słabe opady deszczu
poniedziałek
“Festiwal nauki” w Truskolasach
13 kwietnia 2018 r. | 10:20
0

Kłobuccy policjanci wzięli udział w "Festiwalu nauki", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. Podczas warsztatów prowadzonych przez mundurowych, uczniowie dowiedzieli się jaką strukturę ma kłobucka policja oraz na czym polega codzienna służba stróżów prawa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie technika krymianalistyki, który opowiedział jakie czynności wykonuje na miejscu zdarzenia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z KPP w Kłobucku odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. Spotkanie było związane z odbywającym się tam „Festiwalem nauki”. W związku z tym wydarzeniem, mundurowi przeprowadzili warsztaty podczas, których młodzież dowiedziała się jaką strukturę ma kłobucka policja oraz na czym polega codzienna służba stróżów prawa.

Głównym prowadzonych zajęć było zapoznanie uczniów z pracą technika kryminalistyki, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o tym co robi na miejscu zdarzenia. Ponadto policjant pokazał licealistom zestawy do zabezpieczania śladów i dowodów. Każdy z uczestników spotkania mógł na własne oczy zobaczyć jak pobiera się odciski palców, a także na czym polega zbieranie i zabezpieczenie innych śladów. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *