bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
Gmina Wręczyca Wielka drugą najbardziej zadłużoną gminą wiejską na Śląsku!
14 czerwca 2019 r. | 09:31
10

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach opublikowała stan zadłużenia wszystkich gmin województwa śląskiego za pierwszy kwartał 2019 roku. Gmina Wręczyca Wielka jest najbardziej zadłużoną gminą powiatu kłobuckiego i drugą najbardziej zadłużoną gminą wiejską w województwie śląskim! Zadłużenie na I kwartał 2019 roku wynosi 30,517 mln zł.

Najmniej zadłużoną gminą w powiecie kłobuckim jest Popów - 983 tys. zł zadłużenia.

ranking zadłużenia I kw. 2019 r.:
Wręczyca Wielka - 30,517 mln zł
Kłobuck - 17,528 mln zł
Panki - 9,980 mln zł
Krzepice - 9,665 mln zł
Miedźno - 9,056 mln zł
Lipie - 8,442 mln zł
Przystajń - 7,606 mln zł
Opatów - 7,393 mln zł
Popów - 983 tys. zł

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “Gmina Wręczyca Wielka drugą najbardziej zadłużoną gminą wiejską na Śląsku!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  a co na to poprzedni przewodniczący komisji budżetowej?

  22
  2
 2. kibic pisze:

  a on nic,on na to jak na lato. swoje wzial i swije zrobil. niech sie inni martwia ,co z tym zrobic

  8
  1
 3. Kamen pisze:

  Wydaje mi się że trzeba by porównać zadłużenie każdej gminy w stosunku do budżetu. I określić to procentowo. Nie twierdzę że jest ok bo być może procentowo też jesteśmy zadłużenie najbardziej ale jednak liczby bezwzgledne nic tutaj nie pokazują. Bo obok można zestawić np jakieś duże miasto gdzie zadłużenie to kilkaset mln ale nic z tego nie wynika. Wiadomo że gmina Wręczyca jest kilka razy większa od np gminy panki więc i budżet ma chyba kilka razy większy?

  7
  5
  • Tytus W. pisze:

   Porównaj do Kłobucka gdzie Kłobuck ma budżet większy a mniejsze zadłużenie.

   8
   4
  • Kamen pisze:

   Czyli mamy większe zadłużenie od Klobucka. Trafne spostrzeżenie szerloku, twoj zyciowy sukces. Co z tego. To jest tylko jedna gmina. Dobrze byłoby mieć porównanie z całego powiatu. Sądzę że wręczyca będzie w środku stawki. Nie mam zamiaru nikogo krytykować bo mamy wieksze zadluzenien od klobucka. Wolałbym abyśmy się w żaden sposób nie wzorowali na Kłobucku….
   Poza tym ktoś musi być ostatni:)

   5
   4
 4. Śmierdzące gówno z oczyszczalni pisze:

  Ale myślicie że Osiński się zastanawiał jak głosował za pożyczkami w tamtej kadencji? teraz podobno mówi że nie ma pieniędzy bo musi spłacać za Krawczyka jego długi, czy to nie jest hipokryzja? A ile będzie kosztował remont gabinetu jego i Głąba? Czy to są najbardziej potrzebne rzeczy dla Gminy?

  8
  2
 5. Obserwator pisze:

  Wydaję mi się, że finansowo Gmina stoi bardzo dobrze – przecież tam nie tylko gabinety wójtów są remontowane ale inne też więc nie jest źle pieniądze są. A jeśli Osiński faktycznie mówi, że musi spłacać długi po poprzedniku to zgadzam się, ze to hipokryzja.

  7
  2
 6. OBYWATEL X pisze:

  Na początek zwolnić wicewójta , ograniczyć zbędne stanowiska , a następnie zmniejszyć ogromne zarobki pracowników gminy łącznie z obsadą GOK .

  5
  0
 7. Andrzej pisze:

  a ja bym wicewójta nie zwalniał. Odwołałbym Panią skarbnik i jego powołał na jej miejsce. Przepracował 20 lat jako komisarz skarbowy ma wiedzę w tym temacie a po drugie przynajmniej wójt by coś zmienił w kierownictwie tego urzędu aby nie być posądzany że otworzył parasol ochronny dla ludzi Krawczyka

  6
  1
 8. Jerrysen pisze:

  Tak na serio wójt jest od listopada jakie są jego decyzję nie licząc powołania zastępcy i remontu biura.
  Serio Henryk wróć

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *