pochmurnie
-4°
-4°
środa
Dzielnicowy uczył jak uratować czyjeś życie
20 lutego 2018 r. | 08:05
2

Dzielnicowy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej sierż. szt. Bartłomiej Macherzyński spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach. Podczas spotkania policjant „pierwszego kontaktu” w bardzo ciekawy sposób przekazał cenną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Po wysłuchaniu części teoretycznej, każdy mógł pod okiem fachowca doskonalić swoje praktyczne umiejętności.

W Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach odbyło się nietypowe spotkanie uczniów z policjantami, podczas którego młodzi ludzie dowiedzieli się jak uratować czyjeś życie. Inicjatorem i prowadzącym prelekcje był dzielnicowy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej sierż. szt. Bartłomiej Macherzyński, który od 5 lat jest kwalifikowanym ratownikiem medycznym w policji.

Na wstępnie policjant opowiedział o kilku zdarzeniach z życia codziennego, w których okazywało się, że umiejętność udzielania podstawowej pomocy przedmedycznej drugiemu człowiekowi pomogła uratować życie. Mundurowy podkreślał, że w sytuacjach kryzysowych, których nie da się zaplanować, ta umiejętność jest nie do przecenienia. Jednocześnie przekazał młodzieży, że ratowanie ludzkiego życia jest wartością nadrzędną, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu.

Po zakończeniu części teoretycznej, dzielnicowy w praktyce pokazywał na czym polega algorytm stosowany przy udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie, pod okiem policjanta, każdy mógł przećwiczyć „masaż serca” czy też układanie rannego w pozycji bezpiecznej.

Poza sierż. szt. Bartłomiejem Macherzyńskim w spotkaniu uczestniczyli również policjanci prewencji z komisariatu we Wręczycy Wielkiej, profilaktyk społeczny oraz przedstawicielka z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kłobucku, która opowiedziała o zagrożeniach związanych z używkami. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “Dzielnicowy uczył jak uratować czyjeś życie”

 1. Wyborca pisze:

  Oby więcej takich akcji

  0
  0
 2. jerry pisze:

  Tak powinna wygladac praca policji a nie krzaki i radar

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *