zachmurzenie duże
poniedziałek
fot. imged
Anna Langer i Karolina Krysińska straszą mnie sądem. Chodzi o ostatnią publikację odnośnie zleceń za ponad 975 tys. zł
16 stycznia 2023 r. | 10:35
33

Anna Langer i Karolina Krysińska przesłały na mojego prywatnego maila oświadczenie. Obie Panie straszą mnie m.in. sądem i tłumaczą się, że te liczne faktury wystawiane gminie były za "prace prowadzone w trybie awaryjnym".

Przypominam tylko, że spółka jawna EKO-Technika Langner Karoliny Krysińskiej i Anny Marty Langner została założona 15 maja 2020 roku, a już w czerwca 2020 roku otrzymała pierwsze zlecenia od Wójta Tomasza Osińskiego.

Do końca 2022 roku gmina zleciła spółce ponad 200 usług, za które gmina łącznie bez przetargu zapłaciła 975 815,90 zł! Wiele usług powtarza się, są to z reguły wykonania przyłączy wodociągowe.

Poniżej oświadczenie w sprawie publikacji przesłane do mnie na maila.

PAWEŁ GĄSIORSKI

OŚWIADCZENIE

W związku z opublikowanym artykułem z dn. 06.01.2023r na stronie Gmina Wręczyca Wielka „tytuł” oświadczamy, że firma Eko-Technika Langner sp. j. w latach 2020 – 2022 świadczyła usługi dla Gminy Wręczyca Wielka opierając się na wewnętrznym regulaminie Urzędu Gminy Wręczyca Wielka wprowadzonego Zarządzeniem Nr 136/2020 Wójta Gminy Wręczyca Wielka z dnia 31 grudnia 2020 roku oraz Zarządzeniem Nr 125/2019 Wójta Gminy Wręczyca Wielka z dnia 18 Listopada 2019 roku, oraz po przeprowadzeniu postępowań na Platformie Zakupowej. Wykonywane prace prowadzone były w trybie awaryjnym, który to tryb zgodnie z powyższymi regulaminami nie podlega procedurom przetargowym, ma charakter interwencyjny oraz ilość, rodzaj i zakres tych prac nie jest możliwy do przewidzenia. Zlecanie takich prac wbrew narracji przedstawionej w artykule nie podlega Prawu Zamówień Publicznych. Nieprawdą jest również, iż firma Eko-Technika Langner sp. j. jest jedyną firmą, która w latach 2020r - 2022r wykonywała naprawy awaryjne, ani tym bardziej firmą, która wykonuje większość prac związanych z usuwaniem awarii. Podkreślić należy również że wbrew przedstawionym w artykule informacją brak jest również powiązań biznesowych oraz rodzinnych właścicieli firmy zarówno z Władzami jak i z przedstawicielami Rady Gminy.

Firma Eko-Technika Langner sp. j. zawiązana została głównie do prowadzenia prac związanych z budową studni głębinowych, odwiertów geotermalnych oraz robót ogólnobudowlanych, a nie jak sugerowano w artykule jedynie na potrzeby tutejszego urzędu, a posiadając duże zaplecze sprzętowe oraz pracowników, specjalistów branży hydraulicznej, zatrudnionych w oparciu o umowy o pracę, wspierała tutejszy urząd w pracach związanych z usuwaniem awarii sieci wod-kan. Ponownie podkreślamy że wszystkie zlecenia miały charakter awaryjny i jako takie nie podlegały procedurom zamówień publicznych.

Biorąc pod uwagę koszty prowadzenia działalności, spłatę zobowiązań leasingowych oraz opłat innych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i zatrudnianiem pracowników, usługi wykonywane tylko dla tutejszego urzędu nie zapewniłyby rentowności przedsiębiorstwa.

Artykuł naruszył dobre imię firmy, zdobywaną przez lata renomę oraz bezpośrednio uderzył w właścicieli oraz ich rodziny jednoznacznie sugerując podejmowanie działań niezgodnych z prawem. W związku z powyższym informujemy, że dalsze wykorzystywanie nazwy firmy, szkalowanie i podawanie nieprawdziwych informacji dotyczących działalności spółki spowoduje niezwłoczne podjęcie dalszych kroków prawnych i skierowanie sprawy na drogę sądową.

Karolina Krysińska
Anna Langner33 odpowiedzi na “Anna Langer i Karolina Krysińska straszą mnie sądem. Chodzi o ostatnią publikację odnośnie zleceń za ponad 975 tys. zł”

 1. Mareczek pisze:

  Oświadczenie zawiera kłamstwo, zakup materiałów na ogrodzenie montaż ogrodzenia w żaden sposób nie jest zlecenimem awaryjnym.

  43
  2
 2. wybiorczyk pisze:

  proszę zapytać gdzie pracuje mąż pani krysysińskiej i ojciec pani langner…i czym zajmują się w naszym urzędzie

  47
  1
 3. czytelnik pisze:

  Strachy na lachy.Bardzo dobrze p. redaktorze. Wszystkie przekrety powinny wyjsc na swiatlo dzienne. Walczyc z tym dziadostwem w tej chorej Gminie, Wstyd i hanba

  37
  0
 4. tadek s, pisze:

  Każdy swoje 10 minut ma …

  18
  1
 5. Marek63 pisze:

  Kim jest Michał Krysiński dla Pani Krysińskiej, zbieżność nazwisk? Pracownik UG. Sam chcąc dokonać przyłącza wody zostałem bezpośrednio skierowany do MK w celu wykonania projektu…. Może Urząd Skarbowy zajmie się tą prywatką za którą nie otrzymałem ani faktury ani paragonu…

  36
  1
 6. Radek pisze:

  Ciekawe jaka jest całkowita kwota za wszystkie zlecenia na awarie z tych lat?

  20
  1
 7. G pisze:

  znajomości, wtyki i cwaniackie nawyki.. niestety ale każdy kto tylko ma szansę się nachapać robi to bez mrugnięcia okiem. niestety ale taki mamy kraj i mentalność ludzi.. szkoda. Jednak wierzę że to im się ukróci i każdy beknie za swoje…

  20
  1
 8. Waldek pisze:

  200 usług w dwa lata, a czym się zajmuje firma rolkop2 z Piły i ile wykonała usług dla gminy?

  19
  0
 9. Łysa pala pisze:

  Obejście ustawy o zamówieniach publicznych przynajmniej w części, trzeba to zgłosić do odpowiednich instytucji czy my mamy rację czy firma i gmina, Panie Osiński daj Pan spokój…

  13
  0
 10. Remigiusz Machura pisze:

  Tego nie da się ukryć, na wszystko muszą mieć faktury i potwierdzenia wykonania prac.
  Pierwsza prosta kontrola i wszystko będzie jasne.
  Groźby w kierunku prawego człowieka tylko potwierdzają winę grożących.
  Z faktur wynika, że nawet 3 razy w tygodniu trzeba wymieniac to samo i naprawiac kostkę lub asfalt. Tępo niesamowite.

  15
  0
  • pedro pisze:

   sprawa śmierdzi na kilometr i trzeba ją sprawdzić ale nazywanie właściciela portalu prawym człowiekiem też jest śmieszne

   13
   0
  • Remigiusz Machura pisze:

   Prowadząc firmę muszę znać się na przepisach karno-stakbowych.
   Sama faktura nie świadczy jeszcze o wykonaniu usługi. Odpowiedni urząd podczas kontroli ma obowiązek sprawdzenia stanu faktycznego czyli czy usługa została wykonana. Urzędnicy moga pojechać we wskazane miejsca i dokonać sprawdzenia stanu faktycznego.

   6
   0
 11. Piec pisze:

  Osiński nawet w kominiarstwie nie był dobry …, ludzie co Was opętało głosować na niego

  13
  0
 12. Jacek pisze:

  Mieliście babkę na urząd wójta z wreczycy to daliście sobie wpuścić jakiegoś dupka na to stanowisko i wszystko po staremu wszyscy w urzędzie to stare komuchy i w dupie maja mieszkańców , dobrze ze t ktoś opisuje a jak trzeba bedzie isc do sądu to chętnie SE dorzucę by prada wyszła na jaw jak hieny z gminy okradają podatników.

  18
  1
 13. czytelnik pisze:

  Wojt ten czy inny to jest loteria ale wypieprzyc stare kolesiostwo i dziadostwo i ta zasr….na rade na zbity pysk. Telewizja i Pozadna prokuratura mile widziana. Panie ex wojcie po weglowicach ludzie jezdza po rowach bo nie ma drogi. Moze p. Krysinska i p. Langner naprawia ???

  15
  0
 14. Sylwek Rybak pisze:

  Każdy tylko krytykuje, nie zastanowi się ,że to ogrodzenie ,którego się czepiają, musiało zostać wykonane bo stwarzało zagrożenie dla ludzi i dzieci , ponieważ znajduje się tam studnia głębinowa i zasila gminę w wodę (pitną)
  Trzydzieści metrów dalej ,jest szkoła i nikt nie pomyśli o zagrożeniu dla naszych pociech.
  Tylko jak by doszło do tragedii ,to wina Wójta bo nie zabezpieczył obiektu ,to po co te bezsensowne komentarze 😤 kto poniesie odpowiedzialność ? Zastanówcie się ludzie co piszecie.
  Najlepiej krytykuje się kogoś anonimowo.
  I nie piszę tego, że podoba mi się wszystko, co się dzieje w naszej gminie, ale proszę zauważyć że jednak zmienia się na lepsze.
  Każdy z Was mógł wystartować w wyborach, ale po co lepiej jest krytykować anonimowo .
  Cypis 😁

  3
  22
 15. Do Pana Rybaka pisze:

  Panie Sławku, ja rozumiem że lubi Pan skróty w życiu, za takiego Pana z resztą uważam (jest to moje osobiste zdanie), ale nie tak umawialiśmy się z wójtem Osińskim, nie tak. Po 40 latach rządów wójta Krawczyka i sprawach (w tych kryminalnych) z jego udziałem i innych przedsiębiorców – właśnie tych przetargowych – mieszkańcy chcieli innego standardu, uczciwości i przejrzystości w działaniach władz gminy Wręczyca Wielka. Jednak z każdym dniem widzę, że hasło wyborcze obecnego wójta (“działanie dla Was będzie moim priorytetem”) jest prawdziwe ale nie dla mnie jako mieszkańca, tylko dla Was – niektórych wybranych. Pisze Pan wierutne bzdury, że ogrodzenie miało czemuś tam zapobiec i zagrożenie pojawiło się nagle i nie do przewidzenia, tak nie było i nie jest. Przynajmniej część z FV w sprawie “tej firmy dwóch kobiet” jest działaniem ograniczającym dostęp do zamówień publicznych przez inne podmioty, a to już chyba nie jest prawidłowe? Osobiście uważam, że wszystkie te sprawy od początku kadencji powinny zostać wyjaśnione nie tylko przez komisję rewizyjną ale przez te same organy które badały sprawy poprzedniego wójta, co sam osobiście zamierzam zgłosić i nie żartuję. Na zakończenie straciłem szacunek do niektórych osób opisanych przez Pana redaktora … bo jest to poziom kompletnie odwrotny za jaki chcieliby uchodzić ci rzekomo szanowani obywatele tej gminy. Mieszkaniec

  14
  2
  • Bezstronny obserwator pisze:

   Wy to wszyscy jesteście cwani pisząc jako anonimy, Tyle wiecie ile wam jakaś stara baba w sklepie plotek nagada. Aż tutaj słyszę odgłos pękającej dupy życiowych przegrywów, którzy swoje życie spędzają, żyjąc życiem kogoś innego zamiast swoim. Żenada. Przedstawcie sie to wam tez coś wytknę kochani 🙂

   7
   13
 16. czytelnik pisze:

  Do Rybaka. Czlowieku zastanow sie co ty wogole mowisz i piszesz? Co sie zmienilo Ostatnio w tej chorej gminie? Rozrosl sie budynek Przybylo pracownikow w gminie i podniesiono sobie pensje i caly zazad zszedl na dziady i nic sie nie robi dla mieszkancow i jeszcze sie ich okrada.

  10
  4
 17. Sylwek Rybak pisze:

  Do Gościa!
  To jest ostatnie miejsce w którym chciałbym pracować ,to nie moja bajka, i nie mam w tym żadnego interesu, a najlepiej jest żyć życiem innych jak ma się swoje zje…ne.
  A tak na marginesie to ja mam pracę i pracuje .
  Żyj własnym życiem a nie innych 😊
  Musisz uzupełnić swoje informacje bo są nieaktualne🤣🤣🤣

  4
  32
  • Gość pisze:

   Panie Cypisku, jeżeli pan nazywa sprzątanie podwórka i garazu praca zarobkowa TO SPOKO

   41
   6
 18. Sylwek Rybak pisze:

  Do Gość
  Ale ty masz nudne życie ,żal mi Ciebie😊
  Zmień lekarz , bo ten u którego się leczysz napewno cię oszukuje 😁

  3
  43
 19. Do bezstronnego obserwatora pisze:

  Tylko my nie żyjemy z gminy jak ty

  10
  2
  • Bezstronny obserwator pisze:

   Kolego, od ponad 10 lat zyje poza granicami naszego kraju, niestety nie trafiłeś 🙂

   4
   4
 20. obserwator pisze:

  A ty uciekłeś z kraju i będziesz nas pouczać, że nie chcemy dziadostwa w Polsce? Wypowiadaj te swoje mądrości tam gdzie jesteś skoro nie potrafiłeś sobie w kraju poradzić życiowy przegrywie …

  7
  1
 21. Robert pisze:

  Oczywiście masa hejtu w stosunku do ludzi, którzy nawet nie są o cokolwiek oskarżeni, o udowodnieniu winy nie wspomnę. Ja nie uważam się za sąd więc pozwolę sobie tylko napisać, że poznałem tę firmę przy budowie domu w tejże gminie. Wykonali dla mnie dwa zlecenia i z obu jestem zadowolony. Uczciwie wystawili fakturę, posprzątali po sobie i pojechali dalej… Nie są to żadni moi kontrahenci czy znajomi, ale moglibyście zauważyć, że w obu “artykułach” na ten temat jest sporo niedopowiedzeń, półprawd i bezpiecznych dla autora sformułowań. Jeśli ktoś już koniecznie musi donosić to chyba lepiej do uprawnionych instytucji niż do “mediów”. Niech ktoś to sprawdzi i w razie potrzeby doprowadzi do ukarania. Zastanówcie się natomiast, co jeśli się mylicie i te osoby nie popełniły czynu zabronionego? Co jeśli właśnie odchodzą od zmysłów, bo nie wiedzą jak się obronić, oczyścić!? Co jeśli to ktoś z Was byłby publicznie posądzony o coś czego nie popełnił, a później był hejtowany przez dziesiątki/setki ludzi? Nie życzę tego największemu wrogowi. Pozdrawiam i zachęcam do refleksji. Warto być przyzwoitym.

  11
  6
 22. Analityk pisze:

  “Biorąc pod uwagę koszty prowadzenia działalności, spłatę zobowiązań leasingowych oraz opłat innych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i zatrudnianiem pracowników, usługi wykonywane tylko dla tutejszego urzędu nie zapewniłyby rentowności przedsiębiorstwa”

  Jak widać po fakturach z poprzedniego artykułu to chyba jednak usługi wykonywane dla gminy zapewniają rentowność. Patrząc na numeracje można wywnioskować, że jednak gmina jest jedynym żywicielem spółki, numery faktur lecą po kolei od 1 do ostatniego dnia miesiąca. No chyba, że reszta zleceń robiona bez faktur;).

  10
  1
 23. Remigiusz Machura pisze:

  Najpierw Cię ignorują.
  Potem śmieją się z Ciebie.
  Później z Tobą walczą.
  Później to ty wygrywasz.

  4
  0
 24. Fotograf pisze:

  Robert, mam zdjęcia ich wykonanych zleceń na rzecz gminy (płotu), współczuję bo ja ich bym wygonil z placu za tę jakość, jak paprochy

  4
  0
 25. Anonim pisze:

  Naucz się najpierw poprawnie pisać nazwisko a dopiero potem rzucać oszczerstwa na prawo i lewo 🙂

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *