zachmurzenie małe
-5°
-5°
środa
Brak inwestycji we Wręczycy Wielkiej dostrzegł nawet PAP!
06 grudnia 2016 r. | 10:54
18

Ile pieniędzy gmina wydaje na inwestycje? Właśnie został opublikowany ranking, z którego wynika, że gmina Wręczyca Wielka w 2015 roku wydała tylko 10,67 proc. z całego budżetu na inwestycje w gminie! W przeliczeniu na jednego Mieszkańca, Wręczyca Wielka wydała w 2015 roku 29,98 zł!

Ranking przygotował serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. W rankingu pod względem inwestycji Wręczyca Wielka zajęła 1626 miejsce (na 2478 gmin), a pod kątem wydatków inwestycyjnych per capita 1746 miejsce.

Cały ranking dostępny jest TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI18 odpowiedzi na “Brak inwestycji we Wręczycy Wielkiej dostrzegł nawet PAP!”

 1. marek1 pisze:

  W tej gminie inwestuje się wyłącznie we Wreczycy (wiadomo) Kalei (przewodniczący RG) i jednostkach straży (wójt i powiązanie z OSP) układ ten wystarcza do zdobycia elektoratu umożliwiającego wygrane wybory. Wielkim szokiem były dla mnie inwestycje w Truskolasach gdzie Radny miał głęboko gdzieś czy coś się dzieje w jego miejscowości, widocznie dotacje z unii i powiatu zmobilizowaly by zrobić coś i w tej “zapomnianej dziurze” . Nawet głupia szkołę musiał dofinansować Błaszczykowski bo stan dachu hali idealnie ukazał jak przecieka podczas turnieju zorganizowanego przez byłego kapitana. Układy Pana Jezi… Zostały zamiecione pod dywan, a on sam skończył w innym dziale…. Dno i wodorosty. Przypominam o wylonieniu wykonawcy na odśnieżanie w tak późnym terminie, kto za to odpowiada?

  0
  0
  • truskolaski pisze:

   Jak coś piszesz to najlepiej sprawdz – zarówno dach sali gimnastycznej jak również parkiet zostały wuremontowane z budżetu gminy. Błaszczykowski owszem szkole pomaga ale ja by go tutaj nie przeceniał. W truskolasach zrobili nam dwie bardzo dobre drogi- w zeszłym sezonie kanalizacje – to że jesteśmy styłu za murzynami to fakt. Tam gdzie zrobili inwestycje w ziemi to teraz robią inwestycje na ziemi i tyle ! Jak sprzyjdą wybory za 2 lata to trzeba iść na wybory i głosować za kandydatem z nazego terenu, a nie jak przychodzą wybory to w Truskolaach Heniek dostaje 60 % głosów a później wszyscy narzekają, że nic nie robi.

   0
   0
  • marek1 pisze:

   A te fantastyczne drogi to gdzie? Bo na 1 Maja ludzie strasznie narzekali na jakoś i wykonanie remontu (chociażby ażury) a na Kopernika studzienki kanalizacyjne wchodzące na chodnik tworzące “dziury” to też prawidłowo wykonane przedsięwzięcie? Wystarczy Wręczyca, kalej i strazaki żeby wójt wygrał…

   0
   0
  • truskolaski pisze:

   No na rów też narzekali , teraz narzekają ze im chodnika nikt odśnieżyć nie chce, ludzie to ludzie, a tak na marginesie to tak studzienki są wykonane prawidłowo! Trzeba sie zabrać za robote a nie narzekać !

   0
   0
  • truskolaski pisze:

   Henryk w Kalei otrzymał 35 % głosów a w Truskolasach 48 % głosów więc nie pierdziel że Kalej na niego głosuje – to właśnie międzyinnymi dzięki mieszkańcom Truskolas wygrł w I turze. Narzekać portafi każdy a do pracy nikogo!

   0
   0
 2. Janek1967 pisze:

  Bieżeń i Borowe jak zwykle jak piąte koło u wozu…

  0
  0
 3. meg pisze:

  najwyższy czas na nowe, świeże umysły, na ludzi, którym się chce!

  0
  0
 4. Wręczycczanin pisze:

  Czas na głębokie zmiany, w gminie , gokach o tym podobnych tworach.. mam wrażenie, że przyspawani do stołków aparatczycy nie czują oddechu na plecach następców..

  0
  0
 5. Jadwiga pisze:

  A są jacyś następcy? Kampanie widzę u starosty…tylko on tu po co?

  0
  0
 6. Piotr Gulczewski pisze:

  Jako mieszkaniec gminy mogę z całą odpowiedzialnością przyznać, że wójt spoczywa na laurach. Odejdzie za dwa lata na emeryturę i kto po nim? Nie widzę w tej chwili żadnego kandydata.

  0
  0
 7. Bea. pisze:

  Nie narzekajcie ludzie! W tych czasach każdy jest tak roszczeniowy i przemądrzały jeden od drugiego że strach jest się odezwać.Kiedyś nie było asfaltu nie mówiąc o chodnikach a ludzie byli dla siebie bardziej mili.Morał? im więcej mamy, tym w głowach się przewraca ! I tyle.

  0
  0
 8. Zenon Kubat pisze:

  Proszę wskazać gminę w powiecie klobuckim w której wykonano tyle inwestycji co w gminie Wreczyca.Macie należytą bazę sportową i edukacjna i sanitarna.Drogi też przyzwoite -WIEM bo dużo jeźdze latem rowerem po drogach powiatowych i mam porównanie.Więc nie narzekajcie .Porównaj cie się z innymi.

  0
  0
  • polaczek pisze:

   Hmmm inwestycje ? Gdzie ?
   Rozrywka ?
   Tylko nie nasza gmina, tak oczywiście Gmina Wręczyca Wielka.
   Na początek przezyjmy wybory zmienić w końcu Henia, za nim wymienić całą ekipę starych przyrosnietych korzeniami do stołków urzędników, emerytów zajmujących stoleczki no i karierowiczow radnych, którzy na spotkania przyjeżdżają się tylko podpisać, mało tego znajomi znajomych wygrywajacych przetargi , szkoda tylko ze my utrzymujemy tych darmozjadów,
   Co by się przydało w naszych miejscowościach zapewne każdy dobrze wie, inwestycje prowadzone są tylko do OSP , kasa zostaje w e wreczycy, no i te niskie wynagrodzenia wójta i ten cudny urlop za ponad 40 tys , bogata ta nasza gmina, a żeby zorganizować jakieś wydarzenia kulturalne zaprosić jakaś gwiazdę na to już nie ma, a szkoda bo każdy chciał by w czymś uczestniczyć, niedawno głośno o remontach przedszkoli skończyło się tylko na obietnicach, remont basenu w weglowicah, wyłożony kostką brukową 😀 hej nowoczesne drogie podłoże pewnie na przetargu kosztowało majątek, a gdzie reszta kasy ? Nie wwaryo było wyremontować basen i zrobić zadaszenia i socjalne ? Gmina herby poradziła sobie z tym problemem basen postawiony od podstaw i sciagaja kasę od naszych szkół Biezen Borowe uczestniczą w zajęciach w herbacie, a czemu brak pomysłu naszego wójta na inwestycje, w naszej gminie wieje nuda, nawet drogi gdzie są to są a z odsniezaniem już nie wspomnę,

   0
   0
 9. mieszkanka pisze:

  W imieniu własnym , dziękuję za remont ul. 1Maja i ul. Szkolnej. Czekaliśmy wiele lat. Jakoś nie słyszę , żeby ludzie mieszkający przy tych ulicach byli niezadowoleni. Zawsze można się do czegoś przyczepić. Na przykład , że jest zaniedbany ,gminny plac przy szkole w Truskolasach/ koło kapliczki na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i 1 Maja/ gdzie znajduje się przepompownia .Po interwencji zostały obcięte gałęzie 2 drzew , ale pozostałe już nie. W tym roku tylko raz oddelegowano pracownika gminy do skoszenia trawy. Liście przed zimą wygrabiły i wyniosły w workach ,na własnych plecach ,dwie emerytki Panie Krysie . Dzięki im za to. Przez większość roku plac wygląda jakby nie miał właściciela. A Gmina powinna dać przykład , tym bardziej że plac jest przy szkole i blisko kościoła. No ale nigdy nie jest tak ,żeby nie mogło być gorzej.

  0
  0
 10. MESZKANIEC pisze:

  Bieżeń i Borowe NIE MÓWIAC O BRZEZINKACH jak zwykle jak piąte koło u wozu ,a też są podatnikami i mieszkancami gminy,

  0
  0
  • bWe pisze:

   nie wiem jak bieżeń ale borowe ma radnego PIZDE! ale to się nie zmieni bo i tutaj są krzykacze którym wiecznie wszystko nie pasuje a własnej stajni nie potrafią posprzątać. Wszyscy płaczą że śmierdzi z ubojni a bandyta Bejm się śmieje bo mogą mu skoczyć. droga się sypie, chodnika nie ma już odkąd pamiętam (z 30 lat) wodociąg z azbestu, co jakiś czas kogoś z rakiem chowają… ale po co iść na wybory? Drążek potrafi zmobilizować rodzinę, kolegów i co roku siedzi przy korycie… a sąsiad sąsiada podpierdala w gminie bo mu przeszkadza.

   nic się tutaj nie zmieni… odejdzie Heniek to przyjdzie na jego miejsce taki sam albo gorszy. w gminie stanowiska też obsadzane są po rodzinie, nikt z zewnątrz się tam nie dostanie.

   0
   0
 11. masz rację ktoś młody ambitny, nasza gmina pod względem polityki kryje się do Herb pisze:

  kanalizację robią już parę lat we wsi Czarna Wieś, Węglowice i Puszczew. Dobrze że są oczyszczalnie ścieków i ludzie sami sobie zakładają a gmina nie ma nic do tego ponieważ przepisy unijne mówią że gmina nie może nam tego zakazać a jak już to niech to dadzą na piśmie i są przegrani.

  0
  0
 12. Nowy pisze:

  W Nowinach też nic nie robią gdyby nie droga która ostatnio zrobili i to bez chodnika to nic by się to nie działo….a odp Pana Wójta była taka że nikt się o chodnik nie starał…pytanie dlaczego gmina tak się teraz stara o ścieżki rowerowe na drodze z Częstochowy

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *