zachmurzenie duże
11°
11°
środa
Bardzo drogie zarządzanie gminą Wręczyca Wielka
20 listopada 2020 r. | 11:25
21

Dotychczas, żaden z włodarzy Gminy Wręczyca Wielka nie miał swojego zastępcy. Z uwagi na to, iż Wójt Tomasz Osiński nie radzi sobie z zarządzaniem, powołał na stanowisko z dniem 1 lutego Bogusława Głąba.

Ile za 11 miesięcy zapłaciliście Głąbowi za pełnienie tej funkcji?

53-letni Bogusław Głąb, przed pracą w gminie był ekspertem skarbowym w Izbie Skarbowej. Posiada 98 000 zł oszczędności, dom na współwłasność za 400 000 zł, budynek gospodarczy i działkę za łącznie 130 000 zł.

W ubiegłym roku za pracę w izbie skarbowej i urzędzie (nie rozdzielił tych wynagrodzeń) zarobił łącznie 72 742,26 zł. Do tego, za sprzedaż gruntu 66 666,66 zł.

Według informacji publicznej przesłanej mi w czerwcu 2019 roku, Bogusław Głąb miesięcznie zarabiał 6000 zł. Do tego, dojdzie 13. pensja, nagrody czy nowe dodatki.

Biorąc pod uwagę gigantyczną pensję Wójta Osińskiego (ale o tym innym razem), drogo was kosztuje zarządzanie gminą...

Poniżej oświadczenie majątkowe zastępcy wójta.

PAWEŁ GĄSIORSKI21 odpowiedzi na “Bardzo drogie zarządzanie gminą Wręczyca Wielka”

 1. Polak pisze:

  ”Kto się Ceni Ten się Leni”

  5
  3
 2. Roman pisze:

  6000 zł brutto to gdzieś 4300 netto. Za zarządzanie gmina to żadna rewelacja. Należałoby porównać z innymi gminami koszty ogólne pracowników przez liczbę mieszkańców. Wtedy można wysuwać jakieś wnioski.

  7
  5
 3. Księgowa pisze:

  Dokładnie, 6000 zł brutto to nie jest dużo, akurat Pan Bogdan, a miałam z nim kontakt w urzędzie to kompetentna osoba, w porównaniu do bandy indywidualistek i indywidualistów w dużej części po marketingu którym się wydaje że “rządzą gminą”. Jest potrzebny dla mieszkańców. Pozdrawiam ciepluto

  8
  7
  • Mieszkaniec pisze:

   Skoro Pan zastępca tak bardzo się zasłużył dla mieszkańców to proszę podać przykłady jego działań na rzecz gminy.
   Uważam że to bardziej Mieszkańcy są potrzebni Panu zastępcy bo to z ich podatków on dostaje pensję.

   11
   2
 4. Waldek pisze:

  Księgowa jesteś z Kulej?

  8
  0
 5. Pisior pisze:

  Jakie wy macie zoladki ze musicie tyle zarabiac?

  5
  3
 6. Do mieszkańca pisze:

  Jeśli chodzi o zasługi zarządu gminy to nie jest informacja jawna, jest to tajemnica gminy i nie podlega udostępnieniu gawiedzi

  8
  0
 7. ..pomówmy o faktach.. pisze:

  Pensja w wysokości około 4000 zł na rękę za zarządzanie i branie odpowiedzialności za tak dużą gminę to moim skromnym zdaniem nie jest wygórowana kwota. Kierownik jednego z sieciowych sklepów spożywczych w Częstochowie dostaje 5000 zł na rękę + dodatki (laptop samochód służbowy). Porównajmy sobie wynagrodzenia kierowników działów pierwszej z brzegu korporacji. Wymagamy od pracowników gminnych pełnego profesjonalizmu super specjalistów gotowych pracować dla ogółu za 2300 na rękę. Koszt wynajmu 50m mieszkania na miesiąc + dojazd do pracy i mamy po pensji. Patrzmy na to realnie, praca w budżetówce to nie jest już przywilej jak w poprzednim systemie. Chcielibyście tam pracować? Z tego co widzę konkursów jest co nie miara, a rozsądnego geodety albo planisty nie mogli znaleźć przez pół roku, nikt się nie zgłaszał…

  4
  5
 8. Robert pisze:

  to może ci też mamy dopłacić za robotę w gminie? taki jesteś specjalista że pracujesz w gminie? chłopie zajmij się naprawdę problemami gminy. P.S. jak chcesz więcej zarabiać to idź do prywatnej firmy tam się realizować. Z twoim wykształceniem poradzisz sobie

  7
  2
  • Ble,ble,ble. pisze:

   Do Romana mam pytanie. To ile powinni zarabiać włodarze wielkich miast ? Porównywanie zarobków do liczby mieszkańców to bzdura. Mysle ze raczej powinno to byc uzależniona od zamożności gminy czy miasta. Nasza gmina to niestety nędza z biedą i widać to po inwestycjach w tym roku. Całe 3 procent. Aż szkoda rozwijać tematu. Najgorsze jest to że widzę to samo co jest na szczytach władzy. Dochody niskie ale zarobki na maksa. .

   0
   0
 9. ..pomówmy o faktach.. pisze:

  W odpowiedzi do “Robert”.
  “chłopie” zarówno ten post jak i ta dyskusja nie tyczy się moich zarobków, wykształcenia i tego gdzie pracuję i czym zajmuję się w życiu, dobry Bóg, radzę sobie. Jak zwykle bywa w dywagacjach na tym forum odbiegamy znacznie od tematu punktując odpowiadających co nie jest przedmiotem dyskusji.
  Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy współzarządzanie prawie 18 tysięczna gminą za 4000 zł na miesiąc to wygórowana stawka? Może obniżyć wszystkim pracownikom gminy pensje do najniższej krajowej zobaczymy kto zostanie i kto i jak wtedy będzie gminą zarządzał.

  5
  6
 10. Uczciwy pisze:

  No właśnie 6,000 miesięcznie za cały rok to 72 000zł plus składki ZUS które płaci gmina ok. 20 000zł i inne wypłaty i nagrody mamy w sumie 100 000zł . Czy taki wydatek gminie jest potrzebny?

  6
  0
 11. Głos z Truskolas pisze:

  Uważam że trzeba zamknąć ten budynek i niech pracownicy spróbują sił w prywatnych firmach. Po jakiego grzyba nam ten cały Urząd Gminy? Koszty utrzymania cholernie duże, inwestycje żadne, jednym skrótem pozory rządzenia. Nie piszę już o rodzinach pracujących w UG albo nazwiskach powiązanych wprost towarzysko z “zarządem gminy”. Chyba tylko dla nich jest ten budynek. Smutny to obraz ale co się było spodziewać po takim Krawczyku, a teraz Osińskim. Ja się spodziewałem niewiele i nie jestem zaskoczony. Osiński nic nie zrobił lepszego niż Krawczyk (już nie chce pisać o zatrudnionych osobach za jego czasu) i nie zrobi bo nie ma pomysłu na gminę…

  9
  2
 12. Ble,ble,ble. pisze:

  A jeśli chodzi o pracowników to jak to jest ze kiedyś pracowało 50 procent mniej ludzi w naszym urzędzie. Jak idą do gminy to przeżywam szok że w erze komputerów pracuje tam tak dozo ludzi. Co najmniej widzę do redukcji 30 procent pracowników.

  0
  1
 13. Ble,ble,ble. pisze:

  A dalsze zatrudnienie wicewujta widzę jako bezzasadne tym bardziej że gościu za nic nie odpowiada i nic nie potrafi.Szkoda stołka.

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *