zachmurzenie duże
czwartek
MWM Brzesko
Gmina podzieliła przetarg na śmieci na cztery obszary
02 listopada 2020 r. | 11:47
14

Nareszcie. Władze gminy posłuchały i zdecydowały się podzielić przetarg na "Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy i innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wręczyca Wielka".

Gmina w tym przetargu została podzielona na cztery obszary:
- I obejmujący obszar sołectw: Borowe, Bieżeń, Bór Zapilski, Czarna Wieś, Jezioro, Puszczew, Węglowice,
- II obejmujący obszar sołectw: Klepaczka, Długi Kąt, Wręczyca Mała, Wręczyca Wielka sołectwo I, Wręczyca Wielka sołectwo II,
- III obejmujący obszar sołectw: Brzezinki, Golce, Hutka, Kuleje, Nowiny, Piła Pierwsza, Piła Druga, Truskolasy, Zamłynie,
- IV obejmujący obszar sołectw: Grodzisko, Kalej, Nowa Szarlejka, Pierzchno, Szarlejka, Wydra.

Pomysł ten przedstawiłem w ubiegłym roku wicewójtowi. Spowoduje on większą konkurencję i przede wszystkim, niższą cenę opłat za odbiór odpadów dla przeciętnego mieszkańca.

Dzięki takiemu rozbiciu, do obsługi będzie mniejszy obszar gminy i będzie mogło w danym przetargu wystartować więcej firm. Mimo zapewne różnych ofert, rada dla wszystkich mieszkańców ustali jednakową cenę.

Przynajmniej tak to miało wyglądać.

Oferty można składać do 1 grudnia 2020 rok. Nowa umowa będzie obowiązywać od 4 stycznia 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Gmina podzieliła przetarg na śmieci na cztery obszary”

 1. Mario pisze:

  Nareszcie ktoś pomyślał brawo.

  1
  0
 2. Jacek Huck pisze:

  Należy również wprowadzić pojemniki mniejsze 120 litrów dla osób starszych. Rozmawiałem z Firmą Strach w tej sprawie, i powiedzieli że gmina Wręczyca takiego wniosku na mniejsze pojemniki wcale nie złożyła. Widocznie ktoś znowu nie pomyślał.

  3
  3
 3. Mieszkaniec pisze:

  A jaka to jest osoba starsza ja mam 66 lat i nie życzę sobie tak małego pojemnika, może dajmy taki pojemnik bezrobotnym lub rodziną bez dzieci ?

  3
  3
 4. herod pisze:

  ale to nie jest koncert zyczen he,he

  6
  0
 5. Jerrysen pisze:

  Gmina płaci za tonę śmieci a nie za wielkość pojemników więc takie podziały nie mają sensu . Jeśli ktoś jest sam bądź wytwarza mniej śmieci będzie wystawiał np pół pojemnika i tyle .
  I tak płaci się za osoby w domu nie za kg czy pojemniki

  8
  2
 6. matek pisze:

  ja mam 2 kosze po 240litrów (RODZINA 2dorośli+2 dzieciaki 3i5latek) przy odbiorze 2 razy w miesiącu mam pół kosza przy odbiorze plus segregowane

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *