zachmurzenie duże
poniedziałek
Gigantyczne diety radnych za 2019 rok
10 kwietnia 2020 r. | 11:21
10

Wójt Gminy Wręczyca Wielka, po blisko dwóch miesiącach oczekiwania, udostępnił mi informację na temat pobranych przez radnych gminy Wręczyca Wielka diet za 2019 rok. Najwyższą dietę pobrał Marek Prubant - 23 560 zł, najniższą Paweł Kocik - 13 000 zł.

Szczegóły znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Gigantyczne diety radnych za 2019 rok”

 1. B pisze:

  Fajna kasa za nicnierobienie. Nawet połowa tego to byłoby za dużo. Dieta max 500zl to wszystko. Symbolicznie jak w innych gminach.

  31
  0
 2. L&m pisze:

  To jest ponad 200 tys.zl !!! A gmina zadluzona najbardziej w powiecie haha brawo Panie Marku tak dalej wydoić z naszych portfeli jak najwiecej!!! Kupić za grosze ziemie,dzielic na działki, budować sobie oświetlenia, kanalizacje, wodociag, z naszych portfeli i sprzedawac i śmiać się z naszej gminnej durnoty i ciemnoty.

  63
  2
 3. Z borowego pisze:

  Ale po co teraz ten lament. Przecież sam się na radnego nie wybrał, ktoś na niego zaglosowal i to w znacznej ilości głosów jak pamiętam.

  13
  5
 4. Obserwator pisze:

  No na Marka głosowali, ale on sam nie podniósł radnym diet. Potrzebował pomocy ośmiu innych rannych, na których też głosowali mieszkańcy i to pewnie w znacznie większej liczbie niż na Marka. A teraz wszyscy biadolą. Jakich radnych sobie wybraliście, takich macie.

  63
  0
 5. Z borowego pisze:

  Obserwatorze masz całkowitą rację tylko że układ był taki że w zamian za podniesienie diet będzie miał większościowe poparcie i stanowisko przewodniczącego. U nas na borowym wybór był taki albo wybrać starego radnego i dalej nic by się nie zmieniło albo wybrać nowego młodego jak się wydawało ambitnego i jak czas pokazał też się nic nie zmieniło. Szkoda gadać.

  9
  0
 6. Wyborca pisze:

  Trzeba było wybrać innych radnych albo samemu startować a nie lament ze po 20 lat ci sami radni rządzą, tak jak już ktoś wyżej zauważył, sami się nie wybrali. A co do zadłużenia Gminy to przydałoby się przeliczyć je na jednego mieszkańca a nie podawać ogólnie i porównywać gminę która ma kilkanaście tysięcy mieszkańcow i taką która ma kilka, no i może trzeba znaleźć tez nowe dane a nie powtarzać te sprzed roku.

  4
  8
 7. Kibic 2 pisze:

  Zabrac kase calkowicie i zapiepszac spolecznie, to wtedy ani jednego darmozjada by nie bylo

  11
  2
 8. listonosz pisze:

  przewodniczący zdecydowanie wyżej za trzymanie w ryzach reszty radnych aby głosowali i nie robili zadym – taki mamy klimat . może referendum o odwołanie tego stada

  46
  0
 9. Diety to nic - na boisku w Truskolasach będzie słono... pisze:

  Przetarg pod jednego producenta.
  Wszystkich pytających wykonawców spuszczają na drzewo jak idiotów.
  Jak obecna specyfikacja się utrzyma to szacuję ekstra kilkaset tysięcy z gminy wypłynie.

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *