bezchmurnie
29°
29°
poniedziałek
Dzielna 44-latka we Wręczycy Wielkiej zatrzymała pijanego kierowcę
04 czerwca 2024 r. | 13:23
0

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali kierującego fiatem, który zdecydował się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2,5 promila! Szybka i zdecydowana reakcja świadka uniemożliwiła 49-letniemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy.

Zdecydowana i szybka reakcja świadka, który postąpił w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” prawdopodobnie pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa jest godna naśladowania.

W miejscowości Wręczyca Wielka przypadkowa kobieta zauważyła podejrzanie jadącego fiata, którego kierowca nie potrafił utrzymać toru jazdy, jechał tak zwanym zygzakiem. Wobec tej sytuacji 44-latka zatrzymała fiata, po czym uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Następnie wezwała Policję. Po chwili na miejsce przyjechał patrol. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem i okazało się, że w organizmie 49-letniego mieszkańca Częstochowy było prawie 2,5 promila alkoholu!

Na nieodpowiedzialnego kierującego, czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje częstochowski prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *