bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
Gmina nie otrzymała pieniędzy na OZE!
24 maja 2019 r. | 08:00
26

Fatalne wieści napłynęły do Wręczycy Wielkiej z Urzędu Marszałkowskiego. Wspólny projekt Burmistrza i Wójta Gminy Wręczyca Wielka nie otrzymał dofinansowania. Projekt na dostawę i montaż odnawialnych źródeł energii na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gmin: Kłobuck i Wręczyca Wielka nie uzyskał wymaganej liczby punktów i pomimo zwiększenia o blisko 70 mln zł budżetu naboru, nie otrzyma pieniędzy.

Dofinansowanie otrzyma 27 gmin z województwa śląskiego, które w sumie złożyły cztery wnioski na sumę 147 mln zł.

Wniosek Kłobucka i Wręczycy Wielkiej zajął odległe 20. miejsce we wnioskach niegrantowych.

Co to oznacza? W najbliższym czasie nie ma szans na 85-procentowe dofinansowanie dla mieszkańców na piece, pompy, solary i fotowoltaikę z tego konkursu.

Podziękować możecie bezpośrednio Burmistrzowi Kłobucka i Wójtowi Wręczycy Wielkiej.

PAWEŁ GĄSIORSKI26 odpowiedzi na “Gmina nie otrzymała pieniędzy na OZE!”

 1. ... pisze:

  Dziękujemy

  24
  7
 2. Cycu... pisze:

  Wójt pierwsza klasa?

  22
  10
 3. Mieszkanka pisze:

  Jakie piece, jakie solary? Gaz mial byc już 40 lat temu przyłączony tak?

  14
  7
 4. JANUSZ pisze:

  odwołać kominiarza !!!

  18
  9
 5. kibic pisze:

  he,he ,chcieliscie wojta,to go macie,jaki jest kazdy widzi. jak juz bylomowione,nadaje sie do skubania pierza[i nad tym tez bym siew zastanowil]

  7
  1
 6. ASIK pisze:

  Dziękujemy Panie Wójcie a jeszcze bardziej podziękujemy panu za 4,5 roku przy urnach – czas szybko płynie.

  6
  10
 7. Paweł pisze:

  Osiński i ludzie ze starego układu Krawczyka rządzą nadal, jak np. ex żona A.J. z tego co wiem po marketingu w Częstochowie

  8
  10
 8. foxy pisze:

  CO NAM OBECNA WŁADZA DAŁA PODWYŻKI DLA RADNYCH I PODWYŻKI NA ŚMIECI TYM SIĘ MOŻE POCHWALIĆ

  8
  12
 9. Olo pisze:

  Matko Boska wy naprawdę jesteście tępe dzidy. Ten wniosek był złożony z rok temu jeszcze za poprzedniego wójta. Nie wspomnę o tym że wójt nie ma tu nic do gadania.
  Zresztą 20miejsce to wbrew pozorom nie tak odległe miejsce skoro chętnych było ok 100. Widząc podejście do projektu sądziłem że będzie końcówka a tu nie wyszło tak najgorzej choć kasy i tak nie będzie.
  Ale co tam lepiej czytać paszkwila zamiast wejść na stronę województwa i znaleźć wyniki. Coś więcej się dowiedzieć niż te kilka linijek szczucia.
  A ty redaktorku albo jesteś glupi że tego nie wiesz i leń że tego nie sprawdzasz albo jesteś niezłym s………. szczując tak tą ciemną masę na wszystkich w urzędzie mimo że dobrze wiesz kto i kiedy składał wniosek.
  Czytając wasze komentarze, o ile nie pisze ich sam redaktorek co wcale by mnie nie zdziwilo, stwierdzam że ta gmina nie zasługuje na lepszego wójta gdyż mieszkają tu same ciemniaki. Wybaczcie ale tak was widzę. Mam nadzieję że osoby wypowiadając się tutaj to tylko jakiś margines sfrustrowany własnymi niepowodzeniami który nie reprezentuje ogółu mieszkańców. Jeżeli jest inaczej to gardzę wami.

  20
  26
  • Mieszkaniec pro pisze:

   Daj biedakom spokój i tak nie zrozumieją

   13
   14
  • Borowianin pisze:

   Nie Olo nie wszyscy czytający te artykuły to motłoch. Widzimy manipulację autora artykułu i filtrujemy te wiadomości. Niestety powszechny dostęp do Internetu dal możliwość wylewania swoich frustracji na wszystko i wszystkich

   14
   14
 10. Provident z Truskolas pisze:

  skończ pierd…

  3
  8
 11. Bolek pisze:

  czy prawdą jest że masz dziadka jak Donek?

  2
  7
 12. Miecio pisze:

  ten sam tok myślenia skąd ja to znam … kolejni obrońcy Petru z Puszczewa

  18
  7
  • Luminatia pisze:

   A ja zgadzam się z Olo w kwestii manipulacji a na Osinskiego nie głosowalam. Nie podoba mi się prostacki sposób w jaki gasiorski opisuje pewne sprawy co nie znaczy se popieram osinskiego. Prawdą jest że wniosek był złożony dawno temu

   12
   14
 13. Zenek pisze:

  wiem że nie głosowałeś na Osińskiego bo głosowałeś na Brosia tylko jakoś wam nie wyszło bo zostaliście ograni jak dzieci

  11
  7
 14. Komandos pisze:

  Brak słów co za matoły w Polsce ekologia śmiechu warte tak to jest jak nikt za nic nie odpowiada głosujcie dalej na matołów to będzie lepiej. A Pan Olo to opowiada dyrdymaly jak Ferdek.

  6
  9
 15. Obiektywna pisze:

  No proszę i znowu Wójtowi nie wyszło a takie były plany porażka i to w każdym względzie. Błąd wyborczy

  2
  3
 16. z borowego pisze:

  Jedno i to samo wkółko. Co by się nie zdarzyło to zawsze jest wina nowego wójta. Ludzie co Wy chrzanicie ledwo pół roku minęło a już nikt nie pamięta jak było przez ostatnie kilkanaście lat? Przecież to są efekty poprzednich rządów Krawczyka a raczej zaniedbań bo krawczyk widział tylko wreczyce, OSP i koła gospodyń, reszta mało go obchodziła. A w pół roku to nawet święty by nie dał rady wszystkiego nadrobić. Osiński nie jest czarodziejem nie wyczaruje nagle 100 mln na inwestycje, a także nie zwolni wszystkich pracowników od tak, bo sam urzędu nie poprowadzi. Aby coś zmienić potrzeba czasu i każdy inteligentny człowiek to rozumie. Odpowiedzcie sobie na pytanie kto tak naprawdę rządzi gminą- potem tego pasożyta pogońcie i wtedy zobaczymy czy coś się zmieniło na lepsze.

  4
  4
 17. Janusz pisze:

  to go zabierz do Borowego, przecież z Krawczykiem co piątek obradują w urzędzie, Osiński był szefem komisji budżetowej i sam głosował za pożyczkami więc co się zmieni? Nic bo on nie jest nawet urzędnikiem jak Krawczyk i nigdy taki nie będzie bo mu wyborcy nie dadzą już drugi raz mandatu. Niestety to jest przykre dla Osińskiego ale wiedział na co się pcha i chyba dotarło do jego łysej głowy że to nie jest jego poprzednie zajęcie i wymaga dużo większego skupienia itd.

  2
  2
 18. Remik pisze:

  Aby wejść w dyskusję to zapoznałem się szczegółowo z wynikami. Dofinansowania były Granowe i Niegrantowe.
  Wręczyca jak i inne miejscowości (Lubliniec, Blachownia, Przystajń, Opatów,….) startowały do dofinansowania Niegrantowego.
  Z 93 wniosków zostało wybranych 1 (słownie jeden) wniosek i to Gminy Zawiercie (Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim – Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie) na kwotę 70959960.66zł (około 71 mln zł).
  Co najlepsze to z budżetu państwa (czyli od nas) dostanie 26,5 mln zł. A niby czemu?
  Po drugie to wnioskodawcą nie była gmina Wręczyca Wielka tylko Gmina Kłobuck (Dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii na potrzeby budynków mieszkalnych na terenie Gmin: Kłobuck i Wręczyca Wielka) na kwotę 15mln zł i to bez dofinansowania z budżetu państwa.
  Dlaczego tak? Nie wiem. Ile z tego było dla Wręczycy to chyba wiecie.
  Wnioski były ocenianie przez członków Komisji Oceny Projektów. Lista osób dostępna na stronie.

  Mój wniosek: Rozdawnictwo pieniędzy demoralizuje i ogłupia ludzi oraz hamuje rozwój.
  A co ma powiedzieć ten co kupił sobie panele słoneczne bo ciężko na nie pracuje? Inni powiedzą, że on jest głupi bo kupił za swoje a teraz unia/gmina da nam pieniądze. Ha ha ha.
  Ludzie czekają całymi latami bo może im coś “władza” da i nie chcą wydawać swoich pieniędzy (inwestować).
  Jak by tak przedsiębiorcy czekali to by się doczekali ale starości.

  Praca, inwestowanie, myślenie i brak telewizora w domu to podstawa.
  Wybory? A było ugrupowanie FairPlay Roberta Gwiazdowskiego. I kto głosował? Kto wiedział, że jest taki? On nie chciał aby zabierano ludziom pieniądze za prace ale widze, że mieszkańcy chcą płacić karę za to, że pracują (podatek dochodowy 18% lub 32%).

  Myslę, że temat skończony.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *