zachmurzenie duże
poniedziałek
Autosan Tramp 09 in Miechów/foto by wikimedia.org
Jest deklaracja ws. komunikacji powiatowej
11 marca 2019 r. | 11:13
3

7 marca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku odbyło się kolejne spotkanie Starosty Kłobuckiego z Burmistrzami i Wójtami Gmin Powiatu Kłobuckiego.

Głównym punktem spotkania był publiczny transport zbiorowy, a w szczególności dyskusja nad zapewnieniem połączeń komunikacyjnych w Powiecie. Ostatecznie Samorządowcy Powiatu Kłobuckiego po długiej dyskusji jednogłośnie podjęli następującą deklarację:

Starostwo Powiatowe w Kłobucku i Gminy Powiatu Kłobuckiego na spotkaniu w dniu 7 marca 2019 roku przyjęły wspólną deklarację o zapewnieniu połączeń komunikacyjnych dla mieszkańców, a w szczególności młodzieży szkolnej, między gminami a siedzibą Powiatu.”

To ważne stanowisko naszych Samorządowców wychodzące naprzeciw potrzebom Mieszkańców. Wielokrotne zmiany przepisów prawa, ograniczenia ilości kursów autobusowych powodowały niepewność co do możliwości dojazdu do szkół czy do pracy. Starostwo Powiatowe i Gminy Powiatu Kłobuckiego blisko współpracują w celu wypracowania optymalnego modelu transportu publicznego zaspokajającego potrzeby komunikacyjne Mieszkańców naszego Powiatu.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall, Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego Krzysztof Nowak, Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, Wójt Opatowa Bogdan Sośniak, Wójt Lipia Bożena Wieloch, Wójt Przystajni Henryk Mach, Wójt Miedźna Piotr Derejczyk, Wójt Wręczycy Wielkiej Tomasz Osiński, Wójt Panek Urszula Bujak, Wójt Popowa Jan Kowalik. /Powiat Kłobucki/3 odpowiedzi na “Jest deklaracja ws. komunikacji powiatowej”

 1. Mieszkaniec Węglowic pisze:

  Tak bardzo jest nam potrzebny transport do Kłobucka gdyż jadę tam dwa razy w roku, natomiast do Częstochowy jadę dwa razy dziennie oraz cała moja rodzina włącznie z sąsiadami i znajomymi i tam autobusu nie będzie ? hehehehe.

  7
  0
 2. Bodzio pisze:

  wójt poprosi Karolka to będzie nas wanną woził 🙂

  3
  2
 3. kierowca bombowca pisze:

  mam na złomie za szopą Robura z przyczepą, może wójt dołoży do karosacji i naprawy tego cacka ze 100 000 zł to będę woził codziennie ludzi do pracy do gminy

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *