zachmurzenie małe
-5°
-5°
środa
39-latek stracił prawo jazdy w Hutce
08 stycznia 2018 r. | 13:30
2

W miniony piątek kłobucka drogówka włączyła się w ogólnopolskie działania pn. "Prędkość". W ciągu jednego dnia, w całym powiecie stróże prawa zatrzymali do kontroli 38 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich jechał z prędkością 114 km/h. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego stracił już prawo jazdy.

W miniony piątek kłobucka drogówka włączyła się w ogólnopolskie działania pn. "Prędkość". Tradycyjnie, akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz pierwszy stróże prawa skorzystali także z nowoczesnego lasera TruCAM LTI 20/20.

Podczas akcji, w całym powiecie stróże prawa zatrzymali 38 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni kierowca osobowej mazdy, który na ul. Długiej w Hutce przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Mieszkaniec powiatu kluczborskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy, które odzyska za 3 miesiące. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “39-latek stracił prawo jazdy w Hutce”

 1. Michał pisze:

  Zasięg dowodowy urządzenia wg. instrukcji obsługi:
  15-80 metrów kiedy urządzenie jest trzymane w ręce
  15-90 metrów kiedy urządzenie jest zamontowane na statywie.
  Jestem ciekaw z jakiej odległości “wymierzana będzie sprawiedliwość” z rąk/urządzeń Polskiej Policji.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *