bezchmurnie
29°
29°
poniedziałek
Gmina ma blisko 120 mln zł budżetu, a prowadzi swoje rejestry “w notesie”. Wstyd!
28 czerwca 2024 r. | 13:23
12

Gmina Wręczyca Wielka, która ma budżet na poziomie blisko 120 000 000 zł, prowadzi swoje rejestry "w notesie"! To jest całkowita kompromitacja urzędników i poprzednich włodarzy gminy Wręczyca Wielka.

Od kilku dni na portalu oraz w mediach społecznościowych pojawiają się sugestie, że Wręczyca Wielka powinna zostać miastem. Postawię publiczne pytanie. Czy miasto prowadzi swoje rejestry "w notesach"? Nie jest wam (urzędnikom) wstyd?

Wstyd dla poprzednich włodarzy. Mam nadzieje, że nowa wójta coś z tym zrobi.

Poniżej przykładowy rejestr faktur za 2024 rok.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Gmina ma blisko 120 mln zł budżetu, a prowadzi swoje rejestry “w notesie”. Wstyd!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  A co w tym dziwnego ? Czy rejestr jest prowadzony papierowo czy elektronicznie.
  Mnie intryguje bardziej temat nowej skarbnik. Pani Wójcik – z domu KUZIOR również skróciła sobie karierę, bo myślę że za 5 lat już jej tu nie będzie… nie wiem który doradca Pani Wójt uznał ten wybór tej osoby za odpowiedni, ale tak nie będzie. Ludzie chyba wiedzą z czego słynie ta Pani na wsi która zamieszkuje, a mnie osobiście z tego powodu byłoby wstyd zajmować takie stanowisko z takimi “sukcesami”. No ale moralność ma różne oblicza.

  2
  0
 2. Żory pisze:

  brakło gospodarza i co zrobił osiołek i co zrobi pani wójt nowa nic klapa

  2
  0
  • Teresa pisze:

   Czemu ma służyć takie oczernianie osoby,która cieszy się długim doświadczeniem zawodowym,jest kontaktowa życzliwa i z biegiem czasu nabierze umiejętności właściwych dla skarbnika i głównego księgowego budżetu.To duże wyzwanie,należałoby się więc pani Ani wsparcie ,a nie złe słowa.Rzucajmy sobie koła ratunkowe nie kłody pod nogi

   0
   1
 3. robuś pisze:

  Tak na marginesie to abstrahując od wszystkiego .Dobrze by było aby radni przyjrzeli by się temu co jest w rejestrze wydatków . Jakieś zabawki ,wyjazdy samochodem Robexu płacone z naszych podatków itd..A pieniędzy podobno nie ma w gminie

  4
  0
 4. Marek63 pisze:

  wyjazdy robexu 10000
  osp wreczyca usługa transportowa 1000
  rol-kop Chyra ciągle usuwają awarię po kilka tyś zł…

  Wały dalej idą

  4
  0
  • śmiech pisze:

   przecież to jest tylko rejestr faktur wpływających cała reszta prowadzona jest elektronicznie, większość urzędów tak prowadzi księgowość, czytajcie ze zrozumieniem nie dajcie się manipulować… co do rol-kop przecież postępowanie zostało umorzone, nic nie było robione niezgodnie z prawem niezależna prokuratura w Będzinie nie postawiła NIKOMU zarzutów, kolejna nagonka,. oczywiście tego na tym rzetelnym portalu się nie dowiecie. Marek63 jak na razie jedynym wałem na tym portalu jesteś ty i podobni ci komentujący którzy dostają szczątkowe informacje i od razu wydają sądy na prawo i lewo. Minimum rozsądku

   3
   1
  • Czytelnik pisze:

   Do śmiech , Zatem jak jesteśmy w naszej gminie tak już rozwinięci i zaawansowani technologicznie to mam pytanie za co i u kogo z naszych urzędników możemy zapłacić kartą płatniczą mowa oczywiście o całym naszym UG czy też sołtysach. Zapłata podatku ? to może za wodę i ścieki ? a za śmieci ?

   2
   0
  • Marek63 pisze:

   Uderz w stół, nożyce się odezwą. Widać że odpowiada ktoś powiązany z wymienionymi osobami. Sam nie miałem pojęcia o tym że w Będzinie prokuratura prowadziła postępowanie, obstawiam że 95% osób również. Wytłumaczyć zatem jaką usługę transportową świadczyła OSP wręczyca Wielka, czy posiada licencję przewoźnika krajowego?

   1
   1
 5. śmiech2 pisze:

  Marek63, po pierwsze o postępowaniu portal szeroko pisał do momentu jego umorzenia, po drugie o problemach rolkopa wiedziałeś a o postępowaniu już nie,? Po za tym z tego co czytam żadna osoba nie została wymieniona więc wiesz… po trzecie jeśli chcesz informacji o OSP zapytaj bezpośredni w gminie czego ta usługa dotyczyła a nie rzucaj bezpodstawne oskarżenia i osądy jak to masz w zwyczaju, ale przecież obrażanie i hejt najlepiej się sprzedaje, tak panie redaktorze?

  0
  1
  • Marek63 pisze:

   możesz podesłać link do artykułu? Nie potrafię znaleźć słowa o lokalizacji prokuratury. Rolkop i firma krysinskiego (żony oczywiście) to dojne krowy usuwające awarię za grube tysiące, lub montujące płoty przepompowni za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zwykły panel z podmurówką wraz z montażem w tej kwocie ogrodziłby boisko, w naszej gminie starcza ledwo na przepompownie. Czy to nie wałki? Gdyby tylko instytucja pokroju NIK Banasia pokusiła się o jawną kontrolę wydatków, kilka osób poszłoby siedzieć… Asfalty na osiedlach Kalei, podczas gdy inne ulice w gminie toną w dziurach…

   1
   0
 6. Jerrysen pisze:

  Jeśli chodzi o naprawy dziur na drogach .Może ktoś w końcu skontroluje wykonanie usługi .
  Ulice łatane w jednym roku mają dziury w tych samych miejscach

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *