zachmurzenie duże
16°
15°
środa
Będzie gazyfikacja Wręczycy Wielkiej!
06 grudnia 2017 r. | 08:32
8

Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa podpisał z Instytutem Nafty i Gazu - Państwowym Instytutem Badawczym dwie umowy dotyczące dofinansowania dwóch strategicznych projektów inwestycyjnych Spółki w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Jedna z umów dotyczy m.in. dofinansowania gazyfikacji miejscowości w gminach Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów i Krzepice. Głównym celem realizacji pierwszej z wymienionych inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa dostaw paliwa gazowego dla odbiorców indywidualnych i przemysłowych z uwzględnieniem technologii Smart Grid.

Gazyfikacja miejscowości w gminach Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów i Krzepice polegać będzie na doprowadzeniu gazociągu i umożliwieniu dostaw gazu do odbiorców z tych gmin, dotąd nieposiadających sieci gazociągów, a leżących w jednym z najsłabiej zgazyfikowanych regionów województwa śląskiego. Długość nowo wybudowanych lub zmodernizowanych gazociągów dystrybucyjnych wynosi 103,89 km. Planowany całkowity koszt realizacji projektu to 80,46 mln PLN brutto. Natomiast planowana maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 38,1 mln PLN.8 odpowiedzi na “Będzie gazyfikacja Wręczycy Wielkiej!”

 1. ® pisze:

  Oby jak najszybciej się to w końcu stało !!!

  3
  0
 2. obserwator pisze:

  nareszcie! w końcu skończy się zacofanie.. Pytanie tylko od kiedy będzie można korzystać..

  2
  0
  • ® pisze:

   Oczywiście ważne od kiedy lecz ważniejsze gdzie bo jeśli tylko będzie siec gazowa rozciągnięta w Wręczycy Wielkiej bez podłączenia największych miejscowości obok np. Kalej, Borowe. Długi Kąt, Bór Zapilski czy też Puszczew to będzie niezła kicha… Nie wspomne o gazyfikacji Truskolas

   5
   0
 3. Antman pisze:

  Tak i znowu nie zapłacimy za podłączenie….
  Tylko opłaty adiecjackie… ????

  0
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *