bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
Będzie funduszu sołecki w 2020 roku!
04 marca 2019 r. | 08:50
10

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Wręczyca Wielka, radni zdecydowali o wyodrębnieniu w budżecie gminy na 2020 rok środków stanowiących fundusz sołecki. Wielkość środków funduszu sołeckiego na dane sołectwo jest wyliczana według algorytmu określonego ustawą. Informację na temat środków sołtysi otrzymają do 31 lipca 2019 roku. Do końca września 2019 roku, sołtysi na zebraniach sołeckich wspólnie z mieszkańcami będą decydowali o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego.

Łączna kwota środków przeznaczona dla sołectw powinna sięgnąć 800 tys. zł.

Środki funduszu sołeckiego mogą być przeznaczone na realizację przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców pod warunkiem, że są one zgodne ze strategią gminy i należą do katalogu zadań własnych gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Będzie funduszu sołecki w 2020 roku!”

 1. Siarzewski pisze:

  po co podpisali aneks do śmieci? Strach już się śmieje w twarz. Wystraszył się nam wójt że aż ściągnął na spotkanie starego Heńka? Marek oczywiste że był.

  6
  4
  • a pisze:

   Może dlatego że ceny na wysypiskach wzrosły o 300% !
   Wszystkie gminy mają ten sam problem ponieważ taniej jest wykonawcy zerwać umowę i zapłacić karę niż te śmieci wywozić po starych stawkach.
   Gdyby nie podpisali aneksu to byłby mały paraliż z wywozem aż do rozstrzygnięcia przetargu a na przetargu i tak by osiągnęli tą samą cenę albo i wyższą.
   Proponuję trochę poczytać o tym problemie jest masa artykułów a nie sypać głupimi tekstami szukając kolejnej sensacji

   6
   3
 2. Adam pisze:

  niech redaktor zamieści aneks do umowy i umowę to będziemy wiedzieć

  4
  1
 3. Wierny czytelnik pisze:

  Proszę nie wrzucać na ta stronę takich dobrych wiadomości.
  My, Janusze i Grażyny internetów oczekujemy szczucia jednych na drugich cały czas! Im mniej rzetelnie tym lepiej byleby na ostro. Niech nas pan nie zawiedzie panie Gąsiorski!

  8
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *