zachmurzenie duże
poniedziałek
Jasna Góra news
Choinka uczniów z SP w Węglowicach wśród najlepszych
17 stycznia 2023 r. | 10:01
1

Szkoła Podstawowa im. Synów Pułku w Węglowicach zajęła trzecie miejsce w XV konkursie na Wieczernikową Choinkę organizowanym przez Jasną Górę.

Dla zdobywców III miejsca, Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach to już kolejny finał na podium. Ich choinka ma numer 24. Jak podkreśliła nauczycielka Małgorzata Kotala wytrwałość w konkursowych zmaganiach zawdzięczają też solidarności szkolnej i wielkiemu pragnieniu dzieci, by i „ich choinka” cieszyła pielgrzymów na Jasnej Górze.

Na przybranym przez nich drzewku znalazły się biało-czerwone i niebiesko-żółte anioły z przesłaniem i zachętą, by żyć z miłością, by mieć radość z życia, być wrażliwym, wytrwałym czy pielęgnować pokój serca. Słowa przesłania napisane zostały w języku polskim i ukraińskim. - Wykonaliśmy je, aby zauważyć pomoc, która płynie z Polski na Ukrainę - powiedziała Roksana z klasy 4 a.

Brajan dodał, że wybrali jako temat anioły, ponieważ one symbolizują pokój. - My chcemy pomagać Ukrainie, żeby zapanował tam pokój i cieszymy się, że pokój jest w naszej Ojczyźnie - deklarował chłopiec.

Z kolei ich koleżanka, Natalia wyjaśniła, że ozdoby zostały wykonane z filcu i wełny, „żeby długo się trzymały na drzewku”. Dzieci wykorzystały nawet sznurówki do butów, z nich powstały precyzyjne, piękne małe choinki. /@JasnaGóraNews/Jedna odpowiedź do “Choinka uczniów z SP w Węglowicach wśród najlepszych”

  1. Rodzic pisze:

    Gratulacje dla szkoły. Kolejny sukces.

    2
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *