tys. zł. Okazało się, że we wszystkich przypadkach przyczyną pożarów było podpalenie. 16-latek podejrzany o te podpalenia usłyszał już zarzut.

Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku, w leśnictwie Wręczycy Wielkiej doszło do kilku pożarów lasu. Dzięki szybkiej reakcji służb ratowniczych na szczęście nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Jednak zniszczeniu uległo około 10 arów sosnowego młodnika.

Policjanci z komisariatu we Wręczycy Wielkiej ustalili, że zarzewia ognia nie powstały przypadkowo i najprawdopodobniej doszło do celowego podpalenia. Mundurowi dokładnie sprawdzili miejsca zdarzenia i wytypowali sprawcę podpaleń. Okazał się nim kilkunastoletni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który przyznał, że celowo podłożył ogień.

W niedzielę, 20 sierpnia 16-latek usłyszał zarzut podpalania lasu. Z zebranych dotychczas przez policjantów z Wręczycy Wielkiej materiałów wynika, że mieszkaniec powiatu kłobuckiego podpalał poszycie leśne za pomocą zapalniczki. Swoim działaniem sprawca stworzył wielkich rozmiarów zagrożenie dla lasów, którego następstwem były między innymi straty finansowe w wysokości prawie 2500 złotych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny. /KPP w Kłobucku/7 odpowiedzi na “16-letni podpalacz lasów w gminie Wręczyca Wielka w rękach policjantów”

 1. Osobliwy pisze:

  Do której straży należał?

  5
  1
 2. czytelnik pisze:

  Najpierw guma na dupsko az peknie i powie jaka straz a dopiero potem wysoka kara

  3
  0
 3. Człowiek pisze:

  Czy każdy podpalacz złapany musi być zawsze z OSP? to jest przykre. W Truskolasach jak chcieli pozyskać auto to chcieli się ze**** po 3 pożary dziennie, auto jest i 3 lata bez pożarów. Teraz kolejni? To się powinno nagłośnić. Do której straży oficjalnie należał przyznać się!

  5
  0
 4. Waldek pisze:

  Tak myślałem …

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *