bezchmurnie
29°
29°
poniedziałek
Bezpieczne wakacje w Borowem
25 czerwca 2024 r. | 10:27
0

Kłobuccy mundurowi zajmujący się profilaktyką mają ręce pełne pracy. Wszystko po to, aby rozpoczynające się wakacje, zwłaszcza te spędzane nad wodą były bezpieczne. W minionym tygodniu policjanci przy różnych okazjach spotykali się z dziećmi promując zdrowy styl życia i wypoczynek w bezpiecznych miejscach. Działania policjantów realizowane były w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2024”.

Od początku czerwca, policjanci z kłobuckiej komendy zajmujący się profilaktyką uczestniczą w wielu spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Ostatnio mundurowi odwiedzili dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych w Borowem oraz w Iwanowicach Dużych.

Stróże prawa przekazywali młodym słuchaczom praktyczną wiedzę na temat tego jak bezpiecznie spędzić wakacje. Uczestnicy spotkań usłyszeli między innymi o tym, jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać i uprawiać sporty wodne.

Ponadto, policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przekazali cenne informacje o tym jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo w Internecie. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, na przykład kiedy zaatakuje nas agresywny pies oraz w jaki sposób wezwać pomoc.

Wszystkie działania policjanci realizują zgodnie z założeniami prowadzonych kampanii „Bezpieczne wakacje 2024”. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *