bezchmurnie
piątek
Gmina rozpoczyna nabór na kolektory i ogniwa fotowoltaiczne!
13 października 2017 r. | 10:48
7

Dzięki radnym  przeszedł od słów do czynów. Właśnie rozpoczął się nabór na "Dostawę i montaż odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Wręczyca Wielka". Będziecie mogli starać się o dofinansowanie na kolektory słoneczne oraz na ogniwa fotowoltaiczne.

Jeżeli jesteście zainteresowani, przeczytajcie uważnie ogłoszenie z gminy oraz zarządzenie Wójta w tej sprawie.

Wniosek na Kolektory Słoneczne znajdziecie TUTAJ.
Wniosek na Ogniwa fotowoltaiczne TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Gmina rozpoczyna nabór na kolektory i ogniwa fotowoltaiczne!”

 1. Juras pisze:

  Nareszcie! A pompy ciepła też będą?

  0
  0
 2. ® z Borowego pisze:

  Brawo, Brawo, Brawo zatem to pełni szczęścia brakować będzie gazu ziemnego i transportu MPK z Częstochową, gdyz liczę że od 1 grudnia 2017r. to Krawczyk H. po ogłoszeniu wyroku już nie będzie wójtem.

  0
  0
 3. mieszkaniec pisze:

  No właśnie, dlaczego nie będzie pomp ciepła i wiatraków? Energia słoneczna nie zapewnia nieprzerwalności produkcji. Może trzeba zapytać o to wójta…

  0
  0
  • olo pisze:

   A wiatrak zapewnia nieprzerwalność produkcji? Następny co sobie wiatrak wymyślił. Proponuję trochę zapoznać się z tematem zanim zacznie się Pan wypowiadać. Tu akurat Gmina dobrze zrobiła.
   A dlaczego nie ma pomp ciepła? Zapewne dlatego, że zaraz znajdą się orły co zażyczą sobie pompę gruntową. Poziomą nie mając pojęcia ile powierzchni jest na to potrzebne albo co gorsza pionową – a jakże – nie mając pojęcia ile trzeba wydać pieniędzy na geologa zanim zacznie się o pompie marzyć. Ewentualnie pompę powietrzną (ale taką do CO a jak) do budynku nieocieplonego ze starą stolarką. Takich agentów jest pełno, palą śmieciami, mułem, rzadziej flotem a myślą że pompa da im ciepło za free. I nie wytłumaczysz, że to nie dla niego.
   Ciekaw jestem ilu chętnych zostanie jak okaże się, że przy pompie CO trzeba wydać kilka stówek na audyt nie mając pewności, że dofinansowanie będzie?

   Natomiast pompy powietrzne do cwu to akurat temat godny uwagi, dla Gminy bezproblemowy. Więc Gmino?

   0
   0
  • olo pisze:

   a na dzień dobry wcisną nam splity bo przecież są super… a że przeglądy splitów od przyszłego roku zaczną słono kosztować dzięki Ustawie….

   0
   0
  • mieszkaniec pisze:

   Dobrze pan pisze, najpierw proszę się zapoznać z tematem a potem komentować. Czy pan też się boi, że od wiatraków kury nie będą niosły jaj?

   0
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *