zachmurzenie duże
14°
13°
czwartek
Jak gmina Wręczyca Wielka walczy ze smogiem?
07 stycznia 2022 r. | 12:06
8

Zwróciłem się do Wójta Tomasza Osińskiego z pytania dotyczącymi kontroli palenisk i walki ze smogiem. Zadałem wójtowi sześć pytań. Kilka dni temu otrzymałem odpowiedź. Zobaczcie, jak gmina Wręczyca Wielka walczy ze smogiem.

moje pytania:
1. Jakie czynności zostały podjęte celem wykonania obowiązku z art. 379 ustawy Prawo o ochronie środowiska w zakresie sprawowania kontroli nad wykonaniem uchwały antysmogowej Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 roku (https://powietrze.slaskie.pl/content/uchwala-sejmiku-nr-v3612017) przez mieszkańców na terenie Gminy, począwszy od dnia 01.01.2021 roku?
2. Czy wyznaczono osoby z ramienia Gminy odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli realizacji obowiązku wymiany pieców zgodnie z uchwałą antysmogową na terenie Gminy, począwszy od dnia 01.01.2022 roku?
3. Czy zostały wyznaczone osoby umocowane do sporządzania i kierowania wniosków o ukaranie do sądu karnego w przypadku stwierdzenia naruszeń uchwały antysmogowej przez mieszkańców?
4. Czy ustalono harmonogram kontroli w zakresie z pkt 2, na 2022 roku?
5. Jakiej treści harmonogram kontroli przyjęto na 2022 r.? Kiedy dojdzie do kontroli na terenie Wręczycy Wielkiej, a kiedy w poszczególnych sołectwach?
6. Czy organ zapoznał się z dokumentem "Rekomendacje - analiza uwarunkowań dotyczących obowiązków jst związanych z wdrażaniem tzw. uchwały antysmogowej" z 20.08.2021 r. opracowanego przez Śląski Związek Gmin i Powiatów?

Odpowiedź poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Jak gmina Wręczyca Wielka walczy ze smogiem?”

 1. Sms pisze:

  Gazu nie ma ,ludzie za biedni za foto ‘voto daj se redaktor spokój , poczekaj na działania rządu i xostaw wójta w spokoju bo inaczej już wszyscy stad wyjadą

  9
  3
  • Mieszkaniec pisze:

   Jak to niema gazu na ulicy Strażackiej w Wręczycy Wielkiej stoją przed ogrodzeniami szafki gazowe z tego co widziałem jadąc do Consonni mieszka tam Sołtys u niego tez jest zamontowana.

   2
   2
  • Olo pisze:

   Ktoś może to wyjaśnić to jest ten gaz w Wręczycy czy tylko te skrzynki na pokaz mają pozakładane na Strażackiej ?

   0
   0
  • Misza215 pisze:

   Nie ma i prędko nie będzie.

   0
   0
 2. Misza215 pisze:

  Kopcą, jak kopcili. Czemu jedni mogli dostosować kotłownie domowe do nowych standardów a inni nie. Prawo jest równe dla wszystkich więc jeden drugiego będzie zgłaszać.

  4
  4
 3. x pisze:

  A jak ktos ma 1300 zl emerytury to co ma zrobic ? Wiec nie byc przyjacielu taki madry

  8
  3
 4. lwiechu pisze:

  A czy ktoś się zastanowił z kad zwykły śmiertelnik ma wsiąść 13 tys. na wymianę bo tyle kosztuje wymiana pieca.A dotacji można dostać 3 tys.A sprawdzić czym kto pali ?proste pobrać popiół i jak oddaje śmieci.Węglem zawsze palono

  5
  2
  • Olo pisze:

   13 tys??? Chyba 2 lata temu
   Teraz nie znajdziesz firmy co wymieni za mniej niż 20tys, powodzenia życzę.
   Ceny kotlów w drugim półroczu 2021 wystrzeliły w kosmos. Sam kocioł kosztuje juz wiexej niż 13tys

   7
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *