zachmurzenie duże
11°
11°
poniedziałek
Chcą odwołać Wójta Tomasza Osińskiego. Czy Wręczycę Wielką czeka referendum?
17 stycznia 2020 r. | 10:51
55

Coraz większy bunt mieszkańców, w związku ze znacznymi podwyżkami opłat za śmieci, może doprowadzić do przeprowadzenia referendum w celu odwołania Wójta Tomasza Osińskiego.

W jednej z sieci społecznościowych, mieszkańcami namawiają się do utworzenia komitetu referendalnego. Nie podoba się im sposób zarządzania gminą przez byłego kominiarza. Mieszkańcy zarzucają Osińskiemu, że tak naprawdę to nie on rządzi gminą, a Przewodniczący Rady Gminy Marek Prubant.

Buntują się również radni, przez co słychać coraz głośniejsze głosy w sprawie referendum.

Czy do tego dojdzie? Czas pokaże. Faktem jest, że gigantyczne podwyżki opłat za śmieci, podatków, wynagrodzenia czy diet radnych, nie pozostają niezauważone, a pozycja Tomasza Osińskiego nie jest już taka, jak podczas wyborów w 2018 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI55 odpowiedzi na “Chcą odwołać Wójta Tomasza Osińskiego. Czy Wręczycę Wielką czeka referendum?”

 1. Marek63 pisze:

  Odwołanie kominiarza nic nie zmieni, gminą faktycznie rządzi przewodniczący ze swoją świtą. Zmiana miałaby sens gdyby ustąpił przewodniczący wraz ze swoją częścią Rady. Radni powinni być reprezentantami swoich okręgów, nie poplecznikami lub opozycją Wielmożnego P.

  50
  9
 2. Janek pisze:

  Trzeba było głosować na Panią Pietrulewicz. A tak to tylko Grodzisko ją poparło, natomiast reszta ciemnoty wybrała Pana Prubanta na wójta, bo przecież nie Osińskiego. Teraz płaćcie za swoją głupotę. Guzik wyjdzie z odwołania.

  50
  17
  • Z Bieżenia pisze:

   Tak, trzeba było głosować na Panią Pietrulewicz, tak jak głosowaliśmy na jej radnego Hendzlika, a jego Prubant kupił za parking przy szkole w Bieżeniu? Pewnie Pietrulewicz też by do siebie przekonał. W przypadku takich ludzi, to tylko kwestia ceny – czytaj własnego interesu ?

   13
   9
  • Garba pisze:

   Nazywajac ludzi ciemnota przestałeś być partnerem w dyskusji. Wypad prostaku

   16
   8
  • kibic pisze:

   przypominam,ze biegiem i w podskokach puszczew i okolicewybraly obecna wladze, przewaga byla duza nad reszta gminy

   10
   5
  • Janek pisze:

   Widze że Puszczewska ciemnota już działa w natarciu. Pewnie dostali nakaz w remizie że mają posać pochlebne Tomkowi opinie.

   14
   10
 3. Mieszkaniec nieopodal oczyszczalni pisze:

  Osiński wystartował z hasłem wyborczym: ” nie hasła wyborcze lecz działanie dla WAS będzie moim priorytetem”. Komitet przypomnieć trzeba tworzył wraz z przewodniczącym Prubantem. I co z tego “hasła” mamy to wszyscy wiemy! Kiedy na forach ludzie pisali że Osiński jest kolokwialnie mówiąc za słaby to do wielu to nie docierało, ale krótko po wyborach okazało się o co faktycznie chodziło z tym priorytetem! Zastępca, diety, szklane gabinety, imprezy wszelkiej maści od gminy do gminy itd. Odwołanie Osińskiego i wybór wójta który będzie miał swoją ale to swoją wizję rozwoju może tylko doprowadzić do rozwoju tej gminy. Dlatego popieram pomysł o odwołanie Osińskiego i całej rady gminy!

  45
  11
 4. Z Ewangelii pisze:

  Z Ewangelii.
  15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?
  17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.
  18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.
  19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.
  20 A więc: poznacie ich po ich owocach (Mt 7,15–20; zob. też Łk 6,43–45).

  23
  6
  • Bonanza pisze:

   O qrwa ostro. Co ty bierzesz człowieku za owoce ? Xd

   14
   7
  • Mieszkanka pisze:

   Może Prubant i Osiński kupili Hendzlika, ale z korzyścią dla miejscowości. Dlaczego wcześniej parking przy Szkole, wycinka drzew, wymiana okien i remont w szkole za ponad milion złotych był niemożliwe a teraz pracę idą pełna parą? Z tego co wiem Hendzlik ma dobrą współpracę z Panią Dyrektor szkoły i nie tylko w Biezeniu. Wkoncu trafił się radny który coś stara się zrobić dla miejscowości i zdobyć dla niej środki a nie być biernym i cała kadencję wegetować,ale lepiej narzekać i złorzeczyć że każdego można kupić za określoną cenę

   14
   3
  • Strażak pisze:

   Ja myślę że Hendzlik się sprawdza,w końcu na niego głosowaliśmy,a musi ułożyć się z mocniejszymi żeby cokolwiek zdziałać. Chcąc odwołać Osińskiego jeżeli ma ktoś pojęcie to pogrążycie gminę bo wtedy na jego miejsce wchodzi komisarz i kładzie gminę na łopatki. Osiński robi co może aby połączyć koniec z końcem w gminie po swoim poprzedniku który zadłużył gminę na ponad 30 milionów
   Z pustego nawet Salomon nie naleje

   21
   12
  • Strażak pisze:

   Ja mysle ze Hendzlik się sprawdza w swojej roli, w końcu sami go wybraliśmy, a Osiński próbuje związać koniec z końcem żeby na prostować długi po swoim poprzedniku który zadłużył gminę na prawie 30 milionów, ten kto ma troche pojęcia wie że jeżeli odwołają wójta to na jego miejsce wejdzie komisarz który położy gminę na łopatki

   9
   10
  • Z Bieżenia pisze:

   To trochę taka logika Kalego. Jak dla dobra naszej wsi Hendzlik współpracuje z Prubantem, to Prubant dobry. Jak Prubant ma wpływ na Osińskiego i korzystają na tym mieszkańcy Puszczewa czy Węglowic, a to nie, Prubant zły, niedobry. Tylko za chwilę nasz Hendzlik będzie się musiał odwdzięczyć Prubantowi i znowu klasa popłynie do Kaleji, a inne wsie będą zapomniane, jak do tej pory. Wtedy znowu Prubant będzie zły, ale już nikt nie będzie pamiętał, kto mu pomagał. Pani Fiącek nie wykonywała poleceń Prubanta, to w naszej wsi nic się nie robiło – taka kara. Niestety większość radnych woli wykonywać polecenia Prubanta, bo zwyczajnie im się to opłaca, albo opłaci. Nie ma to nic wspólnego dobrem gminy, tylko własnymi interesami. Dziś Prubant nie rządziłby gminą, gdyby tacy radni jak Hendzlik mu się nie podporządkowali.

   7
   6
 5. Gość pisze:

  Tutaj może tylko z działać Telewizja
  Piszecie do Telewizji to jest skandal to co robi Wójt. #TematdlaUwagi TVN.
  Sprawa poważna drodzy Mieszkańcy dlatego Trzeba sprawdzić Telewizję. Niech każdy się dowie co się dzieje afera na całą Polskę.

  28
  11
  • Garba pisze:

   Jak rzeczywiście przyjedzie tu fvn to tylko potwierdzi jaka gowniana to jest stacja xd

   12
   11
  • Do strażaka pisze:

   OSIŃSKI był szefem komisji budżetowej i to też za jego rządów gmina się zadłużala więc nie gadaj głupot że tylko Krawczyk. Tego się nie wyprze wójt bo jest też za to odpowiedzialny

   21
   4
  • Adam Przybysz pisze:

   Telewizja nic nie zdziała to nie jest temat medialny. Tylko referendum i pogonić towarzystwo.

   12
   3
 6. Kotka pisze:

  Cza wyrwać tego chwasta.

  18
  7
 7. Sekretarka pisze:

  słyszałem plotkę “na mieście” że kilka osób dostało podwyżkę w urzędzie na przełomie grudnia i stycznia, czy może pan panie redaktorze to sprawdzić?

  18
  5
  • Garba pisze:

   Wszyscy wszędzie dostają podwyżki a jeśli ty nie dostałaś to widocznie słaba z ciebie sekretarka. Przyłóż się

   20
   12
 8. Bakteria pisze:

  Odwołać Osinskiego poradzi sobie, jak coś to do piekarni przewodniczacego w Kłobucku niech tam się wymadrza, ta gmina się zaraz zawali

  20
  5
 9. Janek pisze:

  Czy to jest forum dla zakompleksionych frustratów??

  17
  17
 10. Hm pisze:

  A kiedy we Wręczycy będzie gaz, pociąg i basen?

  9
  9
 11. Janek pisze:

  I metro?

  7
  14
 12. Bakteria pisze:

  Zabieraj tego swojego idola do Puszczewa i niech u Ciebie się wykazuje. U nas niech się ten pan nie uczy bo biecywal zlote gory a jest BMW – bierny, mierny ale za to wierny swojemu góru z Kalei. P.S. metro to masz w swej łysej pale

  20
  6
 13. Gienek pisze:

  Nikt nam tyle nigdy nie dał co nam Osiński obiecał

  19
  4
 14. #niehejtuj pisze:

  Po co tyle hejtu? Już za dużo go w internecie.. ale przecież najłatwiej jest kogoś zgnoić.. Zastanowicie się ludzie nad swoimi słowami, bo każdy pisze tutaj anonimowo wylewając swoje żale i myśli, że jest taki fajny i “inteligenty”, ale postawcie się na miejscu wójta (lub kogokolwiek innego) i jego rodziny a potem zapytajcie samych siebie, co byście zrobili czytając o sobie takie kometarze. Ludzie zapomnieli, że swoją opinię można wyrazić bez akresji i nienawiści.
  PS. Nie staję w obronie wójta, ale CZŁOWIEKA.

  17
  8
  • Olo pisze:

   Zapomnij. Tu jest poziom dna – zarówno redaktorka jak i jego gawiedzi.
   Zaraz rykoszetem zarobisz wiadro pomyj. Ty lub/i ja, zaczekaj chwilkę.

   13
   9
 15. Palacz pisze:

  popieram pytanie, czy w urzędzie były podwyżki na przełomie roku?

  19
  3
  • Olo pisze:

   Biorąc pod uwagę że muszą się użerać z takimi dzwonami to mam nadzieje ze te podwyżki dostali 🙂

   12
   13
 16. Sekretarka pisze:

  Odwołać Olosinskiego!!!

  12
  7
 17. bebe pisze:

  Poczta pantoflową słyszałam że Pan Wójt chce kupić księdzu z Grodziska ten kawałek terenu, który przylega do drogi prowadzącej do kościoła , kiedyś była tam informacja do sprzedania a teraz jej już nie ma. Z budżetu gminy na rb. przeznaczono również pewną pulę pieniędzy na drogę w Kalei, a może do kolejnych działek Prubanta aby dojazd był bo sie nie sprzedają.

  13
  4
 18. Admin pisze:

  Dlaczego nikt z was niema pretensji do radnych przecież to rada gminy ustala stawki opłat

  18
  8
 19. Janek pisze:

  Popieram.
  Anonimowość na tego typu forum powinna zostać zniesiona!

  6
  9
 20. Adam Przybysz pisze:

  Rada Gminy na pierwszym posiedzeniu najpierw zadbała o siebie i Wójta Tomasza Osińskiego.Radna Pani Małgorzata Zatyka zawnioskowała o podwyżki diety o 400 zł ,15 radnych tj. 6 tys. więcej miesięcznie, plus dodatki funkcyjne itd. Wzrost wydatków rocznie to ok. 100 tys. zł. Radni byli zgodni tylko Pani Anita Toborek zabrała głos ,że to nie wypada na pierwszej sesji ale podwyżce przeciwna nie była. Wójt zatrudnił sobie zastępcę, któremu należy się godne uposażenie. Uważam ,że też co najmniej 100 tys. brutto.Wynika z tego,że wydatki wzrosły na Radę Wójta i Zastępcę Bogusława Głąba co najmniej o 200 tys.zł.. rocznie. Komuś trzeba zabrać aby mieć dla siebie, dlatego drastyczne podwyżki.Gdzie się tylko da będą społeczeństwo bezwzględnie skubać.Błędem było wybranie Tomasza Osińskiego na Wójta, który całkowicie podporządkowany jest Prubantowi .Była próba odwołania Prubanta ale się nie powiodła, Prubant podporządkował sobie 10 radnych i nie ma żadnych szans aby sytuacja się zmieniła.Jedynym wyjściem jest referendum aby przegonić to towarzystwo na czele z Prubantem. Żadne telewizje nie pomogą, sprawę należy rozwiązać zgodnie z obowiązującym prawem.Uważam ,że 5 radnych ,którzy są w opozycji w stosunku do Prubanta powinni podjąć inicjatywę uruchomienia procedury referendum.Wójtem powinna zostać np.Pani Pietrulewicz ,która nie jest związana z tym układem.Trzeba wprowadzić “świeżej krwi”.Adam.

  24
  9
  • Adam Przebacz pisze:

   A od kiedy to gmina moze zarabiać na śmieciach? Taki wywód a z kłamstwami…

   20
   1
  • Adam Przybysz pisze:

   Anonimowo ktoś podszył się pod mój wpis i skierował pytanie “od kiedy gmina może zarabiać na śmieciach”. Czy mój komentarz zawiera taki stwierdzenie,że gmina zarabia na śmieciach. ? Czy gmina w ogóle może zarabiać ?.Kto wciska takie brednie podpisując mnie ?. Gmina chcąc zwiększyć swoje dochody zwiększy podatki, opłaty wynikające z prawa lokalnego itd.

   6
   4
  • Adam Przebacz pisze:

   1. Po pierwsze nikt pod twoj nick sie nie podszywa. Przeczytaj uważnie.

   2. Nigdzie nie stwierdziłeś ze gmina zarabia na śmieciach. Tylko w temacie podwyżek za wywóz śmieci napisales “Komuś trzeba zabrać aby mieć dla siebie, dlatego drastyczne podwyżki” poprzedzajac to wywiadem o wyższych dietach. Czyli nie stwierdziles wprost ze gmina zarabia na śmieciach jedynie zasugerowałes subtelnie ze te podwyżki są po to by pokryć wyższe diety i pensje wicewojta. Ale co tam przecież wprost nie napisałeś….

   6
   0
 21. Olo pisze:

  I już po podpisach. Rewolucji się zachciało gilotyn. I odechciało. Popisów chcecie a odmienić przez przypadki nie potraficie. Nie wstyd wam takich byków dawać ludziom do podpisania? Wyszlo jak zawsze. Pospolite ruszenie Zagłobów. Dawałem wam dwa dni max i się nie pomyliłem. Hurra na barykady. Nawet byłoby to romantyczne gdyby nie było tak żałosne.

  8
  8
 22. Sekretarka pisze:

  Olo byłeś chory po tych baletach w górach, widzę że już lepiej …

  6
  4
  • Olo pisze:

   Oj nie, balety w górach czy na Mazurach działają na mnie uzdrawiajaco xd

   A ty widzę szukasz podwyżki? Jak zmienisz pracę z sekretarki na asystentkę to więcej zarobisz…. pytanie czy kolana cię nie będą boleć xd

   6
   8
 23. Jj pisze:

  https://m.facebook.com/groups/1027227670966237?group_view_referrer=profile_browser

  Zapraszam. Tutaj nie będą usuwane komentarze na temat gminy Wręczyca 😉 wolność słowa.

  4
  5
 24. Adam Przybysz pisze:

  Do : Adama Przebacz. Nie stresuj się.Wszystko będzie jasne po opublikowaniu oświadczeń majątkowych,wójta,
  z-cy,radnych.Będzie wiadomo, do grosza o ile wzrosły koszty gminy.Pozdrawiam.

  8
  4
  • Olo pisze:

   To raczej ty w swoich wypowiedziach wyglądasz na zestresowanego: “ludzie ktoś się pode mnie podszył ktoś się podszył!!!! ” hahaha xd

   4
   4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *