zachmurzenie duże
poniedziałek
GUS: Wręczyca Wielka pozyskała ponad 17 mln zł z UE!
02 marca 2018 r. | 09:30
3

Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej, na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking dotacji unijnych za lata 2014-2016 r. (wartość umów lub decyzji o dofinansowanie projektów realizowanych na terenach gmin w Polsce) dotyczącej perspektywy unijnej 2014-2020. Jak na tym tle wypadła gmina Wręczyca Wielka?

Przypominam tylko, że w gminie praktycznie nie widać środków zewnętrznych. Owszem są inwestycje (jak wszędzie), ale na żadnym kroku nie widać wydanych wielu milionów złotych. Jak wypadała gmina w rankingu?

Wręczyca Wielka w rankingu znalazła się na 406 miejscu (na 2238 samorządów) z kwotą przyznanych środków w wysokości 17 707 922,69 zł. To naprawdę ogromne pieniądze, a w całym powiecie kłobuckim więcej pozyskał tylko Kłobuck (51 037 284,52 zł).

Jak podkreślił GUS, dane dotyczą projektów realizowanych na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego i nie należy ich utożsamiać wyłącznie z projektami realizowanymi przez gminę czy miasto. Podane liczby odnoszą się do podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych i uwzględniają koszty niekwalifikowalne. Chodzi o fundusze ze środków UE na lata 2014-2020 dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych, takich jak PO Infrastruktura i Środowisko, a także programów regionalnych, po które mogą sięgać beneficjenci na obszarze danego województwa. W zestawieniu nie wzięto pod uwagę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) i PO RYBY.

Ranking możecie zobaczyć TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “GUS: Wręczyca Wielka pozyskała ponad 17 mln zł z UE!”

 1. Wyborca pisze:

  gdzie można zobaczyć te inwestycje?

  0
  0
 2. Ola pisze:

  A choćby przedszkole

  0
  0
 3. jerry pisze:

  Nie wiem czy to duzo gmina wreczyca ma 17 tys mieszkanczow a pozyskala ponad polowe tego co gmina klobuck majacy 20 tys . Choc porownujac z gminami okolicznymi to i tak bardzo duzo.
  Nalezy pamietac ze to co pozyskane bedzie pewnie wydawane pozniej.Trzeba pamietac ze pozyskujac srodki trzeba tez miec swoje
  Teraz jest rok wyborczy trzeba sie pokazac .

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *