zachmurzenie duże
poniedziałek
Dzielnicowi z Wręczycy Wielkiej o cyberprzemocy
19 stycznia 2023 r. | 09:00
0

Dzielnicowi z Wręczycy Wielkiej wspólnie ze Stowarzyszeniem Razem Możemy Więcej Truskolasy oraz Urzędem Gminy we Wręczycy Wielkiej zorganizowali warsztaty dotyczące cyberprzemocy. W trakcie spotkania, prelegenci przekazali uczestnikom wiedzę z zakresu rozpoznawania i reagowania na tą formę zagrożenia w sieci. W warsztatach wzięli udział mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka, a także uczniowie SP w Truskolasach oraz podopieczni WTZ w Hutce.

Mundurowi z komisariatu we Wręczycy Wielkiej spotkali się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Truskolasach z mieszkańcami gminy Wręczyca Wielka, a także z uczniami Szkoły Podstawowej w Truskolasach oraz podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hutce. Inicjatorem spotkania było Stowarzyszenie Razem Możemy Więcej Truskolasy oraz Urząd Gminy we Wręczycy Wielkiej.

Warsztaty przeprowadzone przez dzielnicowych aspiranta Pawła Grzesiaka oraz sierżanta sztabowego Mateusza Kaczorowskiego dotyczyły zjawiska cyberprzemocy. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na formy oraz zagrożenia z nią związane. Przedstawili przykłady, które miały pokazać, z jakimi odczuciami musi zmierzyć się ofiara cyberprzemocy, starając się uzmysłowić uczestnikom, że złość, wstyd, poniżenie, ból i samotność, które odczuwa ofiara, mogą spowodować u niej odseparowanie od rówieśników i rodziny, a w skrajnych przypadkach nawet depresję. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *