zachmurzenie duże
16°
15°
środa
Autosan Tramp 09 in Miechów/foto by wikimedia.org
Gmina Wręczyca Wielka dostała pieniądze na transport publiczny
11 września 2019 r. | 10:34
11

Gmina Wręczyca Wielka, jako jedna z pięciu gmina powiatu kłobuckiego, złożyła wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie z budżetu państwa z tzw. funduszu rozwoju przewozów autobusowych, dzięki któremu gmina pozyskała 14 820 zł na uruchomienie transportu publicznego. Pieniądze te mają wystarczyć do końca roku, później ta kwota ma ulec znacznemu zwiększeniu.

Przypominam, że rząd dofinansowuje transport użyteczności publicznej w wysokości 1 zł od 1 wozokilometra. Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy i takich, na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Dzięki dofinansowaniu, w najbliższym czasie ruszą prace nad przywróceniem transportu publicznego w gminie Wręczyca Wielka.

PAWEŁ GĄSIORSKI11 odpowiedzi na “Gmina Wręczyca Wielka dostała pieniądze na transport publiczny”

  1. Wyborca pisze:

    Nawet pan „redaktor” nie wie w jakim powiecie jest gmina Wręczyca Wielka a portal prowadzi…. brak słów

    5
    3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *