zachmurzenie duże
poniedziałek
fb
Jakub Błaszczykowski honorowym obywatelem gminy Wręczyca Wielka z polityką w tle
22 maja 2019 r. | 08:32
12

Wczoraj odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Wręczyca Wielka, w trakcie której honorowe obywatelstwo gminy odebrał pochodzący z Truskolas Jakub Błaszczykowski. Zamiast święta gminy, było to święto powiatu. Głównym bohaterem, oprócz wspomnianego Kuby, był kandydat do Parlamentu Europejskiego - starosta kłobucki.

Zarówno przy przywitaniu honorowego obywatela, jak i podczas całych uroczystości, Wójt Tomasz Osiński był gdzieś z boku, bardzo pominięty. Uroczystość wykorzystano do kampanii wyborczej. Szkoda, bo na pewno nie taki był tego zamiar. Prawda?

Kubie gratuluję i mam nadzieję, że wciąż godnie będzie reprezentować region, z którego pochodzi.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 12 odpowiedzi na “Jakub Błaszczykowski honorowym obywatelem gminy Wręczyca Wielka z polityką w tle”

 1. Antek pisze:

  wczorajsza sesja pokazała jaką pozycję w naszej gminie ma kominiarz z Puszczewa

  65
  7
  • Mieszkanka pisze:

   Wszystko dobrze, ale po co zaraz ubliżanie tym slowem kominiarz? Nie tędy droga

   2
   3
 2. Jerrysen pisze:

  Jaki kandydat z 8 miejsca. Tacy ludzie są po to aby nabijac głosy swoim liderom list.
  Nigdy nie zagłosuje na tego organizatora spotkań KGW i straży bo na innych rzeczach to on się nie zna

  17
  1
 3. Mieszkanka pisze:

  Bohaterem uroczystosci byl Jakub Blaszczykowski,zarowno Wojt,Starosta,jak i inni uczestnicy wyglaszali przemowienia i podziękowania,a sesję prowadzil przewodniczący,skąd więc takie daleko idące wnioski?Pomijając osobę dyrektora GOK bez ładu ,skladu i przygotowania zapowiadajacego poszczegolnych wykonawcow,impreza piękna i wzruszająca.

  6
  9
  • Fan Pana Redaktora pisze:

   Pan Redaktor po prostu musi poruszyć temat Wójta w każdym artykule. Jakby mówił za dużo, napisałby, że się wywyższa, jak mówił mało, to pisze że był w cieniu. To na swój sposób urocze… 🙂

   12
   8
  • Olo pisze:

   Urocze a zarazem takie wkur……ce:)

   8
   8
 4. Mieszkanka pisze:

  Od dyrektora GOK -u to jedynie można się nauczyć kultury w tym towarzystwie zamieszczonym na obrazku, więc radziłbym tu akurat tę krytykę pohamować. Cieszcie się, że jest jeden reprezentant miejscowości Wręczyca

  4
  4
 5. kingaaa pisze:

  Widze, że ktoś wpoił Ci wiele wartości….. czy kominiarz to jakiś gorszy człowiek od urzędnika? od Ciebie?

  4
  3
 6. Bodzio pisze:

  HONOROWY OBYWATEL GMINY

  Gmina Wręczyca Wielka ma nowego honorowego obywatela, Jakuba Błaszczykowskiego. To pochodzący z tej gminy najwybitniejszy sportowiec i wspaniały człowiek, O jego osiągnięciach sportowych i życiu można napisać książkę. Jednym zdaniem – cytując klasyka – należało mu się.

  Oczywiście uroczystość była okazją dla naszych samorządowców aby ogrzać się w świetle gwiazdy. Starosta Henryk Kiepura, Wójt Osiński, przewodniczący rady Prubant, radni… Wszyscy chętnie pozowali do zdjęć. Jest okazja pokazać się ze sławnym piłkarzem, to czemu nie skorzystać? Dlatego mam propozycję…
  Przyznajmy kolejne honorowe obywatelstwa! A żeby daleko nie szukać – wybierzmy kandydatów z pośród samorządowców. Skoro można dostać odznakę Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nie mając nic wspólnego z WOPR tak jak wójt i starosta to czemu nie nadawać tytułu honorowego obywatela ludziom którzy nie mają honoru? Podsuwam pod rozwagę kilka kandydatur.

  Henryk Kiepura, starosta – honorowo obiecywał chodniki przy drogach powiatowych. Nie dotrzymuje danego słowa.

  Tomasz Osiński, wójt – broni mediom dostępu do informacji, strażaków olewa na Powiatowym Dniu Strażaka.

  Radni gminy Wręczyca Wielka – za podniesienie sobie diet. Potraktowali swoich wyborców jak frajerów.

  Marek Prubant, przewodniczący rady gminy. – Za oświetlenie swojego podjazdu lampą stojącą przy drodze gminnej. Oczywiście za prąd płaci gmina.

  Super kandydat Henryk Krawczyk, były wójt gminy – który zastał gminę drewnianą a opuścił murowaną. Zasłynął aferą po której był wyprowadzany w kajdankach z Urzędu Gminy.

  To moje propozycje. Na kogo byście głosowali? Wszyscy ci kandydaci mają swoje zasługi. Będą mieli podwójne obywatelstwo – honorowe i zwykle. Ciekawe czy zapłacą podwójne podatki? Raczej będą chcieli aby gmina ich z płacenia tych podatków zwolniła.

  11
  4
  • Szymanska pisze:

   Pierdoła Kłobucka, bardzo chcesz zaistnieć w tym powiecie, podpowiem ci jak. Weź telefon jak Bodzio, którego imienia używasz, zrób sobie dobrze i wrzuć na fejsa. Na razie, to możesz tylko anonimowo ujadać na wszystko i nie znaczysz nic.

   1
   7
 7. Miecio pisze:

  brakuje byłego radnego z Truskolas który będąc skazanym prawomocnym wyrokiem wystawił żonę i ludzie to łykli i została radną

  9
  0
 8. do Szymanska pisze:

  a co ty znaczysz ?

  3
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *