To prawdziwy przełom. Robert Mańczyk nie jest już komendantem Gminnego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we Wręczycy Wielkiej. Druhowie OSP postanowili wybrać innych przedstawicieli do zarządu, którzy nie są związany z PSL i obecną władzą.
Nowym komendantem gminnym został Adam Skalik. Prezesem wybrano Annę Sygudę (przedstawiciele praktycznie nie mieli wyboru), wiceprezesami zostali Adrian Sowa i Piotr Szleper, skarbnikiem Maciej Szczypior, sekretarzem Łukasz Kubat, a członkami prezydium Krzysztof Janowski oraz Tomasz Francug. Do zarządu, jako zwykli członkowie, weszli przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z gminy Wręczyca Wielka.
Mimo nacisków, obecnego na walnym posła Henryka Kiepury oraz wójt Sygudy, strażacy nie dali się "ograć" i wybrali swój, a nie narzucony zarząd.
PAWEŁ GĄSIORSKI
Brawo brawo brawo. Czas na zmiany
Wiatr dobrych zmian jest blisko brawo strażacy 🙂💪🙂
… nikt ci tyle nie da ile ci PSL obieca …☘️☘️☘️🇵🇱💪💪💪
Nie wierzę!!! Jeśli to prawda to brawo strażacy. Czas pogonic koniczynke
A gnać to zielone dziadostwo. Szkoda że jeszcze została Syguda bo też jest do natychmiastowej zmiany.. Wielkie gratulacje i brawa druhowie strażacy.
Niech żałują Ci, co nie byli na zebraniu i nie mogli zobaczyć wściekłej Anetki K i jeszcze bardziej rozgoryczonej Anny S. Boski i pan poseł tym razem nie pomogli. Warto było 7 godzin głosować i czekać. Czas na sprawiedliwość w gminie, bez faworyzowania straży z PSLu tzn z Wręczycy
Nieprawda, Pan Poseł pomógł, tylko nie staremu układowi, a tym, którzy chcieli coś zmienić. To dzięki niemu do zarządu wybieranych było czterech kandydatów, a nie pięciu narzuconych przez jednostki i dwóch dodatkowych z sali. Na każdym zjeździe wybory powinny odbywać się tajnie, bo wtedy nie ma obaw o to że niektórzy będą krzywo patrzeć na tych którzy nieodpowiednio podnoszą ręce.
Świetna wiadomość, człowiek który nigdy nie wygrał żądnych wyborów próbował prowadzić Wiec wyborczy PSL. Dobrze ze strażacy bosko mu przerwali i sprowadzili na ziemię,zawsze jakieś drogi były robione a teraz to zasługa PSL więc trzeba się kłaniać nisko.
Do strażak to chyba byliśmy na innym zjeździe. Kiepura kilkukrotnie podkreślał jakie to zasługi miał mieć stary zarząd i że tylko z nim może współpracowaćm. I to właśnie on stwierdził do Wójt – przegraliśmy. I do zarządu miało byc dobranych 7 nowych członków zgłoszonych z sali i wybieranych w wyborach tajnych na co nie zgodził się odchodząc Komendant. Przestańcie robić z posła Boga. Nic wam nie dał. Nic wam nie da.
Nareszcie ten stary siwy człowiek zniknie z horyzontu.
Przegrali wybory na radnego we Wręczycy Małej teraz na Komendanta Gminnego Straży jednak ludzie widzą co próbuje stworzyć obecną władza ..
Dobra wiadomość koniec rządów PSL jest bliski. A strażaki to jednak mądre chłopaki nie dali się wciągnąć w partyjniactwo..
Pan Robert M.to zwykły oszust i krętacz. Brawo strażaki👍
Pań poseł to niech się zajmnie spełnieniem swoich obietnic a nie jeżdżeniem po zebraniach strażackich bo każdy widzi co.sie dzieje i czym się zajmuje.
1 mieszkania dla młodych ludzie nie mogą pracować całe życie aby dorobić się mieszkania.
2.Akademik za złotówkę obiecywał Pan to solennie razem z premierem Kosiniakiem w Częstochowie.
2. Koniec kolejek do lekarzy jeżeli w ciągu 60 dni nie dostaniesz się do lekarza pójdziesz prywatnie a państwo za to zapłaci.
Mądrzy strażacy nikt wam łaski nie robi bo pieniądze na straż są i będą z Kiepurą czy bez niego.
Najbardziej rozbawił mnie wpis Pani strażak reklamujący posła. To jest niesamowite jak może próbować wielką porażek przekazać jako sukces. Milosciwie nam panujący poseł uratował strażaków. Mało tego w kuluarach partii mówi się że to był jego pomysł. I to nawet sam minister/poseł /sekretarznstany/prezes nie pozwolił aby we władzach zasiadł były wójt.
Były wójt nie chciał zasiadać w żadnych władzach. Został wybrany w jawnym wyborze na Przewodniczącego zebrania. Pan poseł z parti o 2,2 procent poparcia w sondażach, był zaskoczony przebiegiem zjazdu i zdumiony bezczelnością większości za tajnym głosowaniem.
Nie pomógła również obecność szwagra pani wójt, wicemarszałka, starosty kłobuckiego czy byłego komendanta KPP, jako Naczelnika wydziału spraw obywalelskich i zarządzania kryzysowego, jak jeszcze dyr. wykonawczego Zarządu Wojewódzkiego OSP.
Patrząc dodatkowo na panią Anetkę, Karolka czy pana Roberta warto było to zobaczyć, pomimo tylu godzin obrad.
Nikt nie za bardzo w to wierzył że się uda ale dzięki grupie odważnych ludzi,mamy w końcu jakiś przełom.
Kolejna porażka już teraz równia pochylna na sam dół., pani wójt jest żywą reklamą tej parti jaką jest PSL a resztę każdy widzi i osądzi posła już za rok .💪
A gdzie się podział Karolek tak chętnie pozujący z każdą władzą do zdjęć? Najpierw z Osińskim, teraz z Kiepurą i Sygudą… Czyżby na nim strażacy też się poznali i nie chcą z nim współpracować? Kto jak to ale ten to potrafi razem ze swoją żonką tą od KGW dupę lizać komu się da, a jak dostaną co chcą to się plecami odwracają. Ot tacy ludzie bez kręgosłupa moralnego.
Taka moda w ich stronach. ale wcześniej czy później karma wraca .Fałszywych ludzi trzeba omijać szerokim łukiem sami się wykończą. 😎
Jak to gdzie. Tam gdzie takie panie co to niby ładne, chętne, tanie i szybkie kończą tam gdzie super straż na uboczu
Nareszcie , Panu Robertowi podziękowali , ciekawe czy uposażenie ( 1800 ) zł przejdzie na nowego komendanta , a mina kiepurowej na zebraniu – bezcenna 😄
Oczywiście, że nie.
Pani Wójt już zdążyła podkreślić, że funkcja komendanta gminnego jest funkcją SPOŁECZNĄ. Pomijając całkowicie że Pan Robert pobierał uposażenie, oczywiście w ramach innej funkcji, żeby nikt nie mógł zarzucić, że nie spełnia wymagać stawianych przed komendantem ochrony przeciwopożarowej gminy,..
Zobaczymy ,skoro Mańczyk dostawał za to pieniądze to dlaczego. jak ktoś nie jest po lini partyjnej ma ich teraz nie dostać słabe to bardzo .
Jednego Butnego Aroganta mniej. Super Panowie
To Mańczykowi wójtowa płaciła a jak został kto inny niepartyjny To teraz będzie to funkcja spoleczna szczyt bezczelności to mało powiedziane 🤬
To prawda że Pan Robert dostał 90 tys odprawy?
Nasz pan poseł znowu idzie na lidera w wydawaniu publicznych pieniędzy. Szkoda nawet tego.komentowac polecam poczytać.
https://www.facebook.com/share/1CYn66FFve/
Minęły już ze dwa tygodnie od tego wielkiego zebrania i jak się okazuje wszystkie strażnice istnieją wszystkie OSP istnieją jak jeździły tak jeżdżą albo nie jeżdżą te które nie jeździły złego się nie stało ciekawe dlaczego
A będzie tylko lepiej 👍