zachmurzenie umiarkowane
19°
18°
czwartek
Gmina prowadzi “ręcznie” rejestr wydatków!
14 listopada 2017 r. | 10:05
6

Wczoraj Wójt Henryk Krawczyk odmówił mi udzielenia informacji w postaci rejestru wydatków poniesionych przez gminę w okresie od 1 sierpnia 2017 roku do 17 października 2017 roku. Co ciekawe, Wójt odmowę argumentował tym, że gmina nie prowadzi rejestru/listy wydatków w formie elektronicznej i papierowej. Wszystko prowadzone jest ręcznie!

Gmina z ponad 70-milionowym budżetem prowadzi rejestr wydatków "ręcznie". Nie prowadzi go w formie papierowej i elektronicznej. Ręcznie tzn. jak?

Oczywiście, odwołałem się od tej decyzji i prawdopodobnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie znowu przyzna mi rację. Gmina nie ma prawa odmówić mi udzielenia informacji, zwłaszcza gdy dotyczy finansów publicznych. A argument, że w 2017 roku coś jest prowadzone "ręcznie" za mną nie przemawia.

Poniżej znajdziecie argumentację Wójta w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Gmina prowadzi “ręcznie” rejestr wydatków!”

 1. ® pisze:

  Wszystko się zgadza Gmina wszystkie rachunki prowadzi na pieszo-ręcznie wszystkie wpłaty są dokonywane na jedno konto Gminy i później ręcznie przerzucane do danego działu odbiorcy w Gminie. Czyli za podatki, wodę-ścieki jedynie od tego roku wprowadzono dla każdej posesji osobny rachunek do wpłaty za śmieci. A gdyby każdy z danej posesji wpłacał właśnie za to wszystko co wpłaca do Gminy na jedno własne konto to było by dużo prościej danego mieszkańca rozliczyć. Ale jeszcze wyszło by coś nie tak w tych rozliczeniach. Właściwie jak nie wiedzą jak to zrobić to niech spytają się w Spidernet tam każdy ma swój nr konta do wszelakich wpłat.

  0
  0
  • Ignacy Kamiński pisze:

   jak za PRLu

   0
   0
  • jerry pisze:

   Co sie dziwic ponad 70 letnia pani sekretarz i 60 paro letni wojt.
   Potrzebna jest nowa krew , nowe rozwiazania a nie krawczyk bis czyli starosta kiepura . Glosujmy na kogos mlodego biech zrobi porzadek

   0
   0
 2. herod pisze:

  smiech na sali. wojt nie traktuje gminy jak gmine,tylko jak prywatny folwark ,skoro nie prowadzi zadnej ewidencji wydatkow. ludzie ,co on jeszcze tu nawymysla za sciemy

  0
  0
  • Tom pisze:

   czasami aby coś skomentować należy przeczytać tekst ze zrozumieniem….w decyzji nie jest napisane, że nie mają listy wydatków, tylko nie mają informacji “odpowiadającej żądaniu”….a programy komputerowe są jak wynika z tekstu.

   0
   0
  • ® pisze:

   TOM Wiadomo że w decyzji tak nie napisali bo co mieli napisać Tak mamy tu ogólnie mały burd.. i nie możemy Panu wszystkiego ujawnić bo gmina by się skompromitowała a nawet można by kogoś pociągnąć do odpowiedzialności itp.

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *