bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
Emerytowany inspektor zarabia w urzędzie ponad 107 tys. zł!
15 lutego 2017 r. | 10:51
14

Wiecie, że w gminie Wręczyca Wielka jest inspektor ds. oświaty i wychowania? To Zenon Romuald Kudła, ma 69 lat i jest emerytem, a z tytułu wykonywanych obowiązków w Urzędzie Gminy Wręczyca Wielka zarabia rocznie 107 446,28 zł.

Pozostawię to bez komentarza.

Poniżej oświadczenie majątkowego tego inspektora.

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UG Wręczycy Wielkiej

 14 odpowiedzi na “Emerytowany inspektor zarabia w urzędzie ponad 107 tys. zł!”

 1. Ignacy Kamiński pisze:

  Ten człowiek zabiera pracę młodym. Inspektorem może być każdy kto skończy AJD i odpowiedni kurs. Dlaczego Wójt trzyma tak wielu emerytów na ekskluzywnych posadach w urzędzie a ci zarabiają kazdego roku ponad 100 000 zł?

  0
  0
 2. R.K. pisze:

  No tak a kto ma się sprzeciwić drugi czy trzeci emeryt, ewentualnie jak młodszy to znowu chrześniak lub inny pociotek któregoś z radnych czy też wójta, pracujący w Urzędzie Gminy lub od nich zależni w jakiś sposób. Praca w urzędzie powinna trwać nie dłużej jak dwie kadencje a po przerwie ewentualnie ponownie dwie kadencje itd. Powinno to dotyczyć wszystkich osób niezależnie od zajmowanego stanowiska w urzędzie. Dodatkowo wójt jako osoba decyzyjna powinien osoby które się nie nadają z rożnych przyczyn wieku lub stanu zdrowia w tyk które sobie nie radzą z powierzonymi obowiązkami odwoływać i powoływać nowe. Trzeba to jasno powiedzieć że nie wszyscy nadają się do każdej pracy.

  0
  0
 3. marek1 pisze:

  Czerwona ekipa pamiętająca poprzedni ustrój już dawno powinna spaść ze stołków… Część Rady reprezentująca układ też powinna być zmieniona z wójtem na czele. Tylko do tych zmian potrzebni wyborcy którzy zechcą zmienić obecną sitwe. Następnie z zachowaniem przepisów Kodeksu Pracy odesłać na emeryturę wszystkich którzy powinni już na niej siedzieć i w wyniku miarodajnych konkursów obsadzić stanowiska nowymi, wyksztalconymi i znajacymi postęp młodymi ludźmi. Tylko jeszcze raz powtórzę ludzie muszą zagłosować na nowych, chcących zmian.

  0
  0
 4. Igor Kis pisze:

  Kwestia podejścia do sprawy. Moim zdaniem tych wszystkich emerytów trzeba wypieprzyc i zatrudnić na ich miejsce nowych, ale młodych ludzi.

  0
  0
 5. Jas pisze:

  Ma chłop zdrowie kondycję i wiedzę niech się zrzeknie emerytury i pracuje aż do śmierci no chyba że już nie ma siły do roboty uczciwej to niech odejdzie i nie zatruwa powietrza

  0
  0
 6. oloskl pisze:

  popieram to co piszecie ze jezeli ma emeryture to powinien przestac pracowac. albo jedno albo drugie. moze dorywczo kogos zastapic, do pomocy jezeli ma wiedze w danej dziedzinie a nie na etat. coz w kazdej gminie pracuje czesc osob ktore maja “plecy” aie widze odpowiednia do stanowiska.

  0
  0
 7. Admin pisze:

  W ramach dobrej zmiany zatrudnić młodych Misiewiczów

  0
  0
  • marek1 pisze:

   Masz na myśli synów naszych radnych? Kilku Radnych ma synów/zięciów w odpowiednim wieku do obsadzania stanowisk. Patrząc na uzyskane korzyści z zasiadania w radzie (dziwnie ustawiane lampy, remontowane ulice, uzbrajanie działek, czy też zmiany planu zagospodarowania od ręki…) sądzę iż obsadzenie stołków swoimi dla nich to nie problem.

   0
   0
 8. xyz pisze:

  A do tego jeszcze zmiana przeznaczenia gruntów rolnych na działki budowane a następnie wycinanie z tych gruntów drzew na wydzielonych przez geodetę działkach.

  0
  0
 9. opanujcie sie pisze:

  Ludzie ogarnijcie się. Każdą osobe z was piecze dupa z zazdrości, że nie potrafiliście się wkręcić na cieplutką posadkę albo wkręcić kogoś z rodziny. W jakim świecie wy żyjecie, że podniecacie się takimi OCZYWISTYMI informacjami ? Od zawsze wiadomo jak to wszystko wygląda w takich “instytucjach” i zawsze tak będzie wyglądać, że na stołkach zasiadają pociotki, albo stołek trzymają osoby przyklejone do niego od X czasu. Zamiast płakać i podniecać się takimi newsami to zmieńcie swoje życie, rzućcie swoją gównoprace za 1500 brutto i pokombinujcie żeby mieć lepiej. W żadnym wypadku nie bronię nepotyzmu, kolesiostwa i tego co się dzieję, ale mam na tyle satysfakcjonujące zajęcie (finansowo), że nie mam czasu podniecać się bzdurami których nikt nie zmieni, a tym bardziej zazdrościć, że komuś się udało.

  0
  0
  • marek1 pisze:

   Powołując się na ból dupy i zazdrość nas wszystkich trochę zły kierunek obrałeś. Chwaląc się satysfakcjonującą pracą i wyśmiewając wszystkich szarych też nie wprowadzasz nic sensownego do dyskusji.
   Nie chcę się powtarzać ale trudno,
   1. Dlaczego P. Kudła pobiera 2 źródła przychodu (emerytura+ wynagrodzenie) skoro osiągnął już swoje prawie 70l. może czas na emeryturkę i zabawę z wnukami
   2. Układy i powiązania w gminie powinny zostać rozmontowane, a nie próbując ich naświetlać i piętnować stwarzamy sytuację quasi akceptującą ten stan.
   3. Czy Pan Kudła posiadał odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i całokształt wykształcenia nie wnikam ale pewnie w tedy wystarczyła przynależność do bytu z którego pochodził nasz ówczesny Naczelnik

   Ludzie powoli dostrzegają że skoro prawie 30 lat temu zmienił się ustrój wprowadzający wolność ale i nakładający coraz większe jarzmo w postaci biurokracji i podatków, czas zacząć patrzeć na władzę by za takie pieniądze wykonywała ją w sposób prawidłowy. Urzędnik w dzisiejszych czasach powinien pełnić swoją funkcję nie ze względu na rodzinę tylko posiadane wykształcenie, co w wielu miejscach wyszłoby na plus na obywateli.

   0
   0
  • Igor Kis pisze:

   marek1 super napisane!

   0
   0
 10. jerry pisze:

  Moim zdaniem albo emerytura albo praca

  0
  0
 11. jerry pisze:

  Nie wiem czy to legalne brać emeryturę i takie zarobki trzeba by to sprawdzić w zus

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *