zachmurzenie duże
11°
11°
środa
Ci radni pozbawili was funduszu sołeckiego w 2022 roku. Zapamiętajcie te nazwiska!
29 marca 2021 r. | 11:42
29

Stało się to, o czym pisałem w ubiegłym tygodniu. Na wniosek Wójta Tomasza Osińskiego, Rada Gminy Wręczyca Wielka podjęła uchwałę o niewyrażeniu zgody na wyodrębnienie środków stanowiących fundusz sołecki w budżecie gminy na 2022 rok. Chodzi łącznie o 851 255,24 zł. Pieniądze te były przeznaczone bezpośrednio dla każdego sołectwa. To mieszkańcy mogli decydować, na co te pieniądze miały zostać wydane. Mogli, bo w 2022 roku tych pieniędzy już nie będzie.

Radni Paweł Kocik, Barbara Bogus, Artur Brodziak, Michał Hendzlik, Janusz Ogłaza, Piotr Wydmuch, Małgorzata Zatyka, Wiesław Żerdziński i Marek Prubant zdecydowali, że funduszu sołeckiego na 2022 roku w gminie Wręczyca Wielka już nie będzie. Gmina nie ma na ten cel pieniędzy.

Zapamiętajcie te nazwiska. Za dwa lata wybory.

PAWEŁ GĄSIORSKI29 odpowiedzi na “Ci radni pozbawili was funduszu sołeckiego w 2022 roku. Zapamiętajcie te nazwiska!”

 1. No tak pisze:

  No tak, ale aż prosi się o wniosek formalny o obniżenie diet radnych. Może radni, którzy byli przeciw złożą taki wniosek? Np o połowę

  42
  6
 2. Prosto w oko pisze:

  Można było się tego spodziewać radni których to my wybrali powinni nam służyć a teraz jesteśmy poniżani przez te władze a premie i Diety i tak beda

  21
  6
  • Obserwator pisze:

   Właśnie zapamiętajcie te nazwiska bo następnych radnych będziecie mieć ciekawszych jak ich aktywni Wręczycy agitują to tylko infestycje będą w Wręczycy a reszta wiosek znowu pójdzie w odstawkę jak to było 4:11 głosów to daje do myślenia bo aktywnym wszystko się należy tak byli nauczeni a teraz koniec

   14
   0
  • Olo pisze:

   Naprawdę czyje się Pan/Pani poniżona/y przez tą władze? W jaki sposób.? Trzeba mieć naprawdę niską samoocenę by czuc się ponizanym z takiego powodu. A bardziej nie poniża Pani/Pana prymitywny jezyk jakim pisze do was redaktor oraz pani siurburbym jak do jakiegoś motłochu? Średniowieczny język Swiętej Inkwizycji do plebsu…

   14
   10
  • Anna pisze:

   Dokładnie, ta cała siurbamburbam czy jak jej tam to chyba razem z redaktorkiem gąsiorkiem ukonczyli te trudne poczatkowe 3 klasy szkoły podstawowej i tak utknęli na zawsze. Obaj mądrzy jak im ktoś napisze. Nie mają pojęcia w żadnym temacie. A zgrywają inreligentów. Śmieszni ludzie.

   22
   9
 3. Jerrysen pisze:

  Mam takie pytanie . Może władze powiedzą na co dokładnie przeznaczone będą te pieniądze .
  Ale nie ogólnikowo …… Np na drogi . Na jaką drog konkretnie

  14
  2
  • Jaszczurka. pisze:

   Pan/Pani “Olo”
   Komentarz prymitywny na niskim poziomie. Świadczy o zacofaniu cywilizacyjnym. Bezczelność aż bije po oczach. Obrażanie idealnie wpisane w kołtuna. Osoba pisząca takie komentarze nie ma ogłady i zachowuje się poniżej ogólnie przyjętej normy. To też świadczy o braku kultury osobistej i braku wykształcenia.

   6
   3
  • Jaszczurka. pisze:

   Autor utworu: Grzegorz Turnau
   “Olo” i Anna idealnie dla Was.

   Spotkali się w święto o piątej przed kinem
   Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem
   Tutejsza idiotko – rzekł kretyn miejscowy –
   Czy pragniesz pójść ze mną na film przebojowy?
   Miejscowa kretynka odrzekła: z ochotą
   Albowiem Cię kocham, tutejszy idioto!
   Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko
   I poszedł do kina z tutejszą idiotką
   Na miłym macaniu spłynęła godzinka
   I była szczęśliwa miejscowa kretynka
   Aż wreszcie szepnęła: kretynie tutejszy
   Ten film, mam wrażenie, jest coraz nudniejszy
   Więc poszli na sznycel, na melbę, na winko
   Miejscowy idiota z tutejszą kretynką
   Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym
   Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym
   W ten sposób dorobią się córki lub syna –
   Idioty idiotki, kretynki kretyna
   By znowu się mogli spotykać przed kinem
   Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem

   5
   1
  • Olo pisze:

   Do Jaszczurka:
   O moim wykształceniu nie będę pisał bo jeszcze bym Panią zawstydził.:)
   Natomiast z Pani wpisu wyczuwam pogardę wobec tych osób gorzej wyksztalconych. Czy uważa Pani, że osoby gorzej wyksztalcone są prymitywne, pozbawione kultury, zacofane? Taka Pani wykształcona a tak generalizuje? Pogardą z Pani strony aż bije po oczach…

   Chcę Pani przeczytać „obrażanie idealnie wpisane w kołtuna”? Proszę przeczytać komentarze na FB Pani stronników….
   Tam zobaczy Pani brak ogłady i zachowania poniżej ogólnie przyjętej normy. Komentarze niskich lotów, brak kultury.

   Co do kolejnego Pani komentarza to nawet go nie skomentuję. Pomimo tego że cytowała Pani utwór to przypisywanie postaci do konkretnych osób jest dokładnie tym co opisała Pani post wyżej. Jedyne osoby którymi gardzę to hipokryci…
   Chciała Pani zabłysnąć a słoma wyszła….

   5
   5
 4. Anonim pisze:

  Zapamiętajcie te nazwiska bo dzięki nim może w końcu będą jakieś inwestycje w przyszłym roku. Zamiast sukienek dla kgw i kolejnych siłowni, które i tak stoją nie używane możemy mieć kawałek drogi albo chodnika. Mózg Gąsior jest jednak za mały żeby przetworzyć takie informacje.

  19
  30
  • M. pisze:

   Wskaż mi proszę KGW, które zakupiło sukienki z funduszu.

   3
   2
  • Jerrysen pisze:

   Podaj choć jedną planowana inwestycje za te pieniądze

   3
   0
  • Jaszczurka. pisze:

   Pan Olo.
   Widzę Panie Olo, że mój komentarz zabolał. Bardzo dobrze, miał zaboleć. Myślę, że Pani Ewa, (bo o niej Pan pisał, czyż nie tak?) czytając Pana i niejakiej Anny komentarze czuła się dokładnie tak samo jak wy czytając moje komentarze.
   Widzę, że Pan wyznaje zasadę, obrażać innych to TAK, ale jak mnie to już NIE.
   Jednocześnie chcę wyraźnie napisać, że nie czytał Pan ze zrozumieniem mojego komentarza. Ja nie pisałam o OSOBACH jak to Pan pięknie napisał, gorzej wykształconych, prymitywnych, pozbawionych kultury, zacofania. Słowa pisane w moich komentarzach, skierowałam tylko i wyłącznie do Pana i niejakiej Anny.
   Zacytuję Pana słowa – „Jedyne osoby którymi gardzę to hipokryci…” serio?
   Idealnie wcelował się Pan w swoją osobę. Najpierw Pan w bezczelny i lekceważący sposób przekręca nazwisko Pani Ewy na (siurburbym), bo przecież o niej Pan pisał. Nie będę tu wspominać godnych pożałowania wypocinach niejakiej Anny, która też pisała o tej Pani.
   Pisze Pan „Średniowieczny język Swiętej Inkwizycji do plebsu…” Czy pisząc o motłochu i plebsie, miał Pan na myśli mieszkańców naszej gminy?
   Szanowny Panie, Pan nie wie o czym Pan pisze, proszę zapoznać się z historią Średniowiecza, historia ze szkoły podstawowej się kłania.
   Co do wykształcenia, nie obchodzi mnie jakie Pan ma. Pisze Pan do mnie, „… O moim wykształceniu nie będę pisał bo jeszcze bym Panią zawstydził.:)”. Szanowny Panie czytając Pana komentarze nie tylko mnie Pan zawstydził, ale szczerze mnie Pan jeszcze rozbawił.
   Pisze Pan do mnie „Chciała Pani zabłysnąć a słoma wyszła….”
   No cóż, nie ukrywam, że urodziłam się i wychowałam na wsi. Zawsze utożsamiałam się ze społecznością wiejską. Nigdy się nie wstydziłam, że pochodzę ze wsi. Proszę mi wierzyć, że ta tożsamość nie zawsze idzie w parze ze słomą w butach.

   4
   1
  • Olo pisze:

   Buhahahahahhaha tak bardzo zabolał mnie Pani komentarz…. 😀
   Słoma z butów to była przenośnia ale co ja będę Pani tlumaczyl:)
   “pisząc o motłochu i plebsie, miał Pan na myśli mieszkańców naszej gminy?”i tak i nie: miałem na myśli tych mieszkańców naszej i nie tylko naszej gminy do których przemawia prostacki język redaktora i jego poplecznikow:) tak więc grono osób jest dosyć szerokie:)
   Co od osób mniej wyksztalconych to owszem pisała pani do mnie ale w taki sposób jakby było to coś negatywnego. A to inne osoby ze słabym wykształceniem mogły odebrać tak jak ja. Wiec to Pani nie wie o czym pisze:)
   Z całym szacunkiem ale z historii jestem mocny i to zamilowania więc proszę mnie do podstawówki nie odsyłać bo historia tam uczona nijak ma się do tej prawdziwej…. 😉
   Znam takich wyksztalciuchow jak Pani: oralo się na humanistycznym, jakas historia czy polonistyka, i teraz po 20 latach 3.5 na rękę. Ledwo starcza do pierwszego i życie przez palce ucieka… 🙂 😀
   “Proszę mi wierzyć, że ta tożsamość nie zawsze idzie w parze ze słomą w butach”
   Owszem, nie zawsze, ale w Pani przypadku jednak idzie w parze 🙂

   3
   4
 5. Natalia pisze:

  I bardzo dobrze ze zlikwidowali fundusz sołecki. Dla poszczególnych miejscowości to nie sa duże kwoty. O ich przeznaczeniu decydowała niewielka grupka mieszkańców bo większość nie angażuje się wcale. Często robiono zakupy na zasadzie wydać aby wydać bo inaczej przepadnie. Głupota mieszkańców, którzy potem się dziwią że nie mają oświetlenia czy drogi.

  22
  5
  • Obiektywna pisze:

   Właśnie zapamiętajcie te nazwiska bo następnych radnych będziecie mieć ciekawszych jak ich aktywni Wręczycy agitują to tylko infestycje będą w Wręczycy a reszta wiosek znowu pójdzie w odstawkę jak to było 4:11 głosów to daje do myślenia bo aktywnym wszystko się należy tak byli nauczeni a teraz koniec

   12
   1
  • Olo pisze:

   O moim wykształceniu nie będę pisał bo jeszcze bym Panią zawstydził.:)
   Natomiast z Pani wpisu wyczuwam pogardę wobec tych osób gorzej wyksztalconych. Czy uważa Pani, że osoby gorzej wyksztalcone są prymitywne, pozbawione kultury, zacofane? Taka Pani wykształcona a tak generalizuje? Pogardą z Pani strony aż bije po oczach…

   Chcę Pani przeczytać “obrażanie idealnie wpisane w kołtuna”? Proszę przeczytać komentarze na FB Pani stronników….
   Tam zobaczy Pani brak ogłady i zachowania poniżej ogólnie przyjętej normy. Komentarze niskich lotów, brak kultury.

   Co do kolejnego Pani komentarza to nawet go nie skomentuję. Pomimo tego że cytowała Pani utwór to przypisywanie postaci do konkretnych osób jest dokładnie tym co opisała Pani post wyżej. Jedyne osoby którymi gardzę to hipokryci…
   Chciała Pani zabłysnąć a słoma wyszła….

   3
   4
 6. Pisior pisze:

  Po jaka holere potrzebny jest jakis tam radny jak i tak co powie Prubant czy wojt to przyklepuja bo musza. Zabrac im tez polowe bo przeciez niema pieniedzy

  10
  2
 7. Anonim pisze:

  Czytam kolejne komentarze i widze że świadomość polityczna we wsi jest slaba jak gospodarka za obecnych rządów. Ludzie, to że zabrali na rok, żeby były podstawy do przyszłych inwestycji, to nie oznacza że nie oddadzą . Pomyślcie troche i poczytajcie to nie boli.

  15
  5
 8. Po pisze:

  Sołtysi psy wieszają na radnych ale nie pamiętają kto im przyznał stałą dietę i wstawił się za awizo które chciano im zabrać a to było tak niedawno

  12
  4
 9. Rozbawiony pisze:

  No no, w końcu muszą być pieniądze na ustawiane przetargi oraz uzbrajanie kolejnych działek przewodniczącego

  12
  5
 10. Sołtys pisze:

  Sorry nie sołtysi a sołtyska nie wie o co chodzi z funduszem sołeckim niektórzy są w temacie i rozumieją sytuację gminy i budżetu jaki na obecny czas jest a jest źle a będzie jeszcze gorzej

  16
  1
 11. takka pisze:

  To z głową wydawać pieniądze trzeba. Już mnie zaczyna wkurzać moja lokalizacja.

  1
  0
 12. Czytelnik pisze:

  Redaktor wprowadza czytelników w błąd, ponieważ Paweł Kocik był nieobecny na sesji, to jak mógł zagłosować za niewyodrębnieniem środków na fundusz sołecki

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *