zachmurzenie duże
poniedziałek
Do przebudowy drogi Truskolasy – Długi Kąt gmina będzie musiała dołożyć blisko 15 mln zł! A pieniędzy nie ma
07 lutego 2023 r. | 13:14
6

Wspaniałe wieści napłynęły z Warszawy. Gmina Wręczyca Wielka otrzyma 5 097 788,50 zł na rozbudowę drogi gminnej 560056S droga Truskolasy - Długi Kąt przez sołectwo Klepaczka od skrzyżowania z drogą powiatową 2063S do skrzyżowania z drogą powiatową 2057S Truskolasy ul. Kopernika z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Problem w tym, że całość ma kosztować 19 991 154 zł, a gmina ma dołożyć 14 893 365,50 zł. Niestety, tych pieniędzy w budżecie nie ma, a biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową, o kredyt będzie bardzo ciężko.

Dlaczego gmina nie wnioskowała o 50 proc. z kwoty 19 991 154 zł, jak inne gminy z tego funduszu? Tego nie wiem. Albo ktoś w gminie zawalił, albo to była indywidualna decyzja Wójta Tomasza Osińskiego. Dofinansowanie jest, ale przebudowa raczej nie będzie zrealizowana.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Do przebudowy drogi Truskolasy – Długi Kąt gmina będzie musiała dołożyć blisko 15 mln zł! A pieniędzy nie ma”

 1. Ona pisze:

  Pieniedzy nie ma na nic. Ciekawostką jest jednak sprawa odśniezania w ostatnim czasie, bo albo ktos z pociotków zalozyl firme odsniezającą albo ktos dostaje ostro w łape. przy ostatnich opadach (w sumie kilka cm, max 5cm) plug, traktor, jezdzil trzy razy. odsniezone nie byly, drogi powiatowe, ale drogi gminne i nawet gruntowe, w srodku pola, nie prowadzace do nikad, juz tak. wszystkie 3 razy. moze pan redaktor tym sie zainteresuje bo wesze tu skandal.

  5
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  20 mln zł , jak mało, nasza gmina tyle kasy ściąga z podatków i gdzie ta kasa ?
  może urzędnicy zasponsorują remont drogi, w końcu ich pensyjki do najniższych w kraju nie należą,
  a może któryś z urzędników wpadnie na pomysł wybudowania gminnej fabryki betonu i gmina sama lala by drogi, w końcu odeszły by wysokie stawki jakie do zapłaty wydają dla larixa ,

  5
  0
 3. Tytus pisze:

  Osiński to prawdziwy strateg naszej gminy. Kto takich ludzi wybiera?

  11
  0
 4. Ddd pisze:

  a czy ktoś badał częstotliwość ruchu na tej drodze , czy te 15 mln jest proporcjonalne do potrzeb gminy , czy tylko chodzi o dojazf bo ktoś tam działek nakupował

  5
  2
 5. Marek63 pisze:

  Co ze sprawą Krysinskiego? Temat ucichł, zamieciono pod dywan defraudacje kasy publicznej? Co na to prokuratura?

  5
  0
 6. Gminy pisze:

  Dlaczego zawsze do władzy dochodzą najwięksi debili którzy są praktycznie zawsze skorumpowanymi gnidami?

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *