zachmurzenie duże
czwartek
Anonimowe zgłoszenie pomogło zatrzymać pijanego kierowcę w Truskolasach
17 lutego 2021 r. | 11:10
13

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu i szybkiej reakcji mundurowych zatrzymano kierowcę citroena, który jeździł ulicami Truskolas mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Biorąc pod uwagę stan mężczyzny można stwierdzić, że reakcja przypadkowego świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

W piątek przed godziną 16.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy odebrał telefon od osoby, która była bezpośrednim świadkiem jazdy „zygzakiem”. Według zgłaszającego, osobowy citroen, którego kierowca może być nietrzeźwy, wjechał właśnie na parking przy jednym ze sklepów samoobsługowych w Truskolasach. Dyżurny szybko podał komunikat, aby patrol przemieścił się we wskazany rejon i zatrzymał podejrzany samochód.

Po kilku minutach policjanci z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej skontrolowali kierowcę opisywanego auta. Okazało się, że citroenem kierował 46-letni mieszkaniec gminy Panki, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że miał on w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Dzięki obywatelskiej postawie być może nie doszło do tragedii na drodze! Przypadkowemu świadkowi dziękujemy za działanie w myśl kampanii: „Nie reagujesz akceptujesz”.

W tym samym dniu o godzinie 21:25, w miejscowości Truskolasy, patrol prewencji z Wręczycy Wielkiej zatrzymał do kontroli innego kierującego, również osobowym citroenem. Niestety badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało aż 4 promile. Biorąc pod uwagę stan 49-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Panki oraz aktualnie panujące ciężkie warunki na drogach, jego zachowanie było zdecydowanie nieodpowiedzialne.

Zatrzymanym kierowcom grożą surowe konsekwencje: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/13 odpowiedzi na “Anonimowe zgłoszenie pomogło zatrzymać pijanego kierowcę w Truskolasach”

  1. kibic pisze:

    no to juz sobie krzysiu nie pojezdzi

    1
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *