bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
KRKnews
Będą kontrole nieruchomości. Posypią się mandaty!
11 stycznia 2018 r. | 12:29
10

Uwaga Mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka. Urząd Gminy Wręczyca Wielka planuje przeprowadzić kontrole nieruchomości w zakresie przestrzegania obowiązujących zasad dotyczących emisji z kotłowni i palenisk indywidualnych na terenie m. Wręczyca Wielka. Urzędnicy będą karać "trucicieli" mandatami w wysokości 500 zł!

Zobaczcie kurendę z gminy w tej sprawie.

Kurenda:
W ramach realizacji Programu Niskiej Emisji dla Gminy Wręczyca Wielka oraz zgłaszanymi skargami – Urząd Gminy we Wręczycy Wielkiej:

informuje o planowanych kontrolach nieruchomości, w zakresie przestrzegania obowiązujących zasad dotyczących emisji z kotłowni i palenisk indywidualnych na terenie m. Wręczyca Wielka.

Kontrole będą przeprowadzane wybiórczo na prywatnych posesjach, począwszy od 18 stycznia 2018 r.

apeluje o podjęcie niezbędnych działań, które wyeliminują zgłaszane zagrożenia i uciążliwości związane z niską emisją,

przypomina o zakazie spalania odpadów w urządzeniach grzewczych - zgodnie z § 7 ust. 2 "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wręczyca Wielka" wprowadzonego Uchwałą Nr IX/88/15 Rady Gminy Wręczyca Wielka z dnia 27 listopada 2015 r., Nieprzestrzeganie przedmiotowego zakazu, zgodnie z art. 191 Ustawy o odpadach, podlega karze grzywny (mandat do 500 zł).10 odpowiedzi na “Będą kontrole nieruchomości. Posypią się mandaty!”

 1. Olo pisze:

  Gmina realizuje PONE?! 😀
  Urzędnikom nie chce się pozyskiwać dotacji na PONE na wymianę kotłów dla mieszkańców a pieniądze na to są bo wiele gmin taki program realizuje nie pierwszy raz. Za duzo z tym roboty? Ale karać to wy pierwsi:) Nie jest wam wstyd…? niesamowite:)

  0
  0
  • ® pisze:

   Olo tak piszesz jak po wymianie pieca na bardziej ekologiczny nie można rozpalać np. petem z butelki lub czymś równie ekologicznym. Zapytajmy lepiej kto będzie chodzić po tych kontrolach może maż mojej sołtyski zresztą zawsze pijany hehehe

   0
   0
  • olo pisze:

   Ja nie jestem przeciwny kontrolom, wręcz przeciwnie. Mam małe dziecko, z którym wyjście na spacer w sezonie grzewczym graniczy z cudem z powodu obłoków gęstego dymu. Ale nie mogę zaakceptować faktu, że urzędnicy do kontroli są pierwsi (porównując z innymi gminami) a do ubiegania się o dotacje dla nas mieszkańców są ostatni (porównując z innymi gminami). W wielu gminach prowadzony jest program PONE w którym można uzyskać dotację na kocioł na ekogroszek lub peletowy 5klasy, solary. Wiele gmin zrealizwało już kilka projektów dla fotowoltaiki, solarów, kotłów, pomp ciepła c.o. i c.w.u. , nawet pomp gruntowych. Nie wspominam już o dotacjach na docieplenia, wymianę stolarki czy modernizację instalacji CO (tu akurat jestem przeciwny dotacjom). Spójrzmy choćby na Panki, ale nie tylko. Herby, Koszęcin, Psary, Ożarowice, wymieniać mogę długo.
   Pytanie ile z tych programów zrealizowano we Wręczycy Wielkiej? Jesteśmy w ogonie.
   Teraz pytanie w ilu gminach prowadzone są takie kontrole połączone z karami? Tu jesteśmy w czołówce…
   Niech gmina da coś od siebie, czyli trochę pracy i czasu urzędników za który i tak im przecież płacimy. A trucicieli niech karze i 5000zł mandatu

   0
   0
 2. mama pisze:

  A ja myślę, że warto spacerować po wsi i patrzeć od kogo z domu leci czarny dym lub gdzie śmierdzi i tam szybka kontrola. Inaczej każdy wysprząta sobie w domu i usunie ślady palenia śmieciami. U mnie co chwilę ktoś pali jakieś plastiki. A najwięcej to Ci, co mają firmy remontowe ( docieplenia ). W zimie nie idzie otworzyć okna i suszyć prania na dworze…
  Pomimo, że raczej należę do grupy osób biedniejszych, to mamy piec z podajnikiem i śmieci nie palimy, sam miał.
  PS. Może warto zgłosić konkretnego kandydata na wójta, aktualny już chyba zasłużył na odpoczynek. Szkoda mi Pana Henryka żeby tak się zapracowywał.

  0
  0
  • ® pisze:

   Zapewne sytuacja się znacząco poprawi jeśli zostanie w końcu położona siec gazu ziemnego z Blachowni przez Wręczycę do Kłobucka oraz Krzepic. I nastąpi gazyfikacja tym samym naszej gminy. Jedynie co istotne to sytuacja z powietrzem się poprawi jeśli zostaną zgazyfikowane wszystkie miejscowości w gminie lub większość a doszły mnie bardzo niepokojące informację ze gaz ziemny ma objąć tylko Wręczyce i linie wzdłuż nitki wysokiego ciśnienia która poleci do Pierzchna. Ciekawe czy ktoś coś w gminie wie na ten temat więcej np. czy będzie tez zgazyfikowana Czarna Wieś Węglowice czy Borowe nie wspomnę o Truskolasach czy Klepaczce.

   0
   0
 3. Tomek pisze:

  Wójt i radni powinni być młodzi AMBITNI mamy przecież tylu ludzi w naszej gminie dajmy im szansę aby się wykazali a myślę, że na tym nie stracimy. (będą się bali kombinować przed nimi cała karier w życiu zawodowym)

  0
  0
 4. Wiktor pisze:

  Dwie sprawy-po pierwsze to nie urzędnik wystawi mandat bo nie ma do tego uprawnień a po drugie mało kto pali śmieci w piecu…Przy rozpalaniu miału w kotle strasznie się dymi i to jest w większości przypadku powód zadymienia…

  0
  0
  • ® pisze:

   To ze mandat wystawi Policja to jest chyba jasne dla wszystkich natomiast to ze nie palą śmieciami? Proszę tylko zerknąć kto wystawia jak jest zbiórka śmieci, segregowane worki z papierami oraz tworzywami i będzie miał Pan pełen obraz. Kto pali śmieciami a kto je oddaje posegregowane firmie zbierającej śmieci.

   0
   0
 5. Z węglowic pisze:

  Proponuję zlecić to Panu Osińskiemu, zna się w temacie kominów itp. Po wyborach może go nowy wójt zatrudni i będzie super czyste powietrze 🙂

  0
  0
 6. inwestor pisze:

  Zanim gmina rozpocznie te kontrole na dobre to niech może najpierw skontroluje swoje obiekty. Np. taki Ośrodek Zdrowia otwierają dla pacjentów ok. 7.30, a już godzinę wcześniej kopci się z komina na całą okolicę. Jeżdżę tam codziennie po 6 rano do pracy i dokładnie widać, czym palacz pali w tym obiekcie na utrzymaniu gminy.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *