zachmurzenie duże
czwartek
Gmina otrzyma 40 000 zł na budowę placu zabaw we Wręczycy i doposażenie placu zabaw w Truskolasach
20 lipca 2021 r. | 11:58
13

Zarząd Województwa Śląskiego poinformował o rozstrzygnięciu Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka" w 2021 roku. W tym roku w budżecie Województwa Śląskiego zarezerwowano na ten cel dofinansowanie w wysokości 2 889 504,09 zł. Maksymalnie można było uzyskać 60 000 zł dofinansowania na gminę. Łącznie dofinansowanie otrzymało 113. projektów, w tym dwa z gminy Wręczyca Wielka

Gmina otrzyma:
- 20 000 zł - Budowa placu zabaw w miejscowości Wręczyca Wielka,
- 20 000 zł - Doposażenie placu zabaw w miejscowości Truskolasy.

PAWEŁ GĄSIORSKI13 odpowiedzi na “Gmina otrzyma 40 000 zł na budowę placu zabaw we Wręczycy i doposażenie placu zabaw w Truskolasach”

 1. Janusz pisze:

  Ciekawe – doposażenie placu zabaw w Truskolasach tyle samo co nowy we Wręczycy. Wszyscy w koło narzekają że tylko we Wręczycy się wszystko robi a prawda jest taka że wszędzie w koło są pieniądze a we Wręczycy inicjatywy obywatelskie. Szkoda gadać. 15 lat temu można było naszą gminę równać z Olsztynem, Konopiskami a teraz już tylko z najbiedniejszymi. Mamy za to vice nieroba i inne lebry w gminie .

  17
  1
 2. Pisior pisze:

  Tylko place zabaw w glowie na ktore chodzi 1 % ludzi a moze i mniej. Poza tym na inne wazniejsze cele kasy po prostu nie ma i nie bedzie. Czyli jestesmy w czarnej d…..

  5
  7
  • Bbb pisze:

   Właśnie bardzo dobrze! Nic dla młodych na tych wioskach nie ma, nie ma gdzie z dziećmi wyjść, zero atrakcji! Czymś młodych trzeba zatrzymywać, nawet taką drobną infrastrukturą, która ułatwia życie. Basen tez by się dzieciom w gminie przydał- zresztą nie tylko dzieciom.

   8
   4
  • Basen pisze:

   Basen jest w Węglowicach. Po co kolejny? Czy to aż tak daleko? Ja jeżdżę rowerem z Wręczycy z dzieciakami i jakoś nie narzekam. A co do placu zabaw, to chyba wolę jak mi zrobią drogę niż kolejny plac zabaw czy siłownię, na których nie ma nikogo. A jak już są to młodzi z piwem otoczeni chmurą dymu papierosowego. A zwróć im uwagę to Ci naubliżają.

   5
   1
  • Bbb pisze:

   Oj no z takim myśleniem to będziemy dalej w średniowieczu…basen, a raczej kryta pływalnia, z której można korzystać cały rok. Lekcje wf-u w formie nauki pływania itd. A nie basenik, z którego można korzystać 2 miesiące w roku.

   5
   3
 3. Pisior pisze:

  Najlepiej co wioska basen i karuzele a pieniedzy nie ma i nie bedzie w naszej “”” wspanialej “”” gminie. Czy nie lepiej zrobic cos bardziej potrzebnego ludziom ?

  4
  1
 4. Jerrysen pisze:

  Lepiej na place zabaw niż ja nagrody dla naszych “miłościwie panujących”
  Tak jak to powtarzam gdzie inwestycje w miejsca pracy . Gdzie nowe zakłady .
  W tej gminie tylko festyny i imprezy

  4
  1
 5. Jan pisze:

  Faktycznie same festyny biorąc pod uwagę 1.5 roku pandemi. Widać covid, u niektórych naprawdę zrobił spustpszenie w mózgu.

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *