zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
Bieżeń: Pijany rowerzysta zapłaci 2500 zł mandatu
03 lutego 2022 r. | 11:49
2

Nowy taryfikator przewiduje surowe konsekwencje dla nietrzeźwych rowerzystów. W minioną środę 2 lutego, przekonał się o tym 55-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który jechał rowerem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny cyklista był mocno zdziwiony kiedy dowiedział się o tym, że wykroczenie, które popełnił będzie kosztować go 2,5 tysiąca złotych.

W środę 02 lutego, mundurowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej patrolowali teren miejscowości Bieżeń. Kilka minut przed godziną 10.00 na ul. Szkolnej, policjanci zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, ponieważ 55-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny cyklista był mocno zdziwiony, kiedy dowiedział się, że wykroczenie, które popełnił będzie kosztować go 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy, że takie kary przewiduje od 1 stycznia 2022 roku nowy taryfikator. Teraz za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny, czyli na przykład rowerem, po użyciu alkoholu, czyli między 0,2 a 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Natomiast, jeśli kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, wówczas mandat wynosi 2500 złotych. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “Bieżeń: Pijany rowerzysta zapłaci 2500 zł mandatu”

  1. x pisze:

    Ale dyktatura. Po piwie na rowerze 1000 zl to troche jest skur……stwo. 2,5 promila to jest gosciu mocno pijany i zagraza innym i nie powinien jechac lecz prowadzic ta swoja maszyne. Ile by to bylo nowych rowerow za 2500 zl?

    2
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *