zachmurzenie małe
-5°
-5°
środa
Gmina Wręczyca Wielka drugą najbardziej zadłużoną gminą wiejską na Śląsku!
09 października 2019 r. | 11:09
10

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach opublikowała stan zadłużenia wszystkich gmin województwa śląskiego za pierwsze półrocze 2019 roku. Zadłużenie gminy Wręczyca Wielka wzrosło o 350 tys. zł do 30,868 mln zł. Dało to gminie Wręczyca Wielka pierwsze miejsce pod względem zadłużenia w powiecie kłobuckim i drugie wśród gmin wiejskich w województwie śląskim.

Zestawienie to nie uwzględnia kredytu w wysokości 3 090 000 zł, na który Wójt dostał zgodę od rady gminy.

ranking zadłużenia w I półroczu 2019 r.:
Wręczyca Wielka - 30 868 mln zł
Kłobuck - 17,028 mln zł
Panki - 9,831 mln zł
Miedźno - 8,911 mln zł
Krzepice - 8,795 mln zł
Lipie - 8,042 mln zł
Opatów - 7,779 mln zł
Przystajń - 7,651 mln zł
Popów - 983 tys. zł

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Gmina Wręczyca Wielka drugą najbardziej zadłużoną gminą wiejską na Śląsku!”

 1. Kmiecik pisze:

  Brawo Tomasz Osiński. Brawo Bogusław Głąb !!!! I co teraz napiszecie że to wyłączna wina poprzednika? A kto zadłużał gminę jako szef komisji budżetowej w latach 2014 – 2018 ? Osiński odpowiedz

  16
  2
 2. Paweł pisze:

  Krawczyk to główny doradca Osińskiego zaraz po Marku, co piątek jest w gminie. Czas wybrać następce Osińskiego który będzie faktycznie prawdziwym gospodarzem a nie jego namiastką

  12
  2
 3. znawca pisze:

  ważne że boisko zrobią w Truskolasach :):):)

  14
  1
 4. Karmazynka pisze:

  Czy zadłużenie uwzględnia wielkości budżetów gmin czy opiera się tylko na liczbach bezwzględnych?

  5
  2
 5. Uczniak pisze:

  zamiast oszczędzać to szklane gabinety, zastępca, imprezy i wzrost zatrudnienia. Menager (prawdziwy) wiedziałby gdzie ciąć koszty, Tomaszu Osiński i Bogdanie Głąbie nie idźcie tą drogą !!!

  12
  0
 6. Polak pisze:

  Skoro Wręczyca jest tak ciemna że jej władcami są osoby z zewnątrz to czego się spodziewać teraz że będą troszczyć się o mieszkańców – sami tego chcieliście.

  15
  1
 7. kibic pisze:

  racja,popieram. sami jestescie sobie wionni [ci ,ktorzy biegiem gremialnie glosowali na osinskiego]. to co teraz narzekac

  10
  0
 8. janek z panek pisze:

  Wiejska szanowna Ciemnoto!
  Głosowaliście z takim zapałem na tego Waszego kochanego wójta więc przestańcie narzekać. Wszak on Wam zbuduje nowe boisko w Truskolasach, stworzy kilka niepotrzebnych stanowisk dla swoich przydupasów, a nawet postawi ciąg latarni w lesie przy działkach pana Prubanta-pomimo braku środków w budżecie na ten cel.
  Czy szanowna wiejska Ciemnota nie pomyślała o tym wcześniej, że tak właśnie będzie się działo przed wyborami? Kiedy tak grzmiało się o tym żeby nie głosować na kominiarza bo sobie nie poradzi z betonowym układem w gminie?! Żeby wpuścić odrobinę świeżości i dać szansę Pani Pietrulewicz, która była (nie tylko moim zdaniem) nadzieją na dobrą zmianę?! Gdzie te tłuste blond strażaczki z Puszczewa, bujne damy z Węglowic (nie będę tu wymieniał z nazwiska, a wypadało by), które opiewały tak szanownego Pana Wójta. W reszcie szanowny Panie Wójcie, może w końcu pokaże Pan że ma Pan jaja i coś zrobi na własną rękę. Uważam że nie ma Pan nic do stracenia, bo po takiej “wspaniałej” kadencji będzie Pan mógł co najwyżej poświęcić się zawodowi kominiarza.

  7
  0
 9. Gienek pisze:

  pięknie napisane, ja odliczam dni kiedy były już wtedy pan wójt powróci do swojego poprzedniego fachu, i na co ci to było Osiński jak wiedziałeś że nic nie zdołasz? hę?

  3
  0
 10. boisko w Truskolasach pisze:

  do każdej dotacji gmina musi dać swój wkład pieniężny – według Osińskiego na nic nie ma pieniędzy

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *