zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
środa
BUD-MET przebuduje drogę Hutka-Kłobuck
01 czerwca 2017 r. | 12:29
9

W siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano w dniu 22 maja, umowę z firmą PUH BUD-MET z Truskolasów, wykonawcą przebudowy odcinka ok.3,3 km, drogi powiatowej 2041S relacji Hutka-Kłobuck.

Przebudowa obejmie m.in. roboty ziemne przygotowawcze w tym wymianę podbudowy, wymianę nawierzchni, budowę przepustów, przebudowę i wyrównanie poboczy oraz oznaczenie poziome drogi. Wartość robót, zgodnie z podpisanym kontraktem to 2 147 305 mln zł. z czego ponad 700 000 zł to dofinansowanie pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich województwa śląskiego. W kosztach inwestycji mają także udział gminy Kłobuck i Wręczyca Wielka. Zadanie, po ostatecznym odbiorze, zostało objęte gwarancją, zapisaną w umowie na okres 46 miesięcy.

Umowę ze strony Powiatu podpisali Starosta Henryk Kiepura oraz Wicestarosta Maciej Biernacki. W imieniu wykonawcy zadania, umowę podpisał właściciel firmy - Jarosław Kałmuk. Prace w ramach przebudowy, rozpoczną się jeszcze w maju a planowany termin zakończenia przypada na drugą połowę sierpnia br.

Podpisany kontrakt jest kolejnym etapem działań samorządu powiatowego, których celem jest poprawa stanu i warunków bezpieczeństwa na drogach powiatowych dla mieszkańców i innych. /Powiat Kłobucki/9 odpowiedzi na “BUD-MET przebuduje drogę Hutka-Kłobuck”

 1. jerry pisze:

  Teraz remontują w Rybnej nie wiem ale dziwne to robią tylko krawędź a gdzie reszta

  0
  0
 2. marek1 pisze:

  W Truskolasach to firma ma tylko zarejestrowaną działalność , sama pani Kałmuk trąbiła na sesji Rady Gminy Panki że wszystkie pojazdy firmy Bud-Met i Bud-Met BIS są zarejestrowane w Gminie Panki, żeby tam odprowadzać podatki… Zatem nasza gmina, poza faktycznym rozjeżdżaniem dróg lokalnych przez samochody tej firmy nic nie ma wspólnego z firmą Bud-Met.
  Mam nadzieję, że jakość dróg będzie lepsza niż w przypadku “legalnych” przetargów na drogi w Gminie Panki, gdyż tam po roku wyrasta z nich trawa…
  polecam obejrzeć :
  http://gminapanki.pl/wiadomosci/lokalne/drogi-bogdana-praskiego/
  Dziękujmy zatem naszym dzielnym włodarzom za remont drogi, o którą proszą mieszkańcy od wielu już lat…

  0
  0
 3. Madzia pisze:

  Ktoś wie.ile ta przebudowa tego odc potrwa ? Zamknęli przejazd calkowicie;///

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *