zachmurzenie duże
11°
11°
środa
Będzie remont drogi wojewódzkiej z Wręczycy Wielkiej do Blachowni
18 marca 2022 r. | 13:52
3

Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Beata Kocik poinformowała mnie o odpowiedzi na jej interpelację dotyczącą naprawy nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 492 z Wręczycy Wielkiej do Blachowni. Przypominam, że pod koniec lutego zwróciłem się w tej sprawie bezpośrednio do radnej Kocik.

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski poinformował radną, że wkrótce nastąpi całkowity remont tej drogi, aż do DK46 w Blachowni. Przebudowa drogi od Wręczycy Wielkiej do Blachowni stanowi trzeci etap przebudowy DW492 i wyceniania jest na 85 mln zł.

Na razie, na odcinku drogi z Wręczycy Wielkiej do Blachowni nastąpi tradycyjne łatanie dziur.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Będzie remont drogi wojewódzkiej z Wręczycy Wielkiej do Blachowni”

 1. Żądamy Ścieżkę Rowerową i Chodnik Między Wręczycą A KALEJ ? pisze:

  Będzie remont drogi wojewódzkiej z Wręczycy Wielkiej do Blachowni.
  a ja się pytam droga szanowna Gmina Wręczyca Wielka i Panie Wójcie i nasze Władzę
  kiedy będzie remont drogi wojewódzkiej 494 Między Wręczycą A KALEJ?
  gdzie też jest potrzebna przebudowa i Powstanie Ścieżki Rowerowej Dla Rowerzystów i Chodnik.
  na Tzw: na drodze śmierci. mieszkańcy od lat Starali się o ścieżkę rowerową i chodnik bez skutecznie więc urząd gminy i wójt i radni powinni też w końcu coś zrobić. niech się liczą z innymi miejscowościami gdzie też jest nie bezpiecznie i taki odcinek jest między Kalej A Wręczycą.. a nie tylko wójt czy radni biorą kasę dla siebie a na przebudowę dróg brak funduszy.

  1
  0
 2. Mieszkanka pisze:

  Dzień dobry
  Gmina Wręczyca Wielka nie jest właścicielem drogi wojewódzkiej (mówią o tym przepisy kto jest poszczególnym właścicielem). To pytanie należy zadać do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach lub Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

  Pozdrawiam
  Mieszkanka

  1
  0
 3. Mieszkaniec pisze:

  Oby tylko nie zrobiono tej modernizacji drogi tak jak z Wręczycy Wielkiej na Herby, niby miała być poszerzona i umocniona z środków UE. Niestety wykonano to tak że już była łatana kilka razy dodatkowo przy projektowaniu również zapomniano o chodniku czy tez ścieżce rowerowej a cała przebudowa polegała na odcinku Wręczyca – Borowe w lesie na zerwaniu warstwy ścieralnej i położeniu nowego dywanika. A na tablicy informacyjnej są wypisane zupełnie inne rzeczy dlaczego nikt z gminy nie jest wyznaczana jako osoba odpowiedzialna do tego typu inwestycji zwyczajnie jako nadzór nad jakością wykonywanej inwestycji.

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *