słabe opady śniegu
niedziela
Będą “suszyć” w gminie Wręczyca Wielka
08 stycznia 2018 r. | 09:20
0

Dziś kolejny dzień akcji "Prędkość". Kłobucka drogówka pojawi się z najnowszym radarem TruCAM, by sprawdzić z jaką prędkością poruszają się kierowcy na terenie gminy Wręczca Wielka. Szczególnie na kontrole mogą być narażeni kierowcy poruszający się DW494 we Wręczycy Wielkiej i Truskolasach. Kontrole mogą być również na DW492 w Grodzisku.

Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz drugi policjanci skorzystają również z urządzeń TruCAM. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają „ciężką nogę” z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Drugi raz podczas działań stróże prawa skorzystają z nowoczesnych mierników prędkości TruCAM. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. Policjanci będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci. /Śląska Policja/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *