bezchmurnie
29°
28°
poniedziałek
Wikiwand
Dogadali się. PiS nie będzie rządzić w powiecie kłobuckim!
29 kwietnia 2024 r. | 10:28
6

To co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, stało się faktem. To nie Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić powiatem kłobuckim przez następne pięć lat, a cała opozycja. Henryk Kiepura (szef struktur PSL) zrobił wszystko, by nie stracić władzy w powiecie. A gra toczyła się o stołki dla lokalnych działaczy i ich rodzin. Prawo i Sprawiedliwość na 21. mandatów, zdobył dziewięć. PiS przystąpił do rozmów z koalicjantem. Rozmowy bardzo przeciągały się, a co chwilę wypływały informacje o nowych kandydatach na starostę kłobuckiego. I to zgubiło działaczy Prawa i Sprawiedliwości z Posłanką Lidią Burzyńską na czele.

Brak porozumienia doprowadził do dogadania się całej opozycji przeciwko PiSowi. Zaważyły środki, które mogły być przez Kiepurę zablokowane dla całego powiatu.

Nową koalicję tworzyć będą: Trzecia Droga (sześć mandatów), Razem Możemy Więcej (3 mandaty + 1 z innego ugrupowania), Unia Samorządowa Powiatu Kłobuckiego (jeden mandat) i KO (jeden mandat).

Nowego starostę i zarząd powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Dogadali się. PiS nie będzie rządzić w powiecie kłobuckim!”

 1. - pisze:

  Tego chcieliście, to macie. Teraz znowu będzie można sobie wszystko załatwić, jak to bywało za tzw. komuny.

  10
  6
 2. ziomal pisze:

  Znowu bedzie zadzilo kolesiostwo

  12
  4
 3. zenek pisze:

  Z tego co widzę po wynikach wyborów to UNIA ma 2 mandaty.Chyba się komuś w czasce urodził ten plus jeden.Zawsze ktoś mał wybujałe wyobrażenie o swoich wpływach.

  1
  0
 4. mieszkaniec pisze:

  PSL zrobi wszystko żeby PIS nie przejął władzy w powiecie, bo wtedy wyszłyby wszystkie przekręty i machloje starostwa. Kolesiostwo i obsadzanie wysokich stanowisk swoimi pieskami (m.in. emerytami) i nie tylko. Już nie mówiąc o zadłużeniu powiatu, którego wg zapewnień Kiepury miało nie być. Porażka !!!. Miejmy tylko nadzieję, że ludzie w końcu się obudzą i przejrzą na oczy.

  6
  2
 5. Bik@op.pl pisze:

  A Wers to nie pis

  0
  0
  • Emil pisze:

   Wers to jedyny który potrafi dogadać się z każdym i tacy ludzie są nam potrzebni w powiecie.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *