pochmurnie
środa
Wikiwand
Emerytowana radna Zdzisława Kall ma ok. 3,2 mln zł kredytów!
03 października 2018 r. | 11:07
47

63-letnia Zdzisława Kall to radna powiatowa z terenu gminy Wręczyca Wielka. Jest emerytką i zarazem pracownikiem administracyjnym prywatnej firmy. Kall to najbardziej zadłużona radna w powiecie kłobuckim. Jej zobowiązania na dzień złożenia oświadczenia majątkowego wynoszą 771 298 franków szwajcarskich (wg dzisiejszego kursu to 2 901 468,82 zł) oraz 350 000 zł kredyt na rozwój działalności. Nie wiem czym zajmuje się małżonek Kall, ale radna Kall ma ponad 3,25 mln zł zobowiązań kredytowych na współwłasność z mężem.

Warto dodać, że Kall nie wykazuje nic na koncie. Posiada za to na współwłasność dom o powierzchni 140m2 i wartości 250 000 zł i działkę za 30 000 zł. W ubiegłym roku zarobiła 4331,28 zł w przedsiębiorstwie zaopatrzenia szkół, 22 515 zł z tytułu zatrudnienia, 36 683,60 zł emerytury i 9958,56 zł jako radna. Łącznie zarobki Kall to 73 488,44 zł.

Jak przy takich zarobkach można mieć 3,25 mln zł niespłaconego kredytu?

Poniżej znajdziecie jej oświadczenie majątkowe.

PAWEŁ GĄSIORSKI47 odpowiedzi na “Emerytowana radna Zdzisława Kall ma ok. 3,2 mln zł kredytów!”

 1. Adam pisze:

  I ona będzie nas chce reprezentować w Radzie Powiatu ? Ludzie to się w głowie nie mieści jak można mieć taki tupet jak ta Pani. Normalny człowiek boi się wziąć 5 tys. kredytu bo przyjdzie komornik, a to 3,3 miliona i piękny dom, piękne auta itp. Czy warto żyć skromnie ? Na przykładzie tej Pani nie. czego ona ma uczyć nasze dzieci? Bierzcie kredyty a później nie spłacajcie ?

  15
  13
 2. Wojtek pisze:

  Jeden radny w gminie Poraj z Żarek Letniska też ma ogromny kredyt ale ta pani jest rekordzistką.

  8
  3
 3. Xyz pisze:

  To że ma kredyty to jest jej sprawa, tak samo to jaki ma dom jakie samochody. Czasami mam wrażenie ze takie opinie wystawiają osoby które pracują 8 godzin dziennie i pozostały czas leżą przed telewizorem i nie wiedza ze można się czegoś dorobić tylko trzeba włożyć w to trochę wysiłku. Mentalność ludzi z okolic gdzie zwracają uwagę na to kto co ma a nie to co sobą dany człowiek reprezentuje. Taka osoba jak Pani Kall jest idealnym kandydatem do rady powiatu, wystarczy przypomnieć niektórym jak rozwinęła szkole w weglowicach ile pracy w to włożyła. A to czego Pani Kall może uczyć dzieci to mogę się tutaj wypowiedzieć ze jest to jedna z najlepszych nauczycielek jaką miałem okazje poznać. Jeszcze sprawa do Pana redaktora- kiedyś ten portal miał trochę sensu teraz przypominaj bardziej wiejskiego pudelka??

  45
  10
  • Ala pisze:

   Jak można pisać, że dorobiła się czegoś skoro wszystko ma dzięki kredytom i jeszcze ich nie spłaca. To napewno nie jest godna zaufania, gdzie ma reprezentować swoich wyborców. Zresztą jak to się stało, że mając jeden duży kredyt niespłacony można dostać następny, potem następny i do tego wszystkiego nie spłacać, tylko wtedy gdzy ma się dobre układy ?

   7
   7
 4. Aśka pisze:

  to jest na zasadzie niech sie pożyczkodawca martwi eh

  11
  4
 5. do xyz pisze:

  To nie jest jej tylko sprawa. Dla mnie to rozbój w biały dzień. Najpierw należy spłacić długi, a później myśleć o sobie. Dlatego ten kraj jest tak slaby jak mamy takie autorytety. Żal ludzi którzy wierzą i głosują na takie osoby. Przecież takie długi to porażka tej Pani a nie powód do wystawiania twarzy i chęci reprezentowania nas. jak chce pani się realizować to może i nic do tego nie mam ale w stowarzyszeniu “pokrzywdzonych biznesmenów ze względu na swoją głupotę”. Trzeba było myśleć wcześniej a nie zoo zakładać we własnym domu !!!

  14
  10
 6. Nie przedsiębiorca pisze:

  Dlaczego społeczeństwo ma spłacać te kredyty? Przez właśnie takie osoby oprocentowanie w bankach jest takie wysokie bo musimy spłacać za takich cwaniaków co mają 3 miliony długu !!!! Pani Kall jak ma Pani honor to sama Pani zrezygnuje !!!

  14
  9
 7. SLD pisze:

  05 grudnia 2013

  Kto sponsorował kampanię wyborczą SLD?
  7 dni
  „Już za parę dni, za dni parę” – tuż po zimie – będziemy świadkami wielkiego „wernisażu” portretów. Na każdym słupie, znaku drogowym, w każdej skrzynce na listy (a nawet w lodówce), oblicza prezentować będą kandydaci na prezydenta Częstochowy i do Rady Miasta. Mało kto jednak – prócz samych zainteresowanych – zastanawia się nad kosztami wszechobecnej kampanii wyborczej. Tysiące plakatów i ulotek, setki bilbordów, mobilnych reklam na samochodach, gadżetów z podobiznami kandydatów, rozdawanych na dziesiątkach spotkań – to wszystko kosztuje.

  W powszechnej opinii pokutuje błędne przekonanie, że lokalne kampanie wyborcze opłacają partie polityczne, czyli ci „z góry”. Rzeczywiście od 2001 roku ugrupowania są finansowane za pomocą subwencji i dotacji, ale znaczną ich część pochłaniają wybory na prezydenta RP i – najważniejsze dla polityków z Wiejskiej – wybory do parlamentu. „Plebiscyt” lokalny rządzi się innymi prawami: chcesz dostąpić zaszczytu kandydowania z listy konkretnej partii – sam sfinansuj sobie kampanię wyborczą. Rzecz jasna kandydat nie może wyjąć pieniędzy z kieszeni i zapłacić np. za druk plakatów. Środki – wyłącznie od osób fizycznych – muszą przejść przez Fundusz Wyborczy lub przez konto konkretnego ugrupowania (tzw. wydatki bieżące). Partie polityczne zobowiązane są do rozliczenia każdej wydanej złotówki na działalność propagandową swoich kandydatów, w tym celu składają szczegółowe sprawozdania finansowe do Państwowej Komisji Wyborczej.

  Obywatel RP, sympatyzujący z jakąś partią polityczną może ją wesprzeć przekazując środki na Fundusz Wyborczy bądź partyjny, jednak nie większe niż 15-krotność najniższego wynagrodzenia. W roku 2010 maksymalna wpłata wynosiła 19.755 zł.

  Nikt – zwłaszcza w Częstochowie – nie prowadzi szczegółowej buchalterii kampanii wyborczych poszczególnych ugrupowań. Ile faktycznie rozwieszono plakatów, ile rzeczywiście rozdano ulotek i jakie poniesiono koszty? Wtajemniczeni nawet nie kryją, że część środków pochodzi „z innych źródeł”, a nie tylko z wpłat na Fundusz Wyborczy.

  Ależ ta lewica ma kasę…
  Poprzednie wybory samorządowe (2010 rok) były dla częstochowskiego SLD niezwykle kosztowne, być może dlatego, że ich wynik do końca nie był oczywisty. Nie szczędzono więc środków na kampanię wyborczą, bo i było z czego. Hojni – co poniektórzy – członkowie SLD wpłacali pieniądze… w zależność od zasług i oczekiwań. I jeśli w przypadku „wyznawców” lewicy, a zwłaszcza samych kandydatów, pokaźne kwoty nie dziwią, tak – co najmniej – zastanawiają nazwiska biznesmenów, współpracujących z obecną władzą na niwie tak zwanego „partnerstwa publiczno-prywatnego”.

  Co by jednak nie mówić, częstochowskie SLD (z okolicznych gmin także) ma najbardziej – spośród wszystkich ugrupowań – szczodrych lokalnych członków i sympatyków. Publikowana przez nas lista osób wpłacających na Fundusz Wyborczy oraz na SLD zawiera ponad 100 nazwisk, w roku 2010 wpłacili oni prawie 340 tys. zł, nic więc dziwnego, że z każdego rogu spoglądał na mieszkańców jakiś kandydat lewicy.

  Kall Zdzisława / Węglowice
  18 050,00

  Link do artykułu: http://www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1618&addComment=no

  7
  3
 8. jerry pisze:

  Dlugi pewnie sa jej meza prowadzi dzialalnosc . Znam ta Pania i jest bardzo dobra organizatorka . Szkola w Weglowicach byla za jej czasow bardzo znana niejscowosc rozwinela sie kultularnie byly festyny itd po niej to juz dno.

  21
  6
  • Jacek Kołaczyk pisze:

   Zgodzę się ale skąd ona ma 3 miliony kredytów?

   7
   5
  • ben pisze:

   Dziwna sprawz z tymi kredytami. Jak to możliwe że dostali tak dóżo z tak marnym majątkiem? Może w tym dokumencie nie ma tego co już nie jest własnością tych państwa bo nie rozumiem jak można dostać kredyt -nawet hipoteczny bez zabezpieczenia bo wychodzi że pani Kall jest bardzo biedna . A chciałbym kupić 45 arów za 30.ooo zł. Jęśli pani będzie sprzedawać to ja jestem zainteresowany.

   2
   0
 9. Kris pisze:

  Nie wiadomo. Chyba są wspólne tak wynika z oświadczenia majątkowego.

  9
  0
 10. Robi pisze:

  Słabe to. Boimy się Pani Kall. Widać kogo Pan popiera lub z kim Pan współpracuje. Absolutnie nie powinno nikogo interesować czy ta Pani ma kredyt ,

  15
  8
  • Wyborca pisze:

   jest osobą publiczną i powinno to nas interesować. swoją drogą co ona do tej pory zrobiła jako radna?

   11
   7
 11. do Robiego pisze:

  jak wystawia twarz aby nas reprezentować to wszystko nas interesuje, Nie wiesz chyba co to jest transparentny samorząd. Poziom masz marny …

  9
  5
 12. Pytający pisze:

  mamy zadłużenie 2 w powiecie na mieszkańca zaraz po Lipiu. Kredyt goni Kredyt. Manager Osiński (po bardzo poważnych uczelniach ;)) jest współodpowiedzialny za taki stan rzeczy. Proszę odpowiedzieć czy działacie razem?

  12
  9
  • gosc pisze:

   A na spotkaniach z wyborcami slysze od komitetu Prubanta ze nie jest tak zle z zadluzeniem gminy. To jak jest ,w koncu?

   7
   0
  • xyz pisze:

   Gmina jest bardzo zadłużona. Zadłużenie na mieszkańca drugie w powiecie. Może nasz Petru mówi o innej gminie?

   4
   2
 13. Wyborca pisze:

  Pani Zdzislawo . Nie wiem czy pani to przeczyta. Jesteśmy za Panią. Proszę się nie przejmować opiniami ludzi którzy nic nie znaczą. Są dnem . PANI Kall to legenda. Wspaniały nauczyciel , dyrektor, kobieta z klasą. Za jej ciężką pracę ktoś coś napisał taki nic nie znaczący redaktorzyna. Pani Kall jest pani dla nas dumą,że mogliśmy mieć panią. Dziękujemy…Jesteśmy za Panią..

  27
  11
 14. Anna pisze:

  Pani Zdzisława wychowała w szkole kilka pokoleń. Miała znaczący wpływ na decyzje wielu osób. Pomagała. Jest wspaniałym człowiekiem. Przyczyniła się do rozwoju szkoły i nie tylko. Można wymieniać w nieskończoność.
  Skąd ten jad w ludziach. Chyba zawiść, że ktoś coś chce zrobić i mu to dobrze wychodzi.
  Kredyt taki czy inny o niczym nie świadczy. Ale nie wszyscy potrafią to pojąć.
  Wszystkiego dobrego Pani Dyrektor.

  18
  12
  • DNA pisze:

   Kredyty są pewnie sprawą prywatną. Jednak niespłacane powodują, że ktoś, kto w dobrej wierze udzielił kredytu, pożyczki, wydał towar na odroczony termin spłaty itp., został poszkodowany. Jeśli jest tak, że długi nie są spłacane, to nieuczciwe jest osobę taką wspierać i promować.

   Wybory to jednak festiwal, w którym wszelki motłoch i lump spod budki z piwem ma równie ważny głos, co autorytet moralny, prezydent, naukowiec czy papież.

   Trudno więc oczekiwać, że większość komentarzy na portalu będzie mądra, skoro zdecydowaną przewagę w społeczeństwie ma ciemna masa, która nie umie zdania bezbłędnie napisać.

   Wybierzcie więc kogo chcecie i cieszcie się demokracją.

   8
   5
 15. Bankowiec pisze:

  Wyznawcy Pani Kall czemu nie spłacicie jest długów? Może uruchomi ponownie zoo ? Zróbcie zrzutkę i będzie po sprawie ….

  14
  11
 16. do Janka pisze:

  Janek możesz pomoc tej wybitnej dyrektor w inny sposób. Zostań radnym i złóż wniosek o zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego (nie patrz gdzie masz pole czy pod lasem czy w innym miejscu) to może ci się uda z kilku hektarów zarobić parę milionów. Możesz wtedy spłacać co chcesz i komu chcesz 🙂

  13
  6
 17. Też zadłużony pisze:

  Pani Dyrektor od kiedy są fundusze skrutacyjne? Chyba się pomyliło z komisją skrutacyjną. Jak już to są fundusze sekurytyzacyne !!! heh

  10
  6
 18. ® pisze:

  Myślę ze jeśli Pani Kall jeśli już emerytowana to powinna odpocząć w zaciszu swego domu czy tez zając się prowadzeniem swojej firmy aby odrobić to zadłużenie. Jak ta Pani może w powiecie coś komuś doradzać jako radna jeśli sama sobie nie umie doradzić.

  17
  8
 19. Do "dna" pisze:

  czyli prawo głosu dla tych poprawnych gramatycznie i aspirujących do tzw. wyższej klasy? ?

  3
  6
 20. Waldek pisze:

  Nic nie rozumiesz głąbie

  3
  2
 21. Zbigniew pisze:

  Moje dzieci chodziły do szkoły za pani Kall . Jest to bardzo mądra kobieta. Była to najlepsza dyrektorka jaka miały Weglowice. Teraz to bardzo dobra radna powiatu. Za czasów pani Kall szkoła żyła. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Potrafiła żyć i rozmawiac z ludźmi. Pamiętam te festyny kiedy walczyli o Złota miejscowość. Teraz … cóż… nie będę tutaj opisywał bo ten artykuł nie dotyczy szkoły tylko pani Zdzisi. Dla mnie nie ważne ile ona ma kredytu . Ważne że jest to bardzo dobry człowiek. Zawsze potrafi znaleźć wyjście z sytuacji. Wspaniały pedagog, dyrektor, radna .kocha naszą okolicę
  .. Cudowny człowiek. Ma pani mój głos I mojej rodziny.

  10
  15
 22. z Jeziora pisze:

  Zgadzam się. Tylko jest jedno przysłowiowe ale. Kredyty stają się ważne jak chcemy ubiegać się o mandat wyborców. Słusznie ktoś powyżej napisał że jak ta Pani ma doradzać innym jak nie może poradzić sobie na własnym podwórku. Z resztą co ona zrobiła przez 4 lata dla gminy ? Gdzie inicjatywa tej Pani była? Ode mnie nie otrzyma głosu.

  11
  5
 23. do Zbigniewa pisze:

  Szanowny Zbigniewie rycerski obrońco pani Kall – to zaszczytne tylko czemu uderzasz w szkołę, którą ona tak kocha?

  12
  2
  • Zbigniew pisze:

   Nikt nie uderza w szkołę tylko mówi prawdę. Proszę nie prowokować ludzi i nie zadawać takich pytań, bo naprawdę nie chce więcej tutaj pisać o tej szkole. Jedno jest pewne- nie jest ona dla dzieci jak było kiedyś- tylko odwrotnie .

   3
   12
 24. Jezioranka pisze:

  Panie Zbigniewie! Pana dzieci chodziły do szkoły pewnie wtedy kiedy ja chodziłam. Było fajnie… Ale teraz moje dziecko chodzi do tej szkoły i uważam że jest jeszcze fajniej . Niech Pan idzie i zobaczy ile te dzieci maja teraz mozliwosci. My tego nie mieliśmy… każdy człowiek jest inny i ma inne pomysły Ale czy to źle? Ludzie nie krytykujcie kogoś jak sami nie macie na coś pomysłu. Non stop się dzieje coś. Uważam ,że każdy się stara jak może. I takie sugerowanie kiedyś złoto teraz błoto zupełnie dziecinne stwierdzenie … wspaniale wszystkim wychodzi krytykowanie …. Ale dajmy też coś z siebie, A inni też ocenia naszą pracę… AMEN

  16
  3
 25. xyz pisze:

  a co na to nasz Petru z Puszczewa?

  10
  4
  • Lola z Honolulu pisze:

   A Gówno… odpowiadam ci na twoim poziomie intelektualnym. Trzeba się dostosować żebyś zrozumiał.

   12
   6
 26. Zdziwiona pisze:

  Kto to jest Petru z Puszczewa ???

  8
  3
 27. xyz pisze:

  Ryszard, nie znasz ?

  5
  2
 28. Zdziwiona pisze:

  Nie jestem zbyt głęboko osadzona w polityce więc nie znam NIESTETY !

  10
  3
 29. xyz pisze:

  Poczytaj programy kandydatów. Tam znajdziesz odpowiedź 🙂

  5
  2
 30. Bankowiec pisze:

  Z oświadczenia nie widać ze brała jeszcze w Providecie. To stawia ją w innym świetle i może startować

  4
  3
 31. Dłużnik pisze:

  Wonga.pl też jest dobra

  5
  0
 32. Antoni pisze:

  Dzidka gdzie mogę kupić twoje długi ?

  6
  2
 33. Gapa pisze:

  Ale pani Kall miała tutaj dobrą reklamę. Wygrała wybory – gratulujemy!

  6
  3
 34. Demokracja pisze:

  I to jest przykre

  4
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *