bezchmurnie
19°
19°
poniedziałek
foto by shutterstock
Na co gmina wydała 364 tys. zł?
28 marca 2018 r. | 11:04
6

Kilkanaście dni temu pisałem o 364 434,98 zł, które gmina wydała w 2017 roku na umowy śmieciowe. Właśnie otrzymałem z gminy informację, na co konkretnie zostały wydane tak duże kwoty.

Informację z gminy możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Na co gmina wydała 364 tys. zł?”

 1. marek pisze:

  Kilka moich uwag i pytań:
  1) Czy Komendantem gminnym OSP nie jest szanowny wójt, za co dostał 17 tysięcy?
  2) Czy nadzór, obsługa i kontrola kotłowni w sezonie grzewczym w budynkach nie kosztuje zbyt wiele?
  3) Czy tylko Kalej jest utrzymywana w czystości, gdyż o żadnej innej nie wspomniano?

  Gdy już podano konkrety, obrońcy wójta z artykułu poprzedniego już tutaj się nie wypowiadają…
  Może wypowie się jakiś strażak-ochotnik , gdzie widać te pieniądze z gminy (poza sprzętem oczywiście)?

  1
  1
  • Olo pisze:

   Ja pod poprzednim artykułem obrońców wójta nie widzę, tylko racjonalne podejście. Zamiast lamentować, że wydano pieniądze, zapytaliśmy na co wydano. I dzieki temu możesz czytać na co te pieniądze poszły. My pytając zmusilismy redaktora do wiekszego wysilku, do rzetelnej informacji. Ty zadowolileś się mizerny poprzednim zdawkowym artykułem a raczej marną informacją i tanią sensacją, że wydano 300 tyś. Nam poziom faktu czy superekspresu nie pasuje. To z obroną wójta nie ma nic wspólnego.
   Ciemnota na stosach paliła wieki temu jak tylko ktoś krzyknął diabeł. Tak jak poprzedni artykul, byle by tylko sensację wywolać. Oczekujemy trochę wyższego poziomu. Chcemy rzetelnej informacji, liczb a nie dwóch zdań, które zamiast pewne aspekty wyjaśniać, wywołuje niepotrzebne emocje i nienawiść. I tu apel to Pana redaktora o trochę ambitniejsze artykuły, lekko wyzszy poziom. Narazie to bardziej poziom nowin lokalnych…

   1
   1
  • ® pisze:

   Uważam iż 1/3 tych wydatków jest delikatnie mówiąc naciągnięta, dodał by jeszcze ogrzewanie lecznicy ? tam za wszystko się płaci zatem jak gmina jest tak wspaniałomyślna to ja również chcę zwrotu za ogrzewanie mojego budynku 5 tyś. Blok awaryjny 17.290 w Wręczycy Małej czy ktoś tam mieszka ? bo jak tak to dlaczego to my mamy płacić za jego ciepło ? Pomoc psychologiczna ponad 18 tyś. pewnie była potrzebna wójtowi przed i po rozprawach w sądach. I na koniec grupy wsparcia konsultacje i mediacje ponad 33 tyś. Zapytam kto ? gdzie i komu udzielał takich porad i dlaczego za jedyne 33 tyś.

   1
   0
 2. herod pisze:

  faktycznie. dziwne wyjasnienia. co do tych wydatkow.. dziwi np, ze w osp wreczyca ,calkowicie sprywatyzowano. nie ma i nie mozna robic imprez zbiorowych w remizie za to prywatne chrzciny czy rocznice owszem. nikt sie nie odzywa,bo po co. lepiej kliki nie denerwowac

  0
  0
 3. jerry pisze:

  Są tu nieścisłości np
  Utrzymanie kotłowni – czyli palenie w niej w 1 budynku ok 3 tys w drugim 17 tyś skąd różnica ( może dlatego ze jedna we WRĘCZYCY a tańsza w zwykłej Kalei -, a już ogóle nadzór nad kotłownią na boisku w Truskolasach ok 14 tyś to już w ogóle parodia.
  Ile ta kotłownia jest używana , do czego – na grzanie wody po meczu , zimą zalać płynem niezamarzającym i spokój . a ktoś zarabia minimalna pensję za “opiekę ”
  Kotłownia w byłej szkole w Golcach – tam jest przecież jakaś rehabilitacja – prywatna działalność, nie lepiej wydzierżawić i mieć spokój z paleniem .
  Kto to sprawdza – jest rada i oni to powinni zatwierdzać a nie bezmyślnie akceptować

  0
  1
  • ® pisze:

   Właśnie jak to lekką ręką łatwo rozdawać bo tak trzeba to nazwać nieswoje pieniądze, rada gminy w Wręczycy Wielkiej jak widać właściwie nie istnieje to właśnie radni powinni patrzeć na łapy wójta i jego wspaniałe pomysły. Niestety nasi radni wszystko klepią i podpisują jak im wójt gra tak oni tańczą.

   2
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *