słabe opady śniegu
niedziela
Areszt dla nietrzeźwego kierowcy busa, który w Kulejach wjechał pod pociąg
06 grudnia 2019 r. | 11:55
0

W niedzielę, 1 grudnia, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kulejach (gmina Wręczyca Wielka) 44-letni obywatel Ukrainy kierujący dostawczym busem doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym relacji Przemyśl-Szczecin. W organizmie mężczyzny było ponad pół promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany, a wczoraj na wniosek kryminalnych z wręczyckiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 2 miesiące.

Do zderzenia dostawczego busa renault z pociągiem osobowym relacji Przemyśl-Szczecin doszło w minioną niedzielę, 1 grudnia, kilkanaście minut po godzinie 16.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, na ul. Długiej w Kulejach (gmina Wręczyca Wielka)

Na miejscu, policjanci z kłobuckiej drogówki ustalili, że kierowca busa, 44-letni obywatel Ukrainy, wjechał na niestrzeżony przejazd pod nadjeżdżający pociąg, co doprowadziło do zderzenia tych pojazdów.

Po uderzeniu, bus został doszczętnie zniszczony, przy czym kabina samochodu znajdowała się przy samym przejeździe, a pozostała część pojazdu została pociągnięta przez skład kilkaset metrów dalej.

Poza kierowcą w busie znajdował się jeszcze 34-letni pasażer, obywatel Mołdawii. Z miejsca zdarzenia mężczyźni zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania. Obcokrajowcy jadący samochodem dostawczym mogli mówić o dużym szczęściu, gdyż po dokładnych badaniach okazało się, że nie na skutek zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

Pociągiem podróżowało około 300 pasażerów. Na skutek zdarzenia nikt z podróżnych nie odniósł obrażeń ciała.

Niestety w trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy wyszło na jaw, że w jego organizmie było ponad pół promila alkoholu. Pasażer pojazdu również był nietrzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki, kryminalni wraz z technikiem kryminalistyki oraz mundurowi z ogniwa patrolowego, którzy zabezpieczali teren.

W trakcie trwania akcji ratowniczej oraz wykonywania policyjnych czynności ruch kolejowy był wstrzymany.

Wobec stanu nietrzeźwości kierowcy busa oraz wszystkich okoliczności zdarzenia, 44-latek po przeprowadzonych w szpitalu badaniach został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu obywatel Ukrainy usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące m.in. sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi kilkuletni pobyt w więzieniu. Wczoraj, na wniosek kryminalnych z wręczyckiego komisariatu oraz częstochowskiego prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 2 miesiące.

Ponadto, w toku wykonywanych czynności okazało się, że pasażer busa, 34-letni obywatel Mołdawii, przebywał nielegalnie na terytorium Polski. Wobec tego, po wykonaniu policyjnych czynności, mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *