zachmurzenie duże
10°
10°
poniedziałek
Budżet na 2019 rok bez wielkiego boom. Będzie kolejny kredyt!
04 stycznia 2019 r. | 09:38
20

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Wręczyca Wielka, radni uchwalili budżet. Jest to pierwszy, może nie do końca wymarzony budżet Wójta Tomasza Osińskiego. Osiński planuje w tym roku uzyskać 72.179.329,68 zł dochodów przy wydatkach w wysokości 71.619.387,68 zł. Gmina zaciągnie kredyt w wysokości 2.100.000 zł, by spłacić łącznie 2.659.942 zł kredytów, pożyczek i obligacji.

W tym roku na na obsługę długu publicznego gmina wyda 1.015.200,00 zł, a nadwyżka z budżetu w wysokości 559.942,00 zł zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów.

Budżet jest bardzo bezpieczny, bez żadnych spektakularnych inwestycji. Będzie to kontynuacja tego, co robił wcześniej Henryk Krawczyk.

Budżet możecie przeanalizować TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI20 odpowiedzi na “Budżet na 2019 rok bez wielkiego boom. Będzie kolejny kredyt!”

 1. Radny pisze:

  Myślałem że będzie wielki BOOM jak WIELKI jest nasz miłościwie panujący Pan Tomasz z Panem Markiem na czele. Hmmm…. a kto był za poprzedniej ekipy szefem komisji budżetowej gminy (tej najważniejszej) ??????????????????????????????????????? Może poprzednik nie przewidział co będzie w następnej kadencji ? trudno sobie to wyobrazić o czym myślał w tamtym czasie …

  9
  7
 2. MARIAN pisze:

  Przecież to jest parodia co się u nas w gminie dzieje. Wybraliście takiego lewara na wójta i w dalszym ciągu bedziemy mieli wielkie gówno. W kalei i okolicach gdzie mieszkają radni-chodniki, latarnie co 10m a u mnie w okolicy nie ma kto dziur załatać czy odgarnąć śniegu. Mam nadzieje że caly puszczew jest dumny ze swojego wyboru.

  9
  4
 3. z Hutki pisze:

  Lewar to jest dobre określenie !

  7
  5
 4. Ala pisze:

  Ciekawe kiedy jakieś służby drogowe wyjadą i odśnieżą drogę???? Bo narazie drogi zasypane ……..

  7
  5
 5. Ala pisze:

  Ciekawe kiedy wójt zaplanuje budżet na budowę Kanalizacji w Puszczewie i pobliskich miejscowościach bo narazie to nic o tym nie ma mowy. Kiedy??????

  5
  0
 6. kibic pisze:

  przeciez meliscie miec el dorado powyborach,gremialnie pedzac do urn ,a teraz pytanie kiedy kanalizacja. nie robcie smiechu.

  6
  0
 7. do Ali pisze:

  Ala jeśli chodzi o kanalizację to nie zaplanuje w tej kadencji bo poprzednia ekipa zadłużyła gminę tak że nie ma kasy a w przyszłej kadencji już nie będzie wójtem

  8
  2
 8. Małgosia pisze:

  a na diety to chociaż starczy ?

  9
  2
 9. Andrzej pisze:

  jakby to powiedzieć: NUM SIĘ NALEŻY A WY MOTA, STOŁY BOŻONARODZENIOWE !!!

  5
  1
 10. operator taczki pisze:

  WRĘCZYCA WIELKA !!!
  Kredyt na spłatę kredytu, czyli spirala długów !!!

  Na ostatniej sesji Rady Gminy Wręczyca Wielka radni zajęli się budżetem na rok 2019. Nazywa się to poprawkami do budżetu. Zobaczcie państwo jak szybko poprawiają Uchwałę Budżetową. Na pewno była bardzo dobrze napisana. Podwyżki Prubant i jego „hałastra” już sobie uchwalili, teraz uchwalają zaciągnięcie kredytu na spłatę już wcześniej zaciągniętego kredytu. Konkretnie kredytem gmina będzie spłacać kredyt. Będzie to kredyt wysokości 2,1 miliona złotych na spłatę kredytów i obligacji. Całość spłat to 2,659,387. 68 zł, a brakujące 560 tys gmina dołoży z nadwyżki budżetowej…. To ciekawe – nadwyżka jest, ale pieniędzy ani na inwestycje ani nawet na spłatę dotychczasowych zobowiązań – nie ma.
  Jeszcze miesiąc temu społeczeństwo gminy było oburzone podwyżkami diet jakie przyznali sobie radni tej gminy. Jak widać dla nich pieniędzy nie brakuje. Cóż, są sprawy ważne, ale i ważniejsze – a te najważniejsze – kasa dla swoich – musi być załatwiona. Gmina może popaść w spirale długów, dróg może nie być, ale kasa dla Prubanta i jego ludzi – musi być! Gratulujemy wyboru radnych. Oni wiedzą najlepiej jak wydawać gminne środki. Andrzej Zalski.

  11
  4
 11. Olo pisze:

  To samo jest w Pankach, ale tam wydźwięk artykułu jest całkowicie odwrotny. No ale w Pankach redaktorek sprzyja obecnej władzy, zresztą po tym “dziennikarzu” trudno spodziewac sie bezstroniczosci

  12
  6
 12. SROLO pisze:

  tak tylko tam wójtowa sprząta po poprzedniku a we Wręczycy odwrotnie

  10
  4
 13. SROLO pisze:

  Olo już nie szczekasz w Kalei ? rozumiem że byłeś pod Gokiem, buhahaha

  7
  4
 14. RACJA pisze:

  Olo ma chyba problem, może mu komisja pomoże ?

  2
  2
 15. Babcia Gienia pisze:

  i niech nie szcza już na te murki kundel jeden

  2
  1
 16. Xyz pisze:

  Panie redaktorze a czy Pan coś wie na temat, że wójt ma już niedługo wprowadzać zmiany organizacyjne w urzędzie? A i podobno już niedługo będziemy mieć nowego sekretarza i słychać że to Pani Sylwia Piątkowska….?

  3
  2
 17. Nygus pisze:

  Za dodatkowe wybory na radnego w obrębie weglowice piszczele powinien Pan wójt z własnej kieszeni zapłacić bo to Jego wina. To są jaja. 3 komisje i karty około 10 tys z gminnej kasy. Powinien być zakaz startowania na dwa stanowiska.

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *