zachmurzenie umiarkowane
19°
18°
czwartek
Gmina pozyskała pieniądze na plac zabaw i siłownie zewnętrzne
28 czerwca 2019 r. | 09:14
27

Zarząd Województwa Śląskiego poinformował o rozstrzygnięciu Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka" w 2019 roku. Wszystkie gminy, które poprawnie złożyły wnioski, otrzymały dofinansowanie. W tym roku w budżecie Województwa Śląskiego w wysokości 4,5 mln zł. Maksymalnie można było uzyskać 60 000 zł dofinansowania na gminę. Łącznie dofinansowanie otrzymało 238. projektów, w tym pięć z gminy Wręczyca Wielka.

Gmina otrzymała:
- Budowa placu zabaw w miejscowości Piła Druga - 20 000 zł (łączny koszy to 40 000 zł),
- Siłownia zewnętrzna w miejscowości Kuleje - 10 000 zł (łączny koszt to 20 000 zł),
- Budowa siłowni na powietrzu w miejscowości Puszczew - 10 000 zł (łączny koszt to 20 000 zł),
- Budowa siłowni napowietrznej w miejscowości Jezioro - 10 000 zł (łączny koszt to 20 000 zł),
- Budowa siłowni napowietrznej w miejscowości Borowe - 10 000 zł (łączny koszt to 20 000 zł).

PAWEŁ GĄSIORSKI27 odpowiedzi na “Gmina pozyskała pieniądze na plac zabaw i siłownie zewnętrzne”

 1. Smrodek z Wręczycy Małej pisze:

  a co z oczyszclalnią?

  9
  0
 2. Menagero pisze:

  na konkretne cele pinindzy nima i ni bydzie a u wam we Wręczycy Małej to radzę się przyzwyczaić do smrodu gówna

  9
  0
 3. Ania pisze:

  Lepiej Gmina zainwestowała by w transport publiczny bo dostać się na rano do pracy albo wrócić wieczorem z pracy do domu to koszmar a nie inwestuje w place zabaw

  6
  6
  • B pisze:

   Taaa…place zabaw i takie siłownie tak samo są bardzo potrzebne! Najczęściej na tych wioskach nie ma co robić, jak spędzić fajnego rodzinnego popołudnia, gdzie się spotkać. A tak plac zabaw, kilka laweczek, czy siłownia…I będzie trochę cywilizacji.
   A do pracy dojeżdżam, jak większość ludzi, samochodem i nie płacze. Gdyby był taki popyt na transport publiczny poza godzinami szkolnymi to firmy by na pewno wystawily swoje busiki żeby na tym zarabiać.

   10
   8
  • Olo pisze:

   Niezła mi inwestycja dopłacać do Twojego dojazdu. To jest tzw socjal czyli rozdana kasa a nie żadna inwestycja. To już wolę te siłownie

   11
   6
 4. Kuba Wojewódzki pisze:

  A wody jak nie było tak nie ma.. brawo gmina.. XXI wiek a jest problem z bieżącą wodą w naszej gminie.. zamiast obiecywanie nam że będzie gaz w naszej gminie zróbcie wode do porządku to na pewno lepiej zadowoli mieszkancow..

  6
  0
  • Kazik pisze:

   Tylko po tej siłowni czy tym rodzinnym popoludniu nie będzie się gdzie umyć bo wody jak nie było tak nie ma ??? ot nasza cywilizacja? ??

   7
   1
 5. Mieszkaniec pisze:

  Ludzie wy jesteście naprawdę ciemnogród to są wygrane pieniądze w konkursie a nie inwestycja gminna????? także pieniążki są przeznaczone na konkretny cel a nie na to co wam się widzi ?????? pozdrowienia

  8
  4
  • matek pisze:

   no jak tak dobrze czytasz ze zrozumieniem to mi wyjaśnij skoro dofinansowanie naprzykład placu zabaw w pile drugiej wynosi 20000zł a całość inwestycji kosztuje 40000zł to skąd wziąść te pozostałe 20tysi , gwiazdka czy św Mikołaj dopiero w grudniu?????

   3
   0
  • Mieszkaniec pisze:

   Ja akurat wiem skąd jest reszta pieniążków a jeśli ty potrzebujesz takich informacji udaj się do budynku gminy ?? Tam uzyskasz wszelkich informacji ??? pozdrawiam

   1
   0
 6. Ania pisze:

  Są o wiele ważniejsze inwestycje niż place zabaw , w mojej miejscowości nie ma niczego i jakoś żyje bo gmina o mniejszych miejscowościach zapomina zupełnie a na tych placach zabaw tylko siedza panowie z pod sklepu i pija swoje trunki więc nie wiem czy to taki super widok dla bawiących się dzieci a co do dojazdu do pracy własnym samochodem to może szanowny Pan pomyśli że nie wszystkich stać na samodzielny dojazd a gmina po to bierze podatki żeby mieszkańcom zapewnić transport.

  6
  5
  • Olo pisze:

   Tak bardzo dobre to było uśmiałem się – gmina zabiera nam pieniądze żeby tobie zapewnić transport do pracy. No q… mistrzostwo. Jeżeli nie stać cię na dojazd do pracy to nie pracuj albo pracę zmień. Może jeszcze gmina ma zatrudnić gościa co worki ze śmieciami wyniesie bo może wg ciebie na to też bierze pieniądze?
   A mnie nie stać na dojazd do sklepu – czy w takim razie gmina wynajmie firmę zewnętrzną co mi do domu zakupy przywiezie? Uwielbiam życzenia roszczenowcow co to im się nie należy.
   Jak już gmina ma na coś wydawać pieniądze to właśnie na place zabaw. Siłownie moim zdaniem będą rdzewiec. Podkreślam wydawać pieniądze a nie inwestować bo to nie jest inwestycja

   11
   6
  • B pisze:

   Są miejscowości na świecie gdzie nie ma prądu, wody i żadnych innych mediów…to może u nas zlikwidujemy bo tam też ludzie jakoś żyją? Z takim spojrzeniem to zero jakiegokolwiek postępu…dalej w jaskiniach by ludzie siedzieli.
   A pracę proponuję znaleźć na miejscu w takim razie. Ja też nie jeżdżę na wodzie tylko tak samo płacę za paliwo, jak i każdy, ale jeszcze nie wpadłam na pomysł, że należą mi się przez to dotacje z gminy.
   Olo…Moim zdaniem siłownie też się sprawdzą, znam miejsca, w których sporo ludzi z nich korzysta.

   3
   3
  • Olo pisze:

   Może i się sprawdzą. Natomiast nie widziałem jeszcze takie silowni na której ktoś by ćwiczył, zawsze stoją puste. Ale może się mylę. We wreczycy jest taka siłownia, czy ktos ćwiczy?

   8
   0
 7. Mieszkaniec pisze:

  Ludzie wy jesteście naprawdę ciemnogród to są wygrane pieniądze w konkursie a nie inwestycja gminna????? także pieniążki są przeznaczone na konkretny cel a nie na to co wam się widzi ?????? woda czy oczyszczalnia to odrębny temat.trzeba tłumaczyć jak dziecku? Bo takie jest ciężkie czytanie ze zrozumieniem??pozdrowieniaa

  5
  5
 8. Mieszkaniec pisze:

  A ja widzę że mieszkancy Wreczycy tak się przyzwyczaili do tego że pieniążki były tylko na ich cele ze teraz żal i to bardzo żal …

  4
  4
  • Cos pisze:

   Dziewczyna ma słuszną rację-obowiazkiem gminy jest zapewnic ludziom kontakt z miastem i to w trybie natychmiastowym skoro nie można dojechać do pracy !!! O tym caly świat wie i nikt nie musi mieć samochodu, żeby dojechać do pracy. Ludzie, gdzie my żyjemy! Zapewnienie autobusów, pociągów itd spoczywa na barkach władz miejskich, gminnych etc. Inaczej cofamy się ludzie.

   0
   0
 9. #Mieszkaniec# pisze:

  A ja widzę że mieszkancy Wreczycy tak się przyzwyczaili do tego że pieniążki były tylko na ich cele ze teraz żal i to bardzo żal …

  1
  6
  • B pisze:

   Olo właśnie chodzi mi o to, że się sprawdzają bo ludzie ćwiczą. Ja akurat znam przykłady, że co przejeżdżam koło takiej siłowni to zwykle 2 osoby zawsze ćwiczyły, czasem więcej, czasem jedna, ale nigdy nie widziałam żeby stała pusta albo żeby ktoś tam np pił. Tylko musi być w dobrym miejscu zrobiona. I najlepiej obok plac zabaw.

   2
   1
 10. Z Wręczycy pisze:

  Jaki żal? Co ty bredzisz, idź sobie na ten psrudo plac zaba we Wręczycy. Najlepiej z dziećmi..

  5
  1
 11. #Mieszkaniec# pisze:

  Czy tylko chodzi o plac zabaw… pieniądze na drogi w pole …i oczywiście oswietlenie gdzie nikt nie mieszka …tam są pieniądze nie dla ludzi tylko ma prywatne cele !!!

  5
  1
 12. Cos pisze:

  Dziewczyna ma słuszną rację-obowiazkiem gminy jest zapewnic ludziom kontakt z miastem i to w trybie natychmiastowym skoro nie można dojechać do pracy !!! O tym caly świat wie i nikt nie musi mieć samochodu, żeby dojechać do pracy. Ludzie, gdzie my żyjemy! Zapewnienie autobusów, pociągów itd spoczywa na barkach władz miejskich, gminnych etc. Inaczej cofamy się ludzie.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *