słabe opady deszczu
poniedziałek
Co dalej z przejazdami kolejowymi w Borowem i Bieżeniu?
11 marca 2022 r. | 12:32
8

Nie mam dobrych wiadomości dla mieszkańców Borowego. Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe przekazała, że przejazd w Borowem nie będzie zbyt szybko otwarty. Obecnie prowadzone prace związane z uzyskaniem wszelkich zezwoleń na budowę wiaduktu nad linią kolejową w tym miejscu. Po uzyskaniu zgód, nastąpi przetarg i budowa, która zakończy się pewnie za dwa lat.

To nie koniec złych wiadomości. Na przełomie maja i czerwca planowane są roboty związane z wymianą torów na przejeździe w Bieżeniu, co będzie skutkować wstrzymaniem ruchu samochodowego przez przejazdy. Prace w Bieżeniu mają potrwać ok. dwa tygodnie.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Co dalej z przejazdami kolejowymi w Borowem i Bieżeniu?”

 1. Mieszkaniec pisze:

  To jeśli teraz PKP dopiero uzyskuje wszelkie pozwolenia na budowę to gdzie byli wcześniej tą drogą jeżdżą nie tylko mieszkańcy Borowego. Samych mieszkańców mieszkający za przejazdem będzie ponad 4 tyś lecz jest to droga wylotowa na Herby i taki numer jak odwala PKP za zgodą naszej gminy to jest temat przynajmniej na zwolnienie przynajmniej dwóch osób z gminy, oczywiście dyscyplinarnie. A radnym z miejscowości odciętych przez zamknięty przejazd w tym Borowego wyborcy również powinni podziękować podczas wyborów.

  7
  0
 2. mieszkaniec? pisze:

  Przejazdy kolejowe PKP kiedyć zrobi ale dróg gminych w Bieżeniu ,które dziś są jak ser szwajcarski dziurawe to już nie będzie.

  3
  0
 3. czytelnik pisze:

  Gnac to dziadostwo jak z PKP tak i z gminy. Tu zyja i mieszkaja ludzie a kazdy ma to w du….e

  5
  0
 4. Mieszkanka pisze:

  Gmina oraz radny mają w d..ie mieszkańców. Najlepiej napchać kasa kieszenie,ubrac się w garniak i miec ludzi za śmieci…..

  5
  0
  • Biżeń pisze:

   To sa jakieś jaja z tym przejazdem! Tyle czasu mamy jezdzic tymi dziurawymi objazdami?! Paranoja jakas! kiedy sie ktos wkoncu za to weźmie!!!

   6
   0
 5. mała mi pisze:

  Rozumiem że pewne prace są wymagane i przepisy pozwalają na tworzenie pewnych trudności mieszkańcom, ale to są jakieś żarty. Przejazd jest zamknięty od kilku miesięcy, żadne prace nie są prowadzone a PKP łaskawie nas informuje że dopiero będą się starać o zezwolenia. Drogi są rozjechane i dziurawe, również przez ciężki sprzęt spółki kolejowej a za chwilę postawią znak że droga uszkodzona żeby nie płacić odszkodowań. Wstyd że w naszej Gminie pracują ignorancji którzy nie naciskają, nie interweniują w tej sprawie.

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *