bezchmurnie
29°
28°
poniedziałek
mat. wyborczy
Anna Syguda zaczyna ukrywać informacje publiczne jak Tomasz Osiński! Miało być inaczej?
24 maja 2024 r. | 11:22
5

Czy wybór Anny Sygudy na wójta był dobry? Czas pokaże. Ale nowa wójta zaczyna podobnie jak Tomasz Osiński. Zwróciłem się do Wójt Anny Sygudy z wnioskiem o udostępnienie informacji w zakresie wydatków gminy na umowy zlecenia i umowy o dzieło oraz o przesłanie wydanych kwot za lata 2018-2024 z rozbiciem na każdy rok osobno i każdy rodzaj umowy (zlecenia, o dzieło). Jak zapewne obserwujecie, tego rodzaju wydatki były (w mojej ocenie) mocno zawyżane w ostatnich latach.

Myślicie, że Anna Syguda udostępniła mi tę informację? Syguda wezwała mnie do "wykazania interesu publicznego". Inaczej mówiąc, szykuje się do decyzji odmownej, by "chronić" wydatki swojego poprzednika.

Mam nadzieję, że będzie inaczej, ale fakty pokazują, że raczej Syguda będzie działać w ten sam sposób, co Osiński.

Poniżej wezwanie w tej sprawie. Oczywiście, złożyłem odpowiednie pismo w tej sprawie. Czekam spokojnie na decyzję Sygudy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 5 odpowiedzi na “Anna Syguda zaczyna ukrywać informacje publiczne jak Tomasz Osiński! Miało być inaczej?”

 1. Trys pisze:

  Przecież tu będzie tak samo. Doprowadzi gmine do ruiny i w następnych wyborach przestanie być wójtem.

  17
  1
 2. wzwuud88 pisze:

  skoro tak zaczyna to ja skonczy?

  12
  0
 3. Mądry pisze:

  Naszej gminie potrzebny jest ktoś kto nie jest umoczony politycznie. Nie żadna Syguda, Osiński czy inni podobni. Jeżeli takie osoby będą zostawać wójtami to będą kryć siebie nawzajem. Idealny przykład ten powyżej.

  8
  0
 4. Storczyk pisze:

  Naszej gminie jest potrzebny ktoś, kto już był wójtem, a najlepiej burmistrzem, o poglądach prawicowych.

  5
  4
 5. Izabela pisze:

  A jakie pani wójt ma doświadczenie ??? Chyba nie trzeba odpowiadać …
  Macie rację za kolejne 5 lat już będzie ktoś inny .

  7
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *